Çatalca Belediyesi

Ahşabın Sanat Eserine Dönüşümü Hayran Bıraktı

Görüntülenme : 466

Ahşabın Sanat Eserine Dönüşümü Hayran Bıraktı

21. Erguvan Festivalimiz sanatın, sporun ve kültürün tüm renklerini içinde barındırıyor. Sanatçı Ayhan Tomak ahşap oymacılığının tüm inceliklerini sanatseverlerle paylaşırken ahşap muhteşem sanat eserlerine dönüştü.

Sanatçı Ayhan Tomak 21. Erguvan Festivalimizde ahşabın sanat eserine dönüşme öyküsünü ahşap oymacılığına ilgi duyan her yaştan sanatseverle paylaştı.

Ahşabı temel malzeme olarak kullanarak heykeller, sanat eserleri yapan ünlü sanatçı Ayhan Tomak, Erguvan Festivali kapsamında düzenlediği workshop ile ahşap oymacılığına ilgi duyanları bir araya getirdi. Cumhuriyet Meydanımızda ki etkinlikte her yaştan sanatsever ahşabın sanat eserine dönüşmesini kendileri deneyimleyerek yaşadılar. Usta sanatçıyı büyük bir ilgiyle izleyen vatandaşlarımız sanatçımızın öğrettiklerini uygulayarak kendi sanat eserlerini yapmanın heyecan ve mutluluğunu yaşadılar.

Sanatın insan yaşamında olmazsa olmazlarından olduğunu belirten Başkanımız Mesut Üner, değerli sanatçımıza çalışmalarından ve festivalimize katkılarından dolayı teşekkürlerini sundu.

 

#BirlikteÇatalcayız

#ErguvanFestivali

#catalcadafestivalvar