Çatalca Belediyesi

BAŞKAN MESUT ÜNER: NE SENDEN GEÇERİZ ATAM, NE ESERLERİNDEN

Görüntülenme : 532

Çatalca’mız, Başkanımız Mesut Üner’le her 10 Kasım’da olduğu gibi yine bu yılda Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü hazırlanan özel ve anlamlı programlarla rahmet, minnet ve büyük bir özlemle andı.

Türkiye Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, vefatının 84. yıl dönümünde Çatalca’mızda önemli etkinliklerle anıldı. Özel gün ve haftalara aynı zamanda Atamıza olan sevgisi ve saygısı tüm Çatalca halkı tarafından bilinen Başkanımız Mesut Üner, bu yılda ilçemizde Atamızı anma hazırlıklarını günler öncesinden başlattı.

Daima İzindeyiz Atam

10 Kasım programları, Cumhuriyet meydanında Atamızın manevi huzurunda çelenk sunulmasının ardından, saygı duruşu ve istiklal marşımızın okunmasıyla başladı. Bu programın ardından yol, tretuvar, aydınlatma ve peyzaj düzenleme çalışmalarıyla adeta bambaşka bir kimliğe kavuşan Cevdet Barın Caddesinde en özel ve güzel finalle sonlandırılan çalışmalar, ilçe halkımız ve protokolle birlikte dolaşıldı. 10 Kasım’a özel Atatürk Sokağı olarak hazırlan cadde, girişte yer alan tak ile ve boydan boya Atamızla dolu bayraklarla, Atamızın fotoğraflarıyla, 3 boyutlu görsellerle, vefatının ardından Türk ve dünya basınında yer alan yazılar, makaleler ve manşetlerin yer aldığı bilboardlarla donatıldı. Yol üzerinde yer alan adımlar ise Türk Gençliğinin Ata’sının izinden yürümeye devam ettiğini ve sonsuza kadar devam edeceğini simgeledi.

Öğrencilerimiz duygulandırdı

Atamızı anma programları Arif Nihat Asya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde düzenlenen 10 Kasım Anma Programı ile devam etti. Öğrencilerin günün anlam ve önemine özel gösterimlerinin, şarkıların yer aldığı Atamızı anma programı izleyenlere oldukça duygusal anlar yaşattı. Program sonunda ilçemizde Atatürk konulu yarışmalarda derece alan öğrencilere ödülleri Başkanımız Mesut Üner ve protokol üyeleri tarafından verildi.

Ruhun şad olsun Atam. Vatan sana minnettar

Çatalca’da yoğun geçen Atamızı anma programlarının sonunda açıklamalarda bulunan Başkanımız Mesut Üner; ‘’Her 10 Kasım günü ve haftası boğazımızda kocaman bir düğüm oluşur. Atamıza olan sonsuz sevgimizi ve bağımızı bir kelimenin veya bir cümlenin içine sığdırmamız mümkün değildir. Bugün Çatalca’mızda sabahtan başlayıp günün son saatlerine varana kadar Atamızı anma programlarına ilçe halkımız ve protokolümüzle birlikte katılım sağladık. Gün boyunca anma programlarında yarınlarımızın teminatı çocuklarımızın ve gençlerimizin Atamıza olan sonsuz bağına şahit olmak, bizlerin yarınlara daha da güvenle bakmamızı sağladı. Ne senden geçeriz Atam, ne eserinde diyor, 84. yıl dönümünde Atamızı sonsuz sevgi, saygı ve hürmet duygularımla yad ediyorum. Ruhun şad olsun Atam. Vatan sana minnettar.’’ dedi. 

#BirlikteÇatalcayız