Çatalca Belediyesi

Başkanımız Mesut Üner “Aile medeniyetimizin, geleneklerimizin özüdür”

Görüntülenme : 511

“Aile medeniyetimizin, geleneklerimizin özüdür” diyen Çatalca Belediye Başkanımız Mesut Üner belediyemizce yapılan toplu nikâhla dünya evine giren 16 Roman çiftimize bir ömür mutluluk diledi.

Belediyecilik sadece yol, kaldırım yapmak değildir diyen Başkanımız Mseut Üner’in sosyal belediyecilik anlamında yaptığı çalışmalar vatandaşlarımızın hizmetine bir bir sunuluyor.

Mahallelerimizin ihtiyaçları noktasında oyun parklarından dinlenme alanlarına, meydan düzenlemelerinden sosyal tesislere birçok çalışma eş zamanlı olarak hızlı bir şekilde yapılırken, yapımı tamamlanan alanlarda vatandaşlarımızın kullanımına hızla açılıyor.

Muhteşem Sosyal Tesiste Muhteşem Masal Gibi Bir Tören

Son olarak Muratbey Mahallemizde yapımı tamamlanan Sosyal Tesisimiz ilçemizde yaşayan ve bugüne kadar resmi nikâh ve düğün yapma imkanı bulamayan 16 çiftimizin nikah ve düğün törenlerine ev sahipliği yaptı.

İstanbul Valiliğimiz, Kaymakamlığımız, Roman derneklerimiz işbirliğinde ve Kültür Müdürlüğümüz koordinesinde gerçekleşen törende çocuklarının, torunlarının elinden tutup gelenlerde olmak üzere her yaştan çiftimiz masal gibi bir organizasyonla dünya evine girdi.

Konvoy eşliğinde düğün alanına gelen çiftlerin nikâhı Çatalca Belediye Başkan Yardımcımız Hüseyin Aydın tarafından tek tek kıyıldı.

Çiftlerimize bir ömür sağlık mutluluk diliyorum

Başkanımız Mesut Üner, aile kavramının önemine değindiği konuşmasında, “Aile medeniyetimizin, geleneklerimizin özüdür.

Milletimizi millet yapan en önemli unsurlardan birisi güçlü ve mutlu aile birlikteliklerimizdir. Yapımını tamamladığımız Muratbey Sosyal Tesisimiz bugün en güzel anların yakın şahidi oldu. 16 Roman çiftimizin toplu nikah merasimlerini gerçekleştirdik. İstanbul Vali Yardımcımız Şevket Atlı ’ya, İlçe Kaymakamımız Erdoğan Turan Ermiş’e, İçişleri Bakan Danışmanımız Mehmet Selçuk’a, 15 Temmuz Dernek Başkanı İsmail Hakkı Turunç’a ve katılımlarıyla bizleri onurlandıran tüm konuklarımıza teşekkürlerimizi sunuyoruz. İstanbul Valiliğimiz, Kaymakamlığımız, ilçemizdeki Roman Koordinatörlerimiz ve derneklerimiz işbirliğinde gerçekleşen tören ile mutluluğa evet diyen çiftlerimize bir ömür, sağlık, mutluluk ve huzur diliyorum” ifadelerine yer verirken konuşmasının sonunda mutlu ailenin sırrını da “Biz evlenirken büyüklerimizin bizlere bir nasihati vardı. Bizler bu nasihat uyduk, Allaha şükür mutlu ve huzurluyuz. Damat kardeşlerim sizlerde eşinize itaat edin huzuru bulun” sözleriyle damatlara verdi.

Böyle olur Romanların Düğünü

Çiftlerimizin nikâh akitlerinin yapılmasından sonra Çatalca’mızın hepsi birbirinden usta seslerinin ve müzisyenlerinin şarkıları eşliğinde danslar edildi, oyunlar oynandı, halaylar çekildi.

Kendilerinin ve ailelerinin mutlulukları gözlerinden okunan törende bu unutulmaz anları Başkanımız Mesut Üner tarafından da toplu selfie çekilerek ölümsüzleştirildi.

 

#BirlikteÇatalcayız