Çatalca Belediyesi

BAŞKANIMIZ MESUT ÜNER “ALIN TERİNİ EMEĞİYLE BİRLEŞTİREN ESNAFIMIZIN DAİMA YANINDAYIZ”

Görüntülenme : 633

Atatürk Sanayi Sitemizi ziyaret ederek esnaflarımızla ekmek teknelerinde bir araya gelen Başkanımız Mesut Üner alın terini emeğiyle birleştiren değerli esnaf ve sanatkârlarımızın daima yanındayız dedi.

Sahada, yapılan çalışmaların, devam eden vizyon projelerin başında, vatandaşlarımızın mutlu anlarında, acı günlerinde yanlarında olan Başkanımız Mesut Üner, halkımızla daima iç içe bir belediye başkanı anlayışıyla görevini sürdürüyor.

Kimi gün bir köy kahvesinde vatandaşların talep ve önerilerini dinleyen Başkanımız Mesut Üner, kimi gün de ekiplerimizin çalışmalarını incelerken bir çay içimi esnaflarımızla bir araya geliyor.

Atatürk Sanayi Sitemizi ziyaret eden Başkanımız Mesut Üner, 3 gün süren ziyaretlerde her esnafımızla tek tek sohbet etti, hem çalışmaları hakkında bilgi alıp hayırlı ve bol kazançlar dilerken hem de ilçemizde hayata geçirilen ve yapımına başlanacak olan projeleri esnaflarımızla beraber değerlendirdi.

AK Parti İlçe Başkanımız Yusuf Aslan, MHP İlçe Başkanımız Halit Uğur, Meclis Üyelerimiz ve Başkan Yardımcılarımızın da eşlik ettiği sanayi esnafı ziyaretinde Başkanımız Mesut Üner, esnaflarımıza Atatürk ve İstiklal Marşımızın yer aldığı tablo hediye etti.

Çocuklarımız hem meslek öğreniyor hem diploma sahibi oluyor

Sanayi ziyaretinde ustasından çırağına, kalfasından sanayiye işleri olduğu için gelen vatandaşlarımıza kadar herkesle görüşen Başkanımız Mesut Üner, Meslek Eğitim Programı ile çıraklı yapan öğrencilerle de uzun süre sohbet etti.

Çıraklık yapan öğrencilerin sertifika yanı sıra lise diplomasına da sahip olmasının önemine değinen Başkanımız Mesut Üner, “Atatürk Sanayi Sitemizde ustaların yanında çıraklık, kalfalık yapan çocuklarımız, Milli Eğitim Bakanlığı’mızın desteklediği “Mesleki Eğitim Programı” ile hem iş öğreniyor, iş sahibi olabiliyor, hem de lise diploması alıyorlar. Mesleki Eğitim Programı’na katılan öğrencilerimiz bir gün okul, 4 gün işletme modeliyle ekonomimizin temel yapı taşı olan işletmelerimizin çırak ihtiyacını karşılarken, ahilik kültüründen gelen usta çırak ilişkisiyle de mesleklerini işbaşında öğrenebiliyor. Çocuklarımızın eğitimlerine destek olan esnaflarımıza gönülden teşekkür ediyor, geleceğimizin sanatkârları çocuklarımızı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum” şeklinde konuştu.

Esnaflarımızın çalışmalarımızdan memnuniyetlerinin mutluluğunu yaşıyoruz

Her esnafımızın iş yerine girerek sohbet eden, talep ve önerilerini dinleyen Başkanımız Mesut Üner, esnaflarımızın çalışmalarından duyduğu memnuniyeti dile getirmesinden mutluluk duyduğunu ifade etti.

Başkanımız Mesut Üner’e sanayiye yaptığı ziyaretinden duydukları memnuniyeti dile getirerek teşekkür eden esnaflarımız, sanayinin kaldırılıp kaldırılmayacağı yönünde ki meraklarını da Başkanımız Mesut Üner’in içtenlikle verdiği bu tür bir çalışmalarının olmadığı cevabıyla giderdi.

Gösterdikleri ilgi, alaka ve misafirperverliklerinden dolayı esnaflarımıza teşekkür eden Başkanımız Mesut Üner ziyaret sonrasında yaptığı açıklamada, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ifade ettiği gibi “Sanatkârın Elinin Kiri Medeniyetin Aynasıdır” Çatalca’mızda esnaf ve sanatkârlarımız ilçemizin değeridir. Atatürk Sanayi Sitemizi ziyaret ederek kıymetli esnaflarımızla bir araya geldik. Çatalca’mızda bizler birbirimizi yıllardır tanıyoruz. Daima iç içeyiz. Her zaman aile sıcaklığında bir ve beraber olduğumuz esnaflarımızın talep ve önerilerini dinleyerek, İlçemizde yaptığımız ve yapacağımız çalışmalar ile ilgili bilgi alış verişinde bulunduk. Sanayi esnafımızın vizyon projelerimizden, Çatalca’mızın gelişim ve değişimine dair yaptığımız çalışmalardan memnuniyet duyduklarını belirtmesi bizleri ziyadesiyle mutlu etti. Çünkü bizler bu çalışmaları Çatalca’mızın daha yaşanabilir bir hale gelmesi için, geleceği için yapıyoruz. Alın terini emeğiyle birleştiren ekonomimizin can damarı esnaf ve sanatkârlarımıza gösterdikleri misafirperverlikleri için teşekkür ediyorum. Çatalca’mızın ve ülkemizin önemli değerlerinden olan esnaflarımızın her daim yanlarında olmaya devam edeceğiz” dedi.

#ÇalışıncaOluyor

#BirlikteÇatalcayız