Çatalca Belediyesi

BAŞKANIMIZ MESUT ÜNER; ÇANAKKALE GEÇİLMEZ

Görüntülenme : 513

Özel gün ve haftalarda örnek organizasyonlara imza atıp, sadece Çatalca halkımızın değil tüm bölge halkımızın dikkatini çeken Başkanımız Mesut Üner, ‘’18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü’’ programlarıyla da ilçe halkımıza günün anlam ve önemine özel çok yoğun dolu dolu bir gün yaşattı.

Günün ilk programı, ilçemizdeki tüm Şehitliklerde Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Çatalca Şehitliklerimizdeki program sonrası, günün programı Cumhuriyet meydanımızda Türkiye Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün manevi huzurunda saygı duruşu ve istiklal marşımız gür bir sesle okuduktan sonra çelenk sunuldu. Arif Nihat Asya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerimizin programına katılım sağladık. Cumhuriyet meydanımızdaki programımızın ardından, bugünlerimizi borçlu olduğumuz Şehitlerimizin aileleriyle öğlen yemeği programı gerçekleşti.

‘’18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü’’ programlarımızın sonunda açıklamalarda bulunan Başkanımız Mesut Üner; ‘’Çanakkale, Dünya tarihinde görülmemiş bir destanın adıdır. Türkiye Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün önderliğinde aziz milletimiz adeta tek vücut olup, yedi düvele bu vatanın asla bölünmeyeceğini bir kez daha tüm dünyaya gösterdi. Tarih boyunca görüldüğü üzere biz bir ve birlik olduktan sonra bizleri hiçbir güç mağlup edemez ve bu vatan asla parçalanmaz. Bizlere de düşen görev, tarihimizden ders alıp birlik ve beraberlik içinde bu vatan için durmaksızın çalışıp üretmeliyiz. Şehitlerimizi anmanın en güzel anlamı da budur. Bu vesileyle ‘18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günümüzü kutlar, başta Türkiye Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere vatanımız ile bayrağımız için Şehit ve Gazi olan tüm kahramanlarımıza Allah’tan rahmet, hayatta olan Gazilerimize ise sağlık ve uzun ömürler diliyorum.’’ dedi.

 

#BirlikteÇatalcayız