Çatalca Belediyesi
 Başkanımız Mesut Üner “Çatalca’mızı Tarım Üssü Haline Getireceğiz”

Başkanımız Mesut Üner “Çatalca’mızı Tarım Üssü Haline Getireceğiz”

Görüntülenme : 1350

Trakya Birlik Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifi’nin Olağan Genel Kongresine katılan Çatalca Belediye Başkanımız Mesut Üner, ilçemizde hayata geçirilen projeler ve tarıma destek çalışmaları ile Çatalca’yı tarım üssü haline getirmek için yapacağı büyük projeleri çiftçilerimiz ile paylaştı.

Çatalca Belediye Başkanımız Mesut Üner, Trakya Birlik - S.S. 774 Sayılı Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifi’nin Nazım Özbay Kültür Merkezinde düzenlenen Olağan Genel Kongresi’ne katıldı.

Trakya Birlik Çatalca Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Seyfettin Üner tarafından yapılan kongre açılış konuşması ardından Divan Kurulu Üyelerinin seçimi ile devam eden kongrede Başkanımız Mesut Üner, ilçemizde belediyemiz tarafından yapılan çalışmalar ile tarıma ve üreticilere destek olacak yepyeni projeler hakkında çiftçilerimize bilgilendirmede bulundu.

Çatalca’mıza Siyaset Üstü Bir Anlayışla Hizmet Ediyoruz

Konuşmasına Çatalca’da siyaset üstü bir anlayışla çalışma yaptığını belirterek başlayan Başkanımız Mesut Üner süregelen sorunların çözümü için birçok projeyi hayata geçirdiğini ifade etti.

Başkanımız Mesut Üner konuşmasında; “Her zaman söylediğim gibi amacımız sadece Çatalca’mıza en iyi hizmeti yapmak, vatandaşlarımızı en iyi hizmetlerle buluşturmak. Bizim yapımına başladığımız projeler gerçekten ilçemizin ihtiyaç duyduğu, beklediği çalışmalar. Çatalca’mız artık gelişiyor, büyüyor. Çatalca’mıza, meydanımızın ismine yakışan yepyeni bir Cumhuriyet Meydanı yapıyoruz, gençlerimizin kadınlarımızın sosyal aktivite yapabilecekleri bir alan yoktu ilçemizde. Vatandaşlarımız istedi biz yapıyoruz. Millet Bahçemiz ilçemizin sosyal yaşam alanı olacak. Gençlerimiz gidecek yer olmadığı için başka ilçelere gitmeyecek artık. Kadınlarımızın çocuklarıyla rahatça gidebilecekleri, yürüyüş yapabilecekleri, çocuklarımızın oyun parklarında oynayabilecekleri, havuzlarıyla, göletleriyle, bisiklet yollarıyla ilçemizin büyük bir eksikliğini giderecek. Otopark sorunumuzu tamamen ortadan kaldırıyoruz. Cumhuriyet Meydanımızın altına 300 araçlık otopark, vatandaşlarımızın ve esnaflarımızın daha modern ve rahat ortamda alışveriş yapabilmeleri için kapalı pazar alanımızı yapıyoruz. Kapalı pazar önemli bir ihtiyaçtı, sokak aralarında kurulan pazar herhangi bir yangın, hastalık gibi sorunda büyük sıkıntı yaratabilecek durumda. Bu konuyu ivedilikle çözmek için hemen çalışma başlattık. Kapalı Pazar alanımızda çalışmalar hızla yapılıyor. Aynı alanda yine 1300 araçlık bir otopark yapıyoruz. Yine ilçemizin en önemli ihtiyaçlarından biri olan yüzme havuzumuzu tamamladık, aynı alana kapsamlı bir spor adası yapıyoruz” sözlerine yer verdi.

Çiftçilerimize Müjde

Başkanımız Mesut Üner sözlerinin devamında çiftçilerimize yeni projelerin müjdesini vererek bilgilendirmede bulundu. Çatalca Belediye Başkanımız Mesut Üner, “Çatalca’mız İstanbul’un en bereketli topraklara sahip ve tarımsal faaliyetlerin oldukça fazla yapıldığı ilçelerinden birisi. Bizlerde çiftçilerimizin, üreticilerimizin her zaman yanındayız. Tarım arazilerimize bizden önce yapılmış kaçak yapıları yıkıyoruz. Çatalca’mızı tarım üssü yapmamız gerektiğine inanıyorum. Destek çalışmalarımızın yanı sıra hazırladığımız önemli projelerimiz var. Pandemi döneminde dünya genelinde tarımın önemi bir kez daha gözler önüne serildi. Çatalca’mızda büyük kapsamlı bir Süt Entegre Tesisi ve tüm çiftçilerimizin faydalanabileceği sertifikalı tohum için Selektör kurmak adına önemli adımlar attık.

Yine bu yıl Bahşayiş Mahallemizi pilot bölge seçerek belediyemizin mülklerine 300 dönüm ayçiçek ekeceğiz ve elde edeceğimiz ürünleri ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza dağıtacağımız bir projeye başladık.

Alın teri ve emeğiyle üreten siz değerli çiftçilerimizin yanında olmaya devam edeceğiz. Kongremizin hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

#BirlikteÇatalcayız