Çatalca Belediyesi
 Başkanımız Mesut Üner ‘Çatalca’mızın Artık Hizmet Bekleyecek Hiç Vakti Yok’

Başkanımız Mesut Üner ‘Çatalca’mızın Artık Hizmet Bekleyecek Hiç Vakti Yok’

Görüntülenme : 980

Muhtarlarımız ile bir araya gelen Başkanımız Mesut Üner karşılıklı istişarelerde bulunarak Çatalca’mızın artık hizmet için kaybedecek vaktinin olmadığını söyledi.

Çatalca Belediye Başkanımız Mesut Üner Çatalca Muhtarlar Derneğini ziyaret etti. Ziyarette ilçe muhtarlarımızla görüş alışverişinde bulunan Başkanımız Mesut Üner çalışmalar hakkında bilgilendirmelerde bulundu.

Konuşmasında Muhtarlar ve belediyenin birbirinden ayrılmaz bir bütün olduğunu söyleyen Başkanımız Mesut Üner, ”Muhtarlarımızın da bizimde amacımız Çatalca’mız için çalışmaktır” dedi.

Başkanımız Mesut Üner sözlerinde, “Muhtarlarımızın ve Çatalca’nın eksiklerinin olduğunu her platformda dile getiriyoruz ama artık bu eksiklerin tamamlanması, bu konunun realiteye geçmesi gerekiyor. Bu nedenle hayata geçirmemiz gereken projelerimiz olduğunu her zaman söylüyoruz. Geçişler bazen sancılı olabiliyor. Bu sancılı geçişleri yaşarken önemli olan paydaşlarla bunu paylaşmak ve en az zararla nasıl bu dönemi geçebiliriz ona bakmamız gerekiyor. Çatalca’nın hizmet noktasında artık kaybedecek hiç zamanı yok” ifadelerini kaydetti.

Çalışmalar ve projeler hakkında bilgilendirmelerde bulunuldu

Yapılan çalışmalar ve projeler hakkında da bilgi veren Başkanımız Mesut Üner, Millet Bahçesi projesinde son aşamaya gelindiğini vurguladı. Vatandaşlarımızın en çok talep ettiği havuz için de projenin ihalesinin yapıldığını belirten Başkanımız Mesut Üner, bu sene vatandaşların hizmetine sunulacağının müjdesini verdi.

Başkanımız Mesut Üner ilçemizin en önemli sorunlarından biri olan kaldırımların yapımı ile ilgili açıklamasında, “3 milyon 200 bin liralık bir ihale yaparak Çatalca’mızın hemen hemen tüm kaldırımlarını, peyzajlarını ve aydınlatmalarını yenileyen bir çalışma yapıyoruz” sözlerine yer verdi.

Belediyenin kullandığı araçları kiralamak yerine satın almanın önemine değinen Çatalca Belediye Başkanımız Mesut Üner konuya dair, “Önümüzdeki 10 gün içinde 2 etapta olmak üzere araç alacağız. Kısa sürede 22 tanesi gelecek, Sağlık Bakanlığından da 2 tane ambulans gelecek, bunlarla beraber toplamda 56 aracımız olacak. Bu araçlar artık Çatalca’nın malı olacak. Şu anda aylık 1 milyon 100 bin lira para veriyoruz ihaledeki firmalara. Biz bunları krediyle satın aldığımızda belediyenin cebinden çıkacak rakam 600-650 bin lira. Yani aylık 500 bin liraya yakın bir artı sağlayacağız, bu da yılda 6 milyon gibi bir rakama tekabül ediyor. Eğer bu rakamların üzerinden gidersek 5 yıl sonrada 30 milyon gibi bir rakam belediyemiz kâr etmiş olacak. Aynı zamanda bu 56 tane araçta Çatalca’mızın öz malı olacak” açıklamalarında bulundu.

Üniversite için artık gün sayıyoruz

İlçemizin 30-40 yıllık beklentisi olan üniversite hayali içinde açıklamada bulunan Başkanımız Mesut Üner, ”Geçtiğimiz hafta üniversitemizin son halini verdirttik. İzzettin Mahallemizde  futbol sahasının yan tarafında bulunan yerin imar planları, %30’du, %40’a çıkarılmasını sağladık. Aynı zamanda devlet üniversitesi notu vardı, vakıf ve özel üniversite olarak da lejantlarına eklettik. Çatalca artık bu saatten sonra yatırımcısını bekliyor. Bizim kimseye ipoteğimiz yok, yatırımcı olarak kim gelirse hep beraber değerlendiririz. İstanbul Üniversitesinin Teknopark, Ziraat, Veterinerlik fakülteleri gibi devlet üniversitesinin gelmesini tabii ki arzu ediyoruz, çünkü bunun katkısı da ilçemize farklı olacaktır. Biz arayış içerisindeyiz açık söyleyeyim. Bu konuda bilinçli gitmek istiyoruz, burayı kim olursa olsun verelim ne yaparsa yapsın diyemeyiz. Bitene kadar, son noktaya kadar, arkasında duracağımız bir proje olması lazım. Aynı zamanda Çatalca’ya katma değerinin de olması lazım. O çocukların gelip buralarda yaşaması, buralardan alışveriş yapması, buranın ulaşımını kullanması bunlar önemli konular” şeklinde konuştu.

100’ün üzerinde çocuğumuza kurs veriyoruz

Sürekli Eğitim Merkezini kurarak ücretsiz verilen kurslarla öğrencilerimize ve ailelerine destek olduklarını dile getiren Başkanımız Mesut Üner, “ Çatalca’da eğitim noktasında da önemli adımlar attık ve iyi bir noktaya gidiyoruz. 100’ün üzerindeki 12. sınıftaki çocuğumuza kurs veriyoruz şu anda. Bugün bir dershaneye gidecek çocuğun ailesinin cebinden 10 bin liraya yakın para çıkıyor.  Biz başarılı olan ama maddi durumu iyi olmayan çocuklarımızın isimlerini okullarından alarak, Sürekli Eğitim Merkezimizde her gün akşam saat 16.00 ile 20.00 arasında Çatalca’nın görevlerinde olan en iyi öğretmenlerinden oluşan 11 öğretmenimiz ile beraber üniversiteye hazırlanmalarını sağlıyoruz. Bu sistem biz görevde olduğumuz sürece devam edecek. Olanaklarımız elverirse daha sonraki yıllarda bu projemizi geliştireceğiz. Onlar için servis ayarlayacağız. Bu çocuklarımıza hizmet etmek bizim boynumuzun borcu.  Bizler çocuklarımıza bu şekilde sahip çıkacağız ve onların geleceğini en güzel şekilde hazırlarken onların vatanına, milletine hayırlı birer evlat olarak yetişmelerini sağlayacağız” dedi.

Mahallelerimizde ki projelerimize başlıyoruz

Merkez ile ilgili çalışmalarımızda belirli noktalara gelindiğini ifade eden Başkanımız Mesut Üner, “ Şimdi yavaş yavaş mahallelerimizde ki çalışmalarımıza başlıyoruz. Mahallelerimizde muhtarlarımızla ve azalarımızla hep beraber oturup, bir planlama yapmak istiyoruz. Mahallelerimizle ilgili öncelikli planlarımız, projelerimiz var. 5 yıla yaygın olan projelerimizin şu anda hemen hemen alt yapılarını oluşturduk. Gelip sizlerle istişareler yapmamız gerekiyor. Çünkü her mahallemizin farklı dinamikleri var. Bunlarla ilgilide bir çalışma içerisindeyiz. Sizlerle her zaman birlikteyiz, sizlere kapılarımız da telefonumda daima açık. Bu vesileyle Muhtarlar Derneği Başkanımıza ve ekibine yeni görevlerinde başarılar diliyorum. Bütün muhtarlarımızla birlik beraberlik içinde Çatalca’ya güzel hizmetler yapmayı Allah bizlere nasip etsin. Tüm muhtarlarımıza çalışmalarında başarılar diliyorum “dedi.

Karşılıklı görüş alışverişinde bulunulması ile devam eden toplantı sonrası Çatalca Muhtarlar Derneği Başkanı Ceyhun Koç, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek muhtarlar adına Başkanımız Mesut Üner’e teşekkür etti.

#BirlikteÇatalcayız