Çatalca Belediyesi

BAŞKANIMIZ MESUT ÜNER’DEN ÇATALCA’MIZA KÜLTÜR VE SANAT MERKEZİ

Görüntülenme : 676

Çatalca’mızı Kültürün ve Sanatın Adresi Yapacak Mega Projemiz İstanbul’a Örnek Olacak


Başkanımız Mesut Üner mega projelerinden birini daha hayata geçiriyor. Kültür ve Sanat Merkezimiz ilçemizi kültür ve sanatın adresi yapacak bünyesindeki atölyelerle çocuklarımıza, gençlerimize eğitim ve beceri kazandıracak.

Çatalca Belediye Başkanımız Mesut Üner, Çatalca’mızı tarihinde görülmemiş mega projelerle buluşturmaya devam ediyor. İlçemizde birbiri ardına başlayan projeler bir yandan tamamlanarak vatandaşlarımızın hizmetine sunulurken, gün geçmeden yepyeni vizyon bir projenin daha yapımına başlanıyor.

39 mahallemizde başlayan hizmet dokunuşları ile değişim ve gelişim bir arada yaşanırken, eğitime, spora, kültürel ve sanatsal faaliyetlere dayalı çalışmalarda hız kesmeden devam ediyor.

 

Örnek bir kültür, sanat ve eğitim merkezi olacak

Başkanımız Mesut Üner’in “En önem verdiğim projelerimizden biri” olarak yorumladığı Kültür ve Sanat Merkezimiz çok yakın zamanda Çatalca Halkımıza kapılarını açacak. Projesi tamamlanarak onaylanan merkezin yapımına Eylül ayı itibariyle başlanacak.

Kaleiçi Mahallemizde bulunan ve vatandaşlarımız tarafından Dilek Düğün Salonu olarak bilinen alana yapılacak olan Kültür ve Sanat Merkezimiz mimarisi ve kültür- sanat adına kapsamlı çalışmaların yapılabileceği alanlarıyla İstanbul’a örnek bir merkez olacak.

4900 metrekarelik alanda, 400 kişilik konferans salonu, 400 kişilik düğün salonu, 250 kişilik çok amaçlı salon ve 150 kişilik nikah salonunu içinde bulunduracak olan Kültür ve Sanat Merkezimiz aynı zamanda bilişim atölyeleri, Workshop Odaları, Engelli Merkezleri, Etkinlik Odaları ve Öğrenci Etüt Odaları ile yine eğitimin merkezi olacak.

 

Vatandaşlarımıza söz verdik, sözümüzü tutuyoruz

“Merkezimiz kültüre, sanata ve eğitimle yarınlara umut olacak” diyen Başkanımız Mesut Üner, çok kapsamlı bir merkez hayata geçirmenin heyecanını ve mutluluğunu yaşadığını belirtti. Başkanımız Mesut Üner Kültür ve Sanat Merkezimiz hakkında, “Çatalca’mıza; eğitimi, kültürü, sanatı, çocukları, gençleri, kadınları yani toplumu içine dahil eden bir yönetim anlayışımızla hizmet veriyoruz. İlçemizin ihtiyaçları olan çalışmaları, vatandaşlarımızın taleplerini hızla yerine getirmek için gece gündüz durmadan çalışıyoruz.

İçimizde Çatalca’mızı bir an önce daha yaşanabilir bir hale getirmenin sabırsızlığı var. İlçemiz eğitimde, sanatta, sporda ileri gitsin, vatandaşlarımız başka ilçelerde var bizde yok dedikleri sosyal alanlara, hizmetlere bir an önce kavuşsun istiyoruz.

Hayata geçirdiğimiz her proje bizlere bu idealimize biraz daha yaklaşmanın ve vatandaşlarımıza verdiğimiz sözleri tutmanın mutluluğunu yaşatıyor” ifadelerine yer verdi.

 

Vatandaşlarımıza sosyal alanlar, gençlerimize eğitim atölyeleri, özel bireylerimize özel alanlar

Başkanımız Mesut Üner açıklamalarının devamında, “Kültür ve Sanat Merkezimizi projelendirirken İlçemizin kültür sanat belleğinde iz bırakacak bir merkez olmasını istedik. Aslında kültür ve sanat merkezinden çok daha öte bir merkez yapıyoruz. Çünkü içerisinde hem vatandaşlarımızı kültür sanat etkinlikleriyle buluşturacağımız alanlar, hem sosyal donatı alanları hem de geleceğimiz olan çocuklarımıza eğitim yuvası olacak atölyelerimiz yer alacak. Çünkü bizlerin öncelikleri arasında çocuklarımız, gençlerimiz ve onların eğitimi var. İlçemizde eğitime dair birçok çalışma yapıyoruz, kurslar açarak öğrencilerimizi sınavlara hazırlıyor, deneme sınavları yapıyoruz. Çatalca’mızda hiç bir öğrencimiz eğitimden geri kalmasın istiyoruz ve çocuklarımıza fırsat eşitliği yaratmak için eğitimlerine destek olmak için çalışıyoruz.

 Kültür ve Sanat Merkezimizde bir yandan sanatın güzelliğini keşfederek kültürel değerlerimizi yarınlara taşırken aynı zamanda sanatı tüm vatandaşlarımız için erişilebilir hale getirecek, merkezimizde yer alan atölyelerle de gençlerimizin eğitici vakitler geçirmesini sağlayacağız. Özel birey kardeşlerimiz içinde merkezimizde alanlar hazırlıyoruz. Çatalca’mıza gurur duyacağı bir merkez yaparken İstanbul’a da örnek teşkil edecek bir kültür sanat merkezi yapmış olacağız. Kültür Sanat Merkezimiz ve alanda ofis katlarının yer alacağı merkezle de mahallemizin adeta çehresi değişecek. Ben şimdiden Kültür ve Sanat Merkezimizin ilçemize hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum” ifadelerine yer verdi.

 

#ÇalışıncaOluyor

#BirlikteÇatalcayız