Çatalca Belediyesi

BAŞKANIMIZ MESUT ÜNER’DEN ÇATALCA’MIZA MÜJDELER VAR

Görüntülenme : 837

Görevinin ilk dört yılını tamamlamadan sadece ilçemizde değil, tüm bölgemizde halkımız tarafından eserleri vaatlerini geçen başkan olarak tanımlanan ve sevilen Başkanımız Mesut Üner’den Çatalca’mıza yine müjde üstüne müjdeler geldi. Böylesine önemli olan müjdeler, ilçeye kazandırılan projelerle tarihi günler yaşayan Çatalca halkımızda büyük sevinç yaşattı.

 

İlk müjde ilçeye kazandırılan üniversite müjdemiz olurken, diğer müjdelerimiz ise İzzettin mahallemizin imar planlarının tamamlanması ve 2023 mali yılı Çatalca’mızın yatırımlarımızla hem büyümesi hem de gelişmesi için bütçemizin onanması oldu. Üniversite imar planımızın onaylanması, Çatalca’mızda otuz yıllık hayalimizin gerçeğe dönüşmesi için en önemli bir adımımız oldu.

 

Çatalca’mızda hayallerimizi gerçeğe dönüştüren Başkanımız Mesut Üner, ilçemize verdiği önemli müjdelerimizle ilgili yaptığı açıklamada; ‘’Çatalca’mızda otuz yıllık hayalimiz gerçek oldu. Üniversite İmar Planımız, İzzetin İmar Planımız ve 2023 yılı mali bütçemiz İBB meclisimizde onaylandı. İlçemizde yapımını tamamladığımız İzzettin Ziya Altınoğlu Stadımızın hemen yanında bulunan belediyemize ait 529-1889-1890 numaralı parseller, yine bitişiğinde bulunan hazineye ait 1537 ve özel mülkiyette bulunan 531 parsellere ‘'Üniversite Lejantını'’ işletilmesini sağlamıştık. Üniversite lejantı olarak işlettiğimiz parsellerde artık ilçemizde otuz yıllık hayalimiz gerçek oluyor. Yaptığımız protokol ve tapu devri imza töreniyle Çatalca’mıza ‘’Florence Nightingale Üniversite Hastanesi’’ kuruluşu olacak ‘’Bilim Üniversitesi’’ kazandırıyoruz. Üniversite hastanesinde yarınlarımızın teminatı gençlerimiz hem kaliteli bir eğitim ve eğitim sonrası çalışma fırsatı bulurken, ilçe halkımız kaliteli bir sağlık hizmeti alma şansı olacak. Üniversitede Tıp Fakültesi ve Hastanesinin yanı sıra Ziraat Mühendisliği ve Veterinerlik Fakültesi olacak. Üniversitemizin yapımının başlaması için, imar planlarının İBB Meclisimizde onaylanması gerekiyordu ve artık gereken oldu.  Bunlarla birlikte 2023 yılı bütçemiz onaylanırken, İzzettin mahallemiz imar planlarımızın onayı gerçekleşti. Çatalca’mıza hayırlı olsun. ’’ dedi.

 

 

#EserlerimizVaatlerimiziGeçti

#BirlikteÇatalcayız