Çatalca Belediyesi

BAŞKANIMIZ MESUT ÜNER’DEN ÇATALCA’MIZA ÜNİVERSİTE MÜJDESİ

Görüntülenme : 1029

Çatalca’mızda görev süresinin sadece ilk üç yılında ilçemize kazandırdığı tarihi hizmetlerle adeta halkımıza altın çağını yaşatan Başkanımız Mesut Üner’den Çatalca halkımıza bir müjde daha geldi. Çatalca’mızda yaklaşık otuz yıllık bir hayal olan üniversite projemiz artık gerçek oluyor. Başkanımız Mesut Üner’in otuz yıllık hayal olan üniversite müjdesi Çatalca’mızda adeta bayram havası yaşattı.

Başkanımız Mesut Üner daha göreve gelir gelmez, yakında açılışını yapacağı İzzetin Stadımız yakınlarındaki belirlenen parsellerimizi üniversite lejantı olarak işletilmesini sağlayıp ilçemizde otuz yıllık hayalin ilk ve en önemli adımının atılmasını sağlamıştı. Başkanımız Mesut Üner’in bu önemli hamlesi sonrası şimdi de ‘’Florence Nightingale Üniversite Hastanesi’’ ile gerçekleşen protokol ile artık Çatalca’mıza marka bir üniversite ‘’Bilim Üniversitesi’’ geliyor. Başkanımız Mesut Üner’in ilçeye kazandırdığı üniversite ile birlikte Çatalca’mıza başta eğitim, sağlık ve istihdam olmak üzere daha birçok önemli katkıları olacak. Üniversitede Tıp Fakültesi ve Hastanesinin yanı sıra Ziraat Mühendisliği ve Veterinerlik Fakültesi de olacak.

Tarihi gün Çatalca Tapu Müdürlüğümüzde başladı. Çatalca Tapu Sicil Müdürümüz İsa Dizman’ın ofisinde üniversite adına yönetici Mustafa Kahraman’ın ve Başkanımız Mesut Üner’in katılımıyla tapu devri imza törenimiz geçekleşti. Tapudaki imza törenimizin ardından Çatalca Belediyemize geçildi ve tarihi üniversite protokolü imza töreni gerçekleştirdi.

İlçemize kazandırılan üniversite müjdesi sonrası açıklamalarda bulunan Başkanımız Mesut Üner; ‘’Çatalca’mıza müjdeler olsun. İlçemizde yapımını tamamladığımız ve yakında açılışını yapacağımız İzzettin Stadımızın hemen yanında bulunan belediyemize ait 529-1889-1890 numaralı parseller, yine bitişiğinde bulunan hazineye ait 1537 ve özel mülkiyette bulunan 531 parsellere ‘'Üniversite Lejantını'’ işletilmesini sağlamıştık. Üniversite lejantı olarak işlettiğimiz parsellerde artık ilçemizde otuz yıllık hayalimiz gerçek oluyor. Yaptığımız protokol ve tapu devri imza töreni ile Çatalca’mıza ‘’Florence Nightingale Üniversite Hastanesi’’ kuruluşu olacak ‘’Bilim Üniversitesi’’ kazandırıyoruz. Üniversitede yarınlarımızın teminatı gençlerimiz hem kaliteli bir eğitim ve eğitim sonrası çalışma fırsatı bulurken, ilçe halkımız kaliteli bir sağlık hizmeti alma şansı olacak. Üniversitede Tıp Fakültesi ve Hastanesinin yanı sıra Ziraat Mühendisliği ve Veterinerlik Fakültesi de olacak. Otuz yıllık hayal gerçek oldu Çatalca’mıza hayırlı ve müjdeler olsun.’’ dedi.

 

#BirlikteÇatalcayız