Çatalca Belediyesi

BAŞKANIMIZ MESUT ÜNER'DEN İKİ ÖNEMLİ MÜJDE

Görüntülenme : 777

Çatalca’mıza olan vefa borcunu her fırsatta dile getiren Başkanımız Mesut Üner, bu vefa borcu hissini çalışkanlığıyla birlikte gece-gündüz demeden ilçemize bitmek bilmeyen hizmet temposuyla birleştirince, Çatalca’mız adeta Cumhuriyet tarihimizin en büyük hizmetlerine kavuştu. Çatalca’mıza son dört yılda kazandırılan hizmetler sadece Çatalca’mızda değil tüm bölgemiz halkının takdirini ve alkışını kazandı.

 

Başkanımız Mesut Üner Çatalca’mıza efsane hizmetler kazandırmakla yetinmedi, ilçemizin çözüm bekleyen tüm kronik sorunlarına çözüm odaklı çalışmalarıyla da yine gönüllerde taht kurdu. Başkanımız Mesut Üner’in ilk müjdesi Çiftlikköy, Binkılıç ve Karacaköy mahallelerine geldi. Çatalca’mızda daha önce belde vasfı taşıyıp, şuanda mahalle vasfı taşıyan Çiftlikköy, Binkılıç ve Karacaköy mahalleleri artık orman haklarından, köyden mahalleye dönen diğer orman köyleri gibi yararlanmaya başlıyor. Diğer müjde ise Hallaçlı, Gümüşpınar, Aydınlar, Karamandere, Yaylacık ve Binkılıç mahallelerimize geldi. Hallaçlı, Gümüşpınar, Aydınlar, Karamandere, Yaylacık ve Binkılıç mahallelerimizdeki 163 adet tarımsal amaçlı parselin, Orman Genel Müdürlüğü'ne tahsisleri kaldırılarak ilgili yasalar gereği kullanıcılarına kiralanması ya da satılmasının önü açıldı.

 

Böylesine önemli müjdeler ilçe halkımızda büyük bir sevinç yaşatırken, Çatalca halkımız Başkanımız Mesut Üner’i adeta gerek sahada gerekse sosyal medyada tebrik yağmuruna tuttu. Böylelikle Çatalca’mız hizmet yolunda baş döndüren tempoda çalışıp efsane hizmetlerin kazandırılması yolunda ilçe tarihine geçen adımlar atan Başkanımız Mesut Üner, bir kronik sorunu daha çözümle kavuşturmuş oldu.

 

Çatalca’mıza verdiği iki önemli müjde sonrası açıklamalarda bulunan Başkanımız Mesut Üner; ‘’Bugün Ana Okulu & Kreş projemizin temelini sizlerle attıktan sonra, aynı gün iki önemli müjdeyi sizlerle paylaşmanın sevincini yaşıyorum. Müjdelerimin ilki; daha önce belde vasfı taşıyıp, şuanda mahalle vasfı taşıyan Çiftlikköy, Binkılıç ve Karacaköy mahallelerimiz, orman haklarından, köyden mahalleye dönen diğer orman köylerimiz gibi yararlanmaya başlıyor. Müjdelerimizin ikincisi ise Hallaçlı, Gümüşpınar, Aydınlar, Karamandere, Yaylacık ve Binkılıç mahallelerimizde bulunan 163 adet tarımsal amaçlı parselin, Orman Genel Müdürlüğü'ne tahsisleri kaldırılarak ilgili yasalar gereği kullanıcılarına kiralanması ya da satılmasının önü açıldı. Hayırlı olsun. Bu önemli sorunların çözümünde emeği geçen Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Prof. Dr. Vahit Kirişçi ile Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız Sayın Murat Kurum'a, AK Parti İstanbul Milletvekilimiz Sayın Tülay Kaynarca'ya ve AK Parti Çatalca İlçe Başkanımız Yusuf Aslan'a şahsım ve ilçe halkım adına teşekkür ederim. Çatalca’mıza hizmet yolunda ilk gün ki aşkla çalışmalarımıza devam edip ilçemiz tarihine geçen hizmetler kazandırırken, birer birer kronik sorunlarımızı çözmeye devam edeceğiz.’’ dedi.

 

#EserlerimizVaatlerimiziGeçti

#BirlikteÇatalcayız