Çatalca Belediyesi

Başkanımız Mesut Üner’den Meclisimizde Gurur Veren Başarıya Büyük Ödül

Görüntülenme : 484

Belediye Meclisimizin 2022 Yılı  Temmuz Ayı Toplantısının 1. Birleşimi Başkanımız Mesut Üner başkanlığında, 04.07.2022 Pazartesi günü Saat:11:00'de Belediyemiz Meclis Salonunda yapıldı.

Toplantı öncesinde hem Çatalca’mızın hem ülkemizin gururu olan Milli Karatecimiz Hasan Celal Yıldırım’a Belediye Başkanımız Mesut Üner tarafından hediye takdim edildi.

Çatalca’mız seninle gurur duyuyor

Başkanımız Mesut Üner ve Meclis Üyelerimiz tarafından Balkan Şampiyonluğu ardından Çekya Cumhuriyeti Prag’da namağlup olarak mücadele veren ve final müsabakasına çıkarak Avrupa ikincisi olan sporcumuz tebrik edildi.

Yıllardır Karate Antrenörlüğü yaparak ilçemizde birçok karateci yetiştiren Antrenörümüz Muzaffer Muyan, yaptığı konuşma ile desteklerinden dolayı Başkanımız Mesut Üner başta olmak üzere meclis üyelerimize ve geçmiş dönem emeği geçen belediye başkanlarına teşekkür etti.

Destek olmayınca başarı olmuyor

Destek olmadan başarı olmuyor diyen Muyan konuşmasında, “Gerçekten Başkanımız Mesut Üner, ilçemize ilkleri yaşatan bir başkan. Destekleri ile bugünlere geldik ve bu başarıları elde ettik. Destek olmadan başarı olmuyor. 3 yılda ilçemizde çok şey oldu. Kurs adı altında çalışmalar yapıyorduk ama şimdi Belediyespor Kulübü çatısı altında toplandık. Şu anda 5 mahallemizde ve 2 merkezde olmak üzere 8 karate kursumuzda 650 evladımıza karate kursu veriyorum. Özellikle Başkanımız Mesut Üner’in spor yönetmeliğini meclisten geçirmesi çok önemli bir adımdı. Ben kendisine ve tüm meclis üyelerimize bir kez daha spor adına teşekkürlerimi sunuyorum. Bizlerin hedefi de dünya ve olimpiyat şampiyonu olmak var. İnşallah ilçemize bu başarıları da getireceğiz” ifadelerine yer verdi.

Çok zordu ama çalışınca oluyor

Avrupa İkincisi Hasan Celal Yıldırım ise sözlerine destekleri için Başkanımız Mesut Üner’e teşekkür ederek başladı. Milli Sporcumuz sözlerinde, “Bu sporda gerçekten moral çok önemli. Başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Kamp sürecinde, müsabaka öncesinde daima bizlerleydi. Çok zorlu bir kamp süreci geçirdik. Şampiyonada maçlar çok zorluydu. Çünkü ülkeler en iyileri ile katılıyor. 6 zorlu maç yaparak diğer ülkelerin en iyilerini yendim.42 sporcu içinden finale kalmayı başardım. Gerçekten çok zordu ama çalışınca oluyor” şeklinde konuştu.

Ödül Yönetmeliğimizin İlk Ödülü Gönüllerimizin Şampiyonuna

Milli sporcumuzun gönüllerin şampiyonu olduğunu ifade eden Başkanımız Mesut Üner, “Hasan Celal Kardeşimiz küçük yaşlardan itibaren gönül verdiği sporla hem ilçemize, hem ülkemize gurur veren başarılar elde etmiştir. Hepimizi gururlandıran Balkan Şampiyonluğu ve şimdi de Avrupa İkinciliği gerçekten örnek alınacak bir başarıdır. Kendisini tebrik ediyor, yıllardır özveriyle bu başarının yakın şahidi olan Antrenörümüz Muzaffer Muyan Hocamıza ve sporcumuzun ailesine teşekkürlerimi sunuyorum. Hem Hasan kardeşimizin hem de Muzaffer Hocamızın azim ve çalışma temposuna yakından şahidim. Sporcumuz gerçekten örnek teşkil ediyor ve ilçemizde kendisini örnek alan birçok sporcu kardeşimizde başarı basamaklarını hızla çıkıyor. Başarılarının devamını diliyorum. 3-4 ay önce başarılı olan sporcularımıza “Ödül Yönetmeliğini” meclisimizden geçirmiştik. Bu yönetmeliği çok önemsiyorum. Çünkü sporda hızla yukarı çıkan bir ivme yakaladık. Ödül yönetmeliğimizin ilk ödülünü Hasan Kardeşimize sunmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Ben meclisimize ve Belediyespor Kulübü çatısı altında spor yapan 4500 sporcumuza ve onlarla yakından ilgilenen Kulüp Başkanı Lokman Naroğlu’na, geçmiş dönem belediye başkanlarımıza, sporcularımızın ailelerine ve emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum.

 Bizler bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada çocuklarımızın, gençlerimizin elinden tutmaya, onların her zaman yanında olmaya devam edeceğiz. Çatalca’mız Hasan Celal Kardeşimizle gurur duyuyor” ifadelerine yer verdi.

Meclisimiz Eylül ayında toplanacak

Konuşmaların ardından Başkanımız Mesut Üner Milli Sporcumuz Hasan Celal Yıldırım’a, Ödül Yönetmeliğine göre Avrupa İkinciliğine belirlenen 6 cumhuriyet altını ödülünü takdim etti.

2022 Yılı Temmuz Ayı Toplantısında gündem maddelerinin görüşülmesine geçilmeden önce yaklaşan Kurban Bayramı ve Temmuz ayında yer alan özel gün ve haftalar kutlandı.

“10.06.2022 tarih 42 sayılı İç Borçlanma ile ilgili Meclis Kararı “ hakkında Mali Hizmetler Müdürlüğünün teklifi olan 1. Gündem maddesi oy birliği kabul edildi.

Meclisimizin 2. Gündem maddesi olan, “ 25.09.2020 tarih onaylı 1/1000 ölçekli Kestanelik Mahallesi Uygulama İmar Planı itirazları” ile ilgili Plan ve Proje Müdürlüğünün teklifi oy birliği ile İmar Komisyonuna havale edildi.

Ek önerge gündem maddesi olan “İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığının Belediyemize yapacağı şartlı yardım ile ilgili Fen İşleri Müdürlüğü’nün teklifi oy birliği ile kabul edildi.

Belediye Meclisimizin 2022 Yılı Temmuz Ayı Toplantısının 1. Birleşimi 5 Eylül 2022 Pazartesi günü saat 11.00’da toplanmak üzere sona erdi.

 

#BirlikteÇatalcayız

#ÇalışıncaOluyor