Çatalca Belediyesi

BAŞKANIMIZ MESUT ÜNER’DEN ÖRNEK VEFA

Görüntülenme : 879

Yaptığı projeleri birer birer hayata geçirmesiyle, makamından çok sahada halkla olmasıyla ve vefasıyla 7’den 77’ye gönüllerde taht kuran Başkanımız Mesut Üner’den unutulmaz bir vefa örneği daha geldi.

24 Temmuz 1923’te gerçekleşen Lozan Antlaşması gereği mübadil olan büyüklerimize kimlik çıkarılırken tüm mübadillerin kimliklerine doğum tarihi 1 Temmuz yazılmıştı. Bu önemli günü unutmayan Başkanımız Mesut Üner, Çatalca’daki yüz yaş üzeri asırlık çınarlarımızı evlerinde ziyaret ederek doğum günlerini kutlayarak yine vefasıyla gönüllerde taht kurdu.

Bu önemli vefa ziyaretleri sonrası kendisi de bir mübadil evladı olan Başkanımız Mesut Üner yaptığı açıklamada; ‘’ASIRLIK ÇINARLARIMIZ. İYİKİ VARSINIZ. Her zaman ifade etmekten gurur duymuşumdur. Bir mübadil evladı olmaktan her zaman gurur duyuyorum. Bilindiği gibi 1923’te gerçekleşen Lozan Antlaşması gereği Mübadil olan büyüklerimizin kimlikleri hazırlanırken, doğum tarihleri 1 Temmuz olarak kaydedilmiştir. Bizde Büyük Mübadele Derneği Başkanımız Sabit Semiz, Yönetim Kurulu Üyelerimiz Halil Pınarcı, Nail Savaş ve Dernek Çatalca Temsilcimiz Mesut Dinç abimizle birlikte #Çatalca’mızda #Birinci Kuşak Mübadil asırlık çınarlarımız, 1919 doğumlu Hüseyin Selvi amcamızı, 1920 doğumlu Rahime Küçükkaya teyzemizi ve 1912 doğumlu Cemile Koçan teyzemizi evlerinde ziyaret ederek, doğum günlerini kutladık. Ne sizleri nede yaşadığınız zorlukları unutmadık, unutmayacağız ve unutturmayacağız.’’ dedi.

 

#BirlikteÇatalcayız