Çatalca Belediyesi
 Başkanımız Mesut Üner’den Üniversiteye Hazırlanan Öğrencilerimiz İçin Büyük Bir Proje

Başkanımız Mesut Üner’den Üniversiteye Hazırlanan Öğrencilerimiz İçin Büyük Bir Proje

Görüntülenme : 1083

İlçemizin geleceğini gençlerle birlikte şekillendirmek için “Gençler Başkanla Buluşuyor” projesini başlatan Çatalca Belediye Başkanımız Mesut Üner, gençlerimiz için bir büyük projeyi daha hayata geçirdi. Üniversiteye hazırlanan öğrencilerimiz "Sürekli Eğitim Merkezi" adı altında açılan kurslarda ücretsiz eğitim alabilecek.

Çatalca Belediye Başkanımız Mesut Üner, ülkemizin yarınları olan çocuklarımızın ve gençlerimizin en iyi şekilde yetişmeleri için ilçemizde eğitime her türlü desteği veriyor.
“Eğitim ve öğrencilerimiz bizim en öncelik verdiğimiz konulardan birisi” diyen Başkanımız Mesut Üner, ilçemizde eğitimin başarı seviyesini en üst düzeye çıkarabilmek hedefiyle kısa bir sürede bir çok projeyi hayata geçirdi. 

“Gençlerimizin düşüncelerini, hayallerini, hedeflerini dinlemek, gençlerimizin ihtiyaçlarına cevap verebilecek, hayallerine bir tuğla koyabilecek projelerle geleceklerine ışık tutmak istiyorum” sözleriyle “Gençler Başkanla Buluşuyor” projesini başlatan ve her hafta gençlerle Kültürevi’nde buluşan Başkanımız Mesut Üner, şimdi de Sürekli Eğitim Merkezi’ni kurarak üniversiteye hazırlanan öğrencilerimizin hizmetine sundu. 

Öğrencilerimiz ücretsiz yararlanabilecek

Üniversiteye hazırlanan öğrencilerimizin ücretsiz eğitim alabileceği 3 sınıftan oluşan Sürekli Eğitim Merkezi’mizde 9 öğretmen ve 2 idareci ile kurs veriliyor. Öğrencilerimizin çalışmalarına büyük katkı sağlayacak projeyi hayata geçiren Belediye Başkanımız Mesut Üner, Sürekli Eğitim Merkezi Projesine dair yaptığı açıklamada, Çatalca Belediyesi olarak öğrencilerin sosyal, kültürel, sportif, akademik hayat standartlarını daha yukarıya çıkarmak adına çalıştıklarını dile getirdi. 

Gençlerimizin hedeflerinin önünde engel kalmasın istiyoruz

"Bu projeye destek veren başta Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Erşahin'e ve ekibine, burada bu gençlerin hedeflerine ulaşması noktasında emek sarf eden tüm öğretmenlerimize teşekkür ediyorum" şeklinde konuşan Başkanımız Mesut Üner sözlerinde, “ Eğitime ve çocuklarımıza yapılan yatırımlar en önemli ve gerekli yatırımlardır. Sürekli Eğitim Merkezi Projemiz biz görevde olduğumuz sürece devam edecek ve başarılı, hedefi olan tüm öğrencilerimizin hedeflerine ulaşmasına vesile olacak. Her geçen yıl bu projeyi daha da geliştireceğiz. Üniversiteye hazırlanan, üniversitede okumayı hedefleyen gençlerimizin önünde artık hiç bir engel kalmasın istiyoruz. Hedefe giden yolda başarmanın birinci kuralı çalışmak ve inanmaktır. Gençlerimiz  hedeflerine çalışarak, ilçemizde açtığımız kurslarımızdan yararlanarak ulaşabilecekler. Bizlerde onların başarıları ile gurur ve mutluluk duyacağız. Bizleri düşünceleri, hedefleri, talepleri ve heyecanlarıyla yalnız bırakmayan bütün öğrencilerimize canı gönülden teşekkür ediyorum” ifadelerine yer verdi.

Haftalık Kültürevi buluşmalarında Başkanımız Mesut Üner ile bir araya gelen öğrencilerimiz Sürekli Eğitim Merkezini hayata geçirdiği ve kendilerine verdiği destek ve imkanlardan dolayı Çatalca Belediye Başkanımız Mesut Üner’e teşekkürlerini ilettiler.

#BirlikteÇatalcayız