Çatalca Belediyesi

BAŞKANIMIZ MESUT ÜNER “EKİYORUZ, BİÇİYORUZ VATANDAŞLARIMIZLA PAYLAŞIYORUZ”

Görüntülenme : 434

“Bu tarlalar ihtiyaç sahiplerine destek olacak” diyen Başkanımız Mesut Üner vatandaşlarımızın yüzünü güldürdü. Geçen yıl tarlalarımıza ektiğimiz ayçiçekler ailelerimize yağ olarak dönerken, bu yıl buğday başaklarımız un olarak dağıtılacak.

Çatalca’yı görülmemiş hizmetlerle buluşturan Başkanımız Mesut Üner, ilçemizin gelişimine dair yaptığı birçok çalışma yanı sıra, vatandaşlarımıza destek olacak, ekonomilerine katkı sağlayacak çalışmaları da beraberinde gerçekleştiriyor.

“Üreten Bir Çatalca” hedefiyle yola çıkarak, üreticilerimizin daima yanında olan Başkanımız Mesut Üner, belediyemizi de üreten bir belediye haline getirdi. Belediyemiz bünyesindeki tarlaları tohumla buluşturan Başkanımız Mesut Üner, mahsulden elde edilen ürünleri de ihtiyaç sahibi ailelerimizle paylaşarak onlara destek oluyor.

Buğday hasadını biçerdövere binerek başlattı

Geçtiğimiz yıl ayçiçek ekimi ve hasadı yapıldıktan sonra elde edilen yağlar vatandaşlarımıza dağıtılırken, bu yılda buğday ekimi gerçekleştirildi. Bahşayiş Mahallemizde ki tarlalarımızda buğday hasadını kendisi de biçerdövere binerek başlatan Başkanımız Mesut Üner, hasadın bol ve bereketli olmasını diledi.

Buğdayın hasadından sonra öğütülerek un haline getirileceğini ve ilçemizdeki ihtiyaç sahibi ailelerimize dağıtılacağını belirten Başkanımız Mesut Üner, hasat yerinde yaptığı açıklamada, “Belediyemize ait yüzlerce dönüm araziyi ekiyor, hasadını yapıyor elde ettiğimiz ürünleri vatandaşlarımıza dağıtıyoruz. Geçen yıl Ayçiçek ektiğimiz tarlalarımızdan elde ettiğimiz yağı ihtiyaç sahibi ailelerimize dağıttık. Bu yıl tarlalarımız, ektiğimiz sapsarı buğday başaklarıyla kaplandı. Hasadını yaptığımız buğdaylarımızdan elde edeceğimiz unu, yine ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızla, çıkan samanı hayvancılıkla uğraşan çiftçilerimizle paylaşacağız” dedi.

Üretmek gelişmektir

“Üretim demek gelişmek demektir” diyerek üretimin önemine değinen Başkanımız Mesut Üner, Çatalca’nın üreten bir ilçe olması için çalıştıklarını vurguladı. İlçemizde üreticilerimize, çiftçilerimize ve ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza destek olacak çalışmalar yapmaktan taviz vermeyeceğini belirten Başkanımız Mesut Üner, “Üreten bir Çatalca hedefimizle çalışıyor, üretiyor, paylaşıyor ve gönül belediyeliğimizle vatandaşımızın daima en yakın destekçisi oluyoruz” ifadelerine yer vererek buğday hasadımızın ilçemize hayırlı, uğurlu olmasını diledi.

 

#Çatalcamıziçinüretiyoruz

#BirlikteÇatalcayız