Çatalca Belediyesi

BAŞKANIMIZ MESUT ÜNER “ESERLERİMİZ VAATLERİMİZİ GEÇTİ” “Ya Tarih Olacağız, Ya Da Tarih Yazacağız Dedik Allah’a Şükür Tarih Yazıyoruz”

Görüntülenme : 559

Çatalca’mız bugün tarihi günlerinden birini daha yaşadı. Başkanımız Mesut Üner’in vizyon projelerinden birisi daha start aldı. Depreme dayanıksız belediye iş hanı yerine modern Ticaret Merkezi’nin temeli düzenlenen törenle atıldı.

Başkanımız Mesut Üner’in 3.5 yıl içine sığdırdığı her biri birbirinden önemli ve büyük mega projelerinden birinin daha yapımına başlandı. Çatalca’mızın ihtiyaçlarını gözeterek, vatandaşlarımızın taleplerini dinleyerek ve ilçemizin sorunlarına geçici değil kalıcı çözümler üreterek bir bir projeleri hayata geçiren Başkanımız Mesut Üner bu konuda dur durak bilmiyor.

İlçe merkezimizde deprem riski taşıyan belediye iş hanımızın yerine yepyeni bir ticaret merkezi yapılıyor. 8500 m² alanda, 48 adet işyeri ve teknik alana sahip içerisinde butik alışveriş merkezinin de yer alacağı, modern Ticaret Merkezi’mizin temeli düzenlenen tören ile atıldı.

Çatalca’mız marka bir ilçe oluyor

Başkanımız Mesut Üner’in ev sahipliğinde gerçekleşen Ticaret Merkezi Temel Atma Törenimiz Merkez Valimiz Osman Kaymak, AK Parti İstanbul Milletvekilimiz Tülay Kaynarca, İlçe Kaymakamımız Erdoğan Turan Ermiş ve ilçe protokolümüz ve çok sayıda vatandaşımızın katılımlarıyla gerçekleşti.

Ulusumuzun Kurtarıcısı Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere kahraman şehitlerimiz için saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ardından Çatalca MHP İlçe Başkanı Halit Tuncay Uğur, AK Parti Çatalca İlçe Başkanı Yusuf Aslan, İlçe Kaymakamı Erdoğan Turan Ermiş, AK Parti İstanbul Milletvekili Tülay Kaynarca ve Merkez Valisi Osman Kaymak birer konuşma yaparak Ticaret Merkezinin hayırlı, uğurlu olmasını dilediler.

Başkanımız Mesut Üner törende yaptığı konuşmada vatandaşlarımıza verdiği sözleri tutmanın haklı gururunu yaşadıklarını ifade etti. Kısa sürede bu kadar çok projenin hayata geçmesiyle Çatalca’nın marka bir ilçe haline geldiğini belirten Başkanımız Mesut Üner sözlerinde, “Çatalca’mıza 2019 yılında verdiğimiz sözlerin hepsini yerine getirmenin gururunu yaşıyoruz. Tüm projelerimize bir arada başlarken, “Ya tarih olacağız, ya da tarih yazacağız” dedik ve Allah’a şükür tarih yazıyoruz. Yaptığımız çalışmalarımız, hayata geçirdiğimiz projelerimiz, ilçemize kalıcı çözüm sunan eserlerimiz vatandaşlarımıza verdiğimiz vaatlerimizi geçti.” dedi.

Çok kısa sürede çok büyük çalışmalar yaptık

Konuşmasında hayata geçirilen projeleri ve çalışmaları anlatan Başkanımız Mesut Üner sözlerinin devamında, “Çok kısa bir sürede, çok hızlı bir şekilde çalışarak Çatalca’mızda bir farkındalık yarattık. Herkesin yaşamaktan mutlu olduğu, ait olmaktan onur duyduğu bir Çatalca için ve ilçemizi her alanda geleceğe güçlü bir şekilde taşımak hedefimizle durmaksızın, azimle çalışıyoruz. Vatandaşlarımızın hayallerini gerçekleştirirken ilçemizin sorunlarına da geçici değil kalıcı çözümler üretiyoruz. Gerçekten projelerimizi gerçekleştirmek için kendimizle yarışıyoruz. Birçok vizyon projeye aynı zamanda başladık. O bitsin sonra yaparız demedik. Çünkü artık Çatalca’mızın kaybedecek zamanı vatandaşlarımızın bekleyecek sabrı kalmamıştı. Bu nedenle yaparız demiyoruz yapıyoruz. Çatalca’mıza verdiğimiz sözleri tutuyor,  laf değil iş üretiyoruz. Bizim tek derdimiz var, o da Çatalca’mıza hizmet etmek. Aynı zamanda; Temel belediyecilik hizmetlerimizde daha önce görülmemiş bir performansla çalışıyoruz. Sosyal belediyecilik uygulamalarımızla kültür, sanat, gençlik, spor, sağlık ve eğitimde ilçemizin yarınlarını düşünen ve marka değerini arttıracak adımları kararlılıkla attık” ifadelerini kaydetti.

Çatalca’mız için tarihi bir gün daha

İlçe halkımızın beklediği çalışmaları yapmanın mutluluğunu yaşadığını belirten Başkanımız Mesut Üner, Çatalca’nın modern bir ticaret merkezine kavuşacağını belirtti. Bugün sizlerle birlikte deprem riski taşıyan belediye iş hanımızın yerine 8500 m² alanda, 48 adet işyeri ve teknik alana sahip 7 katlı, modern bir Ticaret Merkezi’nin temelini atıyoruz. Bu güzel eserlerin ilçemize kazandırılmasında bizlerden desteklerini esirgemeyen başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Bakanlarımıza, Milletvekillerimize, çalışma arkadaşlarımıza, destek ve dualarıyla daima yanımızda olan tüm Çatalca halkımıza teşekkürlerimi sunuyorum” diyen Başkanımız Mesut Üner sözlerinin sonunda “Ticaret Merkezimiz Çatalca’mıza hayırlı olsun” ifadelerine yer verdi.

Temel atma töreni izlenen sinevizyon gösterileri,  İlçe Müftümüz Mehmet Çelebi tarafından okunan dua, kurban kesimi ve ardından protokol üyelerimizin hep birlikte butona basması ile sona erdi.

 

#BirlikteÇatalcayız

#ÇalışıncaOluyor

 #ESERLERİMİZVAATLERİMİZİGEÇTİ