Çatalca Belediyesi
 Başkanımız Mesut Üner: Geri Dönüşüm Gelecektir

Başkanımız Mesut Üner: Geri Dönüşüm Gelecektir

Görüntülenme : 1206

Belediyemiz Temizlik İşleri Müdürlüğü bünyesinde Sıfır Atık ve Geri Dönüşüme yönelik yarışmalar başlatıldı. Okullar arasında düzenlenen ödüllü yarışmalar ile hem yemyeşil doğaya sahip Çatalcamızı koruyacak, hem de okullarımızı birbirinden güzel ödüllerin sahibi yapacağız. 


Çatalca Belediye Başkanımız Mesut Üner’in “Geri dönüşüm gelecektir” sözlerinden hareketle mavi ile yeşilin buluştuğu ilçemizi korumak ve daha temiz bir dünyada yaşamak için harekete geçtik. Belediyemiz Temizlik İşleri Müdürlüğü bünyesinde Sıfır Atık ve Geri Dönüşüme yönelik düzenlediğimiz seminerlerin yanı sıra ödüllü yarışmalarımıza da start verdik. Doğamızı korumak ve geleceğe temiz bir dünya bırakmak için okullarda düzenlediğimiz Sıfır Atık ve Geri Dönüşüm seminerleriyle çocuklarımızda geri dönüşüm bilinci oluştururken, düzenlediğimiz yarışmalar ile bu bilincin gelişmesini ve pekişmesini hedefliyoruz. 


En Çok Atık Toplayan Okullara Başkanımızdan Ödül


Başkanımız Mesut Üner’in talimatları ile Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz işbirliğinde başlattığımız yarışmalar kapsamında; en çok Ambalaj Atığı, Bitkisel Atık Yağ ve Atık Pil toplayan okullarımız öğretim yılı sonunda birbirinden güzel ödüllerin sahibi olacak.


Çevreye zarar veren bitkisel atık yağların geri kazanımına katkı sağlamak amacıyla sürdürdüğümüz ‘’5 Litre Bitkisel Atık Yağ Getirene 1 Litre Ayçiçek Yağı’’ kampanyası da hız kesmeden devam ediyor. Yarışmalar konusunda bilgi almak isteyen vatandaşlarımız (0212) 789 75 75 numaralı telefonu arayarak Çatalca Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğümüz ile iletişime geçebilirler. 


#BirlikteÇatalcayız