Çatalca Belediyesi

BAŞKANIMIZ MESUT ÜNER; HASADINIZ BOL VE BEREKETLİ OLSUN

Görüntülenme : 582

İlçemizde tarıma ve üretime değer veren Başkanımız Mesut Üner buğday hasadına sayılı günler kala çiftçilerimiz ile bir araya gelerek değerlendirmelerde bulundu.

Çatalca’yı tarım ve hayvancılık noktasında layık olduğu yere getirmek için göreve geldiği günden beri destekleyici çalışmalar yürüten Başkanımız Mesut Üner, çiftçilerimizin talepleri üzerine Toprak Mahsulleri Ofisi’nin ilçemizde alım çalışmalarına başlamasını sağladı.

TMO Genel Müdür Yardımcısı Cihan Soyalp konuya dair bilgilendirmeyi Başkanımız Mesut Üner’in ev sahipliğinde düzenlenen toplantıda yaptı.

Çiftçilerimiz ve muhtarlarımızın katılımıyla gerçekleşen toplantıda Çatalca AK Parti İlçe Başkanı Yusuf Aslan, MHP İlçe Başkanı Halit Tuncay Uğur, ​Büyükçekmece İlçe Tarım ve Orman Müdürü Semih Çakar, İstanbul Ziraat Odası Başkanı Ömer Demir, Çatalca Ziraat Odası Başkanı Seyit Çetin, TMO Tekirdağ Şube Müdür Yardımcısı Barış Şentürk, TMO Tekirdağ Şube Ziraat Mühendisi Nuray Kaplan, Muhtarlar Derneği Başkanı Ceyhun Koç, Yağlı Tohumlar Koop. Başkanı Hüsmen İlhan, Tarım Kredi Kooperatifi Yetkilisi Köksal Civil’de konuşmacı olarak yer aldı.

Üretmenin ve emeğin değerini bilirim

Çiftçilerimizle karşılıklı soru cevap şeklinde ilerleyen toplantıda Başkanımız Mesut Üner, “Bende bir çiftçi çocuğuyum. Üretmenin emeğini ve değerini bilirim. Tarlada her türlü zorluğu çeken çiftçilerimizin isteği ilçemizde TMO olmasıydı. AK Parti İlçe Başkanımız Yusuf Aslan ve MHP İlçe Başkanımız Halit Tuncay Uğur ile birlikte gerekli temaslarımızı yaptık. TMO Genel Müdür Yardımcısı Cihan Soyalp Ankara’dan gelerek ilçemizde başladıkları alım çalışmaları hakkında siz değerli çiftçilerimize bilgilendirmelerde bulunuyor. Bizler, emeğini alın terine katık eden siz değerli çiftçilerimiz için çalışmaya ve daima yanınızda olmaya devam edeceğiz. Hayırlı, bol ve bereketli hasatlar diliyorum” ifadeleriyle tüm çiftçilere hayırlı hasatlar diledi.

Toplantıda, TMO’nun 6 Temmuz itibariyle Çatalca’mızda buğday alımlarına randevulu bir şekilde başlayacağı belirtilirken, üreticilerin gerek ilçemizdeki TMO’ya gerekse lisanslı depolara başvurabilecekleri belirtildi.

 

#BirlikteÇatalcayız

#ÇalışıncaOluyor