Çatalca Belediyesi
 Başkanımız Mesut Üner “Hisarbeyli Mahalle Meydanımız Hayırlı Uğurlu Olsun”

Başkanımız Mesut Üner “Hisarbeyli Mahalle Meydanımız Hayırlı Uğurlu Olsun”

Görüntülenme : 1450

Çatalca Belediye Başkanımız Mesut Üner, ilçemizin ihtiyaçları, vatandaşlarımızın talepleri doğrultusunda çalışmalar yapmaya devam ediyor. Kısa bir sürede yapımı tamamlanan Hisarbeyli Mahalle Meydanımız düzenlenen törenle açıldı.

Göreve geldiği günden itibaren Çatalca için önemli ve büyük projeleri hayata geçiren, ilçenin merkez kırsal ayrımı yapmadan tüm mahallelerine hizmet götüren Başkanımız Mesut Üner, Mahalle Meydanları Projesini de hayata geçirerek uygulamaya başladı.

Vatandaşlarımızın sosyal yaşamlarında önemli yeri olduğunu belirterek talep ettikleri meydan düzenleme çalışmaları kapsamında; kimi mahallelerimizin var olan meydanları gerekli tadilatlar, çevre ve peyzaj düzenleme çalışmalarıyla bambaşka bir hale getirilirken, meydanı bulunmayan mahallelerimiz ise vatandaşlarımızın uğrak yeri olacak bir meydana kavuşuyor.

Yıllarca atıl duran alan huzurun adresi bir meydan haline geldi

Çatalca Belediye Başkanımız Mesut Üner tarafından Hisarbeyli Mahallemizde atıl ve boş bir şekilde duran alan, yapılan düzenlemelerle mahallemize yakışan bir meydan haline getirildi.

Çatalca Belediyemizce projelendirilen meydan düzenleme çalışmaları 11 gün gibi kısa bir sürede tamamlandı. Zemin çalışmaları, 34 ağaç ve 2000’in üzerinde çiçek dikimi ve aydınlatma çalışmaları yapılan alanda, ahşap oturma alanları ve kamelyalar, havuz ve Ata’mızın büstü yer aldı. 1400 metre kare açık alan düzenlemesi, kapalı pazar yeri, belediye dükkan ve ofisleri Muhtarlık Binası, köy kahvehaneleri ve hem Pazar alanı hem de düğün alan ve camii yan kullanım alanlarında tadilatlar yapılarak ahşap pergolarla donatıldı.

Kısa bir sürede tamamlanan Hisarbeyli Mahalle Meydanımız, Çatalca Kaymakamı Erdoğan Turan Ermiş, Çatalca Belediye Başkanımız Mesut Üner ve ilçe protokolümüzün katıldığı törenle vatandaşlarımızın kullanımına açıldı.

Çatalca’mızın hizmete ihtiyacı var

Törenin açılış konuşmasını gerçekleştiren Hisarbeyli Mahalle Muhtarı Engin Demir Çatalca Belediye Başkanımız Mesut Üner’e ve tüm ekibine  mahallelerine yaptığı hizmetler için teşekkür etti.

Çatalca Belediye Başkanımız Mesut Üner yaptığı konuşmada, Mahalle Meydanları Projesinin ara vermeksizin devam edeceğini belirtti.

Başkanımız Mesut Üner sözlerinde, “Bu akşam sizlerle böyle güzel bir ortamda olmaktan büyük mutluluk ve onur duyuyoruz. Şükürler olsun ki verdiğimiz sözü tutarak yapımına başladığımız meydanımızı sizlerle birlikte açmak nasip oldu. İnşallah burada çocuklarınızla, ailenizle ve dostlarınızla birlikte güzel vakit geçireceksiniz.

Biz bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da sadece ve sadece ilçemize hizmet edeceğiz. Hiçbir şey bizim Çatalca’mıza hizmet etmemizi engelleyemeyecek. Her zaman söylediğim gibi biz siyaset yapmak için değil ilçemize hizmet etmek için belediye başkanı olduk.  İlk günden rozetlerimizi çıkardık. Bütün mahallelerimize eşit hizmet vermek için söz verdik ve bunu yapıyoruz, tüm mahallelerimizin ihtiyaçlarına göre tek tek bu tür çalışmalar yapacağız.

Çatalca’da siyaset yapmanın artık bir tarafa bırakılması gerektiğine inanıyorum. Çünkü yerelde hizmet etmek birlik beraberliğimiz ile olur. Bizim belediye meclisimizde bu anlamda tüm ilçe belediyelerine örnektir. Ben tüm meclis üyelerimize, hiç birini ayırt etmeden teşekkür ediyorum.

Biz “Halka hizmet Hakk’a hizmet etmektir” diyerek çalışmaya başladık ve çalışmalarımıza devam ediyoruz. Çatalca’mız Hisarbeyli Meydanımız gibi daha nice güzelliklere kavuşacak.

Çatalca’mızın değişime ihtiyacı var, Çatalca’mızın hizmete ihtiyacı var. Çok güzel bir projeye başladık. Büyük bir Cumhuriyet Meydanı ve Millet Bahçesi Projesi yapıyoruz. Gerçekten Çatalca’mızın tarihini değiştirecek bir proje. Çatalca’nın Meydanına otopark lazım diyorduk, otopark yapıyoruz, meydanın büyümesi lazım diyorduk, meydanı büyütüyoruz, akşamları ailemizle gidecek yerimiz yok diyorduk, sosyal yaşam alanları, sosyal tesis yapıyoruz. İlk yaptığımız hizmetlerden biri ilçemizin ihtiyaçlarından biri olan Yarı Olimpik Yüzme Havuzumuzun temelini atmaktı. Şu anda hızla yapılıyor. Çok yakında tamamlanacak ve tüm ilçe halkımızın hizmetine açılacak.

Çatalca’mızı her alanda geleceğe daha güçlü bir biçimde taşımak için çalışıyoruz. İlçemiz için yeni eserler ve hizmetler üretmeye devam edeceğiz ” ifadelerinde bulunarak Hisarbeyli Meydanının hayırlı, uğurlu olmasını diledi.

Açılış Töreni Hisarbeyli Mahalle Muhtarı Engin Demir tarafından ilçeye yaptığı katkılardan dolayı Çatalca Belediye Başkanımız Mesut Üner’e teşekkür plaketi takdim edilmesi ile sona erdi.

#BirlikteÇatalcayız