Çatalca Belediyesi

BAŞKANIMIZ MESUT ÜNER “İDDİALIYIZ… OKULUMUZUN İSTANBUL’DA EŞİ BENZERİ OLMAYACAK”

Görüntülenme : 505

Çanakça Mahallemizde başlayan okul inşaat alanında incelemelerde bulunan Başkanımız Mesut Üner İstanbul’da eşi benzeri olmayan bir okul yapıldığını belirtti.

 

Yarınlarımız dediği çocuklarımıza ve eğitime verdiği önemle bilinen Çatalca Belediye Başkanımız Mesut Üner, Çanakça mahallemizde deprem riski nedeniyle yıkılan okulumuzun yerine, yapımına başlanan okul inşaatında incelemelerde bulundu.

Göreve geldiği günden itibaren okulun yapılması için konunun üzerinde hassasiyetle durarak, gerekli birçok temas ve girişimlerde bizzat bulunan Başkanımız Mesut Üner, okul inşaatının başlamasından mutluluk duyduğunu ifade etti.

 

Cumhurbaşkanımızın İlgi ve Destekleri Daima Yanımızda

Başkanımız Mesut Üner, İstanbul Valiliği İstanbul Proje Koordinasyon Birimi tarafından yürütülen İstanbul Sismik Riskin Azaltılması ve Acil Durum Hazırlık Projesi (İSMEP) kapsamında hasarlı bulunarak yıkılan okulumuzun yerine yeni bir okul yapılması için belediyemiz tarafından alan tahsisi yaparak işe başladıklarını belirtti.

Kaymakamlığımız, AK Parti İlçe Başkanlığımız ve İl- İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile koordineli olarak sürdürülen çalışmalarla ve başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın konuya yakın ilgi ve desteğiyle, ilgili Bakanlıklarımızla, İstanbul Valiliğimizle temaslarda bulunarak süreci hızlandırıcı çalışmalarda bulunduklarını ifade eden Başkanımız Mesut Üner, mahallemize çok kapsamlı bir okul yapıldığını söyledi.

 

Okulumuz Çanakça Mahallemize ve İlçemize Hayırlı Olsun

Modern mimarisi ve 22 derslikli, 3800 m² açık, 9800 m² kapalı alandan oluşan 3 anasınıfı, 3 laboratuvar, konferans ve kapalı spor salonu, kütüphane, destek eğitim sınıfı, 3 beceri ve eğitim atölyesinin yer alacağı okulun, örnek bir okul olacağını belirten Başkanımız Mesut Üner, “Çocuklarımız yeter ki okusun bizler çocuklarımız için durmaksızın çalışmaya razıyız. İddialıyız, İstanbul’da eşi benzeri olmayan bir okul yapıyoruz” sözleriyle okulumuzun Çanakça Mahallemize ve ilçemize şimdiden hayırlı uğurlu olmasını diledi.

 #BirlikteÇatalcayız

#ÇalışıncaOluyor