Çatalca Belediyesi
 Başkanımız Mesut Üner İlçemizdeki Asansörlerin Yıllık Kontrolüne İlişkin Protokolü İmzaladı

Başkanımız Mesut Üner İlçemizdeki Asansörlerin Yıllık Kontrolüne İlişkin Protokolü İmzaladı

Görüntülenme : 1710

Vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğinin önemini her fırsatta dile getiren Çatalca Belediye Başkanımız Mesut Üner, ilçemizdeki asansörlerin  “Asansör Periyodik Kontrol Yönetmeliği” kapsamında kontrollerinin yapımı için belediyemiz ile yetkili firma arasında yapılan protokolü imzaladı.

İlçemizdeki asansörlerin yıllık kontrolüne ilişkin Çatalca Belediyesi ile A Tipi Muayene Kuruluşu olan Srk Teknik Mühendislik San. ve Tic. Ltd. Şti. arasında yapılan 4(dört) yıllık protokol ile  “Asansör Periyodik Kontrol Yönetmeliği” gereği ilçemizde piyasaya arz edilen asansörlerin ve Asansör Yönetmeliği’nin yürürlüğe girmesinden önce monte edilmiş olan ve halen kullanılan asansörlerin yıllık kontrollerinin daha sağlıklı ve güvenilir biçimde yapılabilmesi sağlanacak.

Firma yetkilileri tarafından asansörlerin yıllık kontrolü sonucunda; Kırmızı etiket iliştirilmiş olan güvensiz, Sarı Etiket iliştirilmiş olan kusurlu ve mavi etiket iliştirilmiş olan hafif kusurlu asansörlerde, tespit edilmiş kusurlu noktalar için uygunsuzluk sonrası yapılacak ilk takip kontrollerinde, yönetmelikte belirtilen yasal süre içinde yapılması durumunda ücret tahsil edilmeyeceği ifade edildi.

#BirlikteÇatalcayız