Çatalca Belediyesi

BAŞKANIMIZ MESUT ÜNER’İN GELENEĞİ GENÇLERLE ANITKABİR ZİYARETİ

Görüntülenme : 378

 

Türkiye Cumhuriyetinin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘’Vatanını en çok seven, görevini en iyi yapandır.’’ sözünden hareketle Çatalcamıza Cumhuriyet tarihinin en önemli hizmetlerini kazandırırken her fırsatta yatırımlarının merkezine yarınlarımızın teminatı gençleri konumlandırdığını ifade eden Başkanımız Mesut Üner’den gençlere yine anlamlı bir jest geldi. Başkanımız Mesut Üner Çatalca’da 12’inci sınıf öğrencileriyle birlikte döneminde 3’üncü kez Ankara’da Anıtkabir’i ziyaret etti. Böylesine gençlere yapılan değerli jest; ‘’Başkan Mesut Üner’in geleneği her yıl gençlerle Anıtkabir ziyareti.’’ yorumuyla tüm Çatalca halkımızda büyük alkış aldı.

 

BAŞKANIMIZ MESUT ÜNER’İN HAKLI GURURU

Son kazandığı seçim gecesi yaptığı teşekkür konuşmasında; ‘’Atatürk ilke ve inkılaplarından ayrılmayacağımıza, Cumhuriyet değerlerimize sahip çıkacağımıza söz veriyorum.’’ açıklamasında bulunan Başkanımız Mesut Üner, dönemi içinde 3’üncü kez Çatalca ilçemizdeki 12’inci sınıf öğrencilerini Anıtkabir ziyaretine götürüp, yine sözünü tutmasının haklı gururunu yaşadı.

 

ÇATALCA GENÇLİĞİMİZİN HEYECANI GÖRÜLMEYE DEĞERDİ

Atamıza ziyarete hareket için Çatalcamızda ki Mehmetçik meydanımızda toplanan gençlerin sevinci ve heyecanı görülmeye değerdi. Yaklaşık 20 otobüs 800 genç Çatalcamızdan Ankara’ya Atamızı ziyaret için yola çıkarken, ilçemizde yine tarihi bir gün yaşandı. Böylesine önemli ve değerli ziyaret için yola çıkan gençlere Başkanımız Mesut Üner tarafından üzerinde Atamızın görselinin olduğu sweatshirt hediye edildi ve tüm gençlerimiz kendilerine hediye edilen sweatshirtleri giydikten sonra Ankara’ya hareket başladı.

 

ASLANLI YOLDA ÜÇÜNCÜ KEZ TARİHİ YÜRÜYÜŞÜMÜZ

Çatalcamızdan Ankara’ya ulaşan ilçemiz gençliğini aslanlı yol girişinde Başkanımız Mesut Üner karşıladı.  Karşılama sırasında Çatalca gençlerimizin Başkanımız Mesut Üner’e gösterdiği samimi ilgi ve alaka oldukça dikkat çekti. Çatalca gençliğimiz ile aslanlı yolda buluşan Başkanımız Mesut Üner, dönemi içinde üçüncü kez büyük bir coşkuyla tarihi aslanlı yoldan Anıtkabir’e doğru yürümeye başladı.

 

BAŞKANIMIZ MESUT ÜNER ANITKABİR’DE RESMİ TÖREN GERÇEKLEŞTİRDİ

Çatalca gençliğimiz ile birlikte ellerinde şanlı bayrağımızla birlikte büyük bir gururla aslanlı yoldan yürüyen Başkanımız Mesut Üner, Anıtkabir’e ulaştı. Başkanımız Mesut Üner Anıtkabir’de gençlerle birlikte resmi tören programı gerçekleştirdi.

 

BAŞKANIMIZ MESUT ÜNER: ATAM HAYALİNİ KURDUĞUN TÜRKİYE

Anıtkabir’de gerçekleşen resmi programımız sırasında Anıtkabir özel defterinde duygularını Başkanımız Mesut Üner şu sözlerle ifade etti; ‘’Aziz Atatürk. Çatalca Belediye Başkanı olarak, 12’inci sınıf öğrencilerimizle huzuruna geldik. Kurduğun Cumhuriyetin değerlerine bağlı kalarak ilçemizin ve ülkemizin daha muhteşem bir geleceğe taşımak için çalışıyoruz. Bizler inanıyoruz ki, gençlerimizle yolunda ilerliyor, ilkelerini ve devrimlerini benimsiyor, hayalini kurduğun Türkiye’yi inşa etmek için çalışıyoruz. Onlar Türkiye’nin geleceği aynı zamanda umudu. Onlara inanıyoruz ve güveniyoruz. Ebedi ışığının altında sana minnet ve şükranlarımızı sunuyoruz. Ruhun şad olsun. Vatan sana minnettar.’’

 

BAŞKANIMIZ MESUT ÜNER: ATAMIZIN KURDUĞU CUMHURİYETİMİZİN YILMAZ BEKÇİLERİYİZ

Artık bir Mesut Üner geleneğimiz, gençlerle Anıtkabir ziyaretimiz sonunda açıklamalarda bulunan Başkanımız Mesut Üner; ‘’Göreve geldiğimizde her fırsatta ifade ettik. Çatalcamıza yapacağımız yatırımların merkezinde yarınlarımızın teminatı çocuklarımız ve gençlerimiz olacak dedik. Dediğimizi de yaptık. İlçemize kültür, sanat, spor ve hasılı her alanda Cumhuriyet tarihimize geçen yatırımlar kazandırdık. Ama en önemlisi bu icraatlarımızın başarıya ulaşmasının en önemli sırrı Atamızı, Çatalcamızı, Çocuklarımızı, Gençlerimizi ve Cumhuriyetimizi çok sevmemiz oldu. Dönemimiz içinde Çatalca gençlerimizi üçüncü kez Anıtkabir’e getirmenin haklı gururunu yaşadık. Anıtkabir ziyaretimiz sırasında gençlerimizin Atamıza ve Cumhuriyetimize olan sarsılmaz bağlılığına şahit olmak Çatalcamıza ve ülkemize hizmet yolunda bizlere güç verdi. Bu anlamda tüm gençlerimize yürekten çok teşekkür ediyorum ve tüm Çatalca halkımıza söz veriyorum ebediyen Atamızın kurduğu Cumhuriyetin yılmaz bekçileri olacağız. Tüm halkımızın şimdiden Cumhuriyetimizin yüzüncü yılı ve Cumhuriyet Bayramı kutlu olsun.’’ dedi.

 

#100YıllıkTarih100YıllıkHizmetler

#BirlikteÇatalcayız