Çatalca Belediyesi

BAŞKANIMIZ MESUT ÜNER: KALEİÇİ MAHALLEMİZDEKİ ÇALIŞMALARIMIZ TEMMUZ’DA BAŞLIYOR. ÇATALCA’MIZA HAYIRLI OLSUN.

Görüntülenme : 708

Çatalca’mızda makamından çok sahada halkının arasında olmasıyla ve vaat ettiği projeleri tek tek hayata geçirmesiyle ilçemizde gönüllerde taht kuran Başkanımız Mesut Üner bir projeyi daha gerçekleştiriyor. Başkanımız Mesut Üner, tarihi ve mistik atmosferiyle Çatalca’mızda dikkat çeken Kaleiçi Mahallemizdeki çalışmaların Temmuz ayında başlayacağının müjdesini verdi.

Projenin yapımı konusunun uzmanı UGR Mimarlık firmasıyla birlikte gerçekleştirilecek. Başkanımız Mesut Üner, Kaymakamımız Erdoğan Turan Ermiş ve UGR Mimarlık firmasının yetkilileriyle birlikte Kaleiçi Mahallemizde yerinde denetimlerde bulunarak, çalışmalarla ilgi istişarelerde bulundu.

Temmuz ayında başlayacak Kaleiçi Mahallemiz yerinde denetimler yerinde denetimler sonrası açıklamalarda bulunan Başkanımız Mesut Üner; ‘’Tarihi yapılar, geçmişten yarınlara yazılan en önemli mektuplardır düşüncesi ile Kaleiçi mahallemize sahip çıkıyoruz. Bu düşünceyle hareket ederek, Kaleiçi Mahallemizdeki yapacağımız çalışmalara Temmuz ayında başlayacağımızı tüm Çatalca halkımıza müjdelemek isteriz. Temmuz ayında başlayacağız çalışmalar öncesi Kaymakamımız Erdoğan Turan Ermiş ve konusunun uzmanı UGR firmasının yetkilileriyle yerinde denetimler yaptık. Proje kapsamında, mahallemizin tarihi ve mistik atmosferine uygun çevre düzenlemesi, yol-tretuvar ve modern aydınlatma çalışmaları yapacağız. Bu projemizin Kültürel mirası koruma uygulamalarını özendirme yarışması kapsamında Tarihi Kentler Birliği tarafından proje ödülüne layık görülmesi de ayrıca güzeldi.  Tarihi ve mistik atmosferiyle Kaleiçi mahallemizde projemiz tamamlandığında sadece ilçemizin değil İstanbul’un çekim merkezi olacak. Tüm Çatalca halkımıza hayırlı olsun.’’ dedi

#BirlikteÇatalcayız