Çatalca Belediyesi
 Başkanımız Mesut Üner “Kıymetli Öğretmenlerimizin Bir Gün Değil Her Gün Yanındayız”

Başkanımız Mesut Üner “Kıymetli Öğretmenlerimizin Bir Gün Değil Her Gün Yanındayız”

Görüntülenme : 772

Çatalca Belediye Başkanımız Mesut Üner, hem kendi yaptığı ziyaretlerle hem de Başkan Yardımcılarımız ve Meclis Üyelerimizin gerçekleştirdiği okul ziyaretleri ile ilçemizdeki öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutladı.

Çatalca Belediye Başkanımız Mesut Üner, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde ilçemizdeki tüm öğretmenlerin bu anlamlı ve özel gününü kutladı. Başkan Yardımcımız İkram Kaya ve İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Tayfun Özyolcu ile birlikte İTO Ortaokulu’nu, Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu’nu, Çatalca İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni ve Ferhatpaşa İlkokulu’nu ziyaret eden Başkanımız Mesut Üner, öğretmenlerimizin emekleriyle hayatlarımızda önemli bir yeri olduğunu ifade etti.

Başkanımız Mesut Üner,  kutlama ziyaretlerinde yaptığı konuşmalarda “Çocuklarımızı geleceğe hazırlayarak yarınlarımızı aydınlatan çok değerli öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyorum. Öğretmenlerimiz kutsal bir görevi ifa ediyor. Bizlerde ilçemizde eğitime ve öğretmenlerimize her zaman değer veriyoruz. Çünkü bizlerin yarınlarını siz değerli öğretmenlerimiz oluşturacak. Benim kıymetli öğretmenlerimize kapım her zaman sonuna kadar açık. Onların görüş ve önerileri her zaman yol haritamızı oluşturacaktır.

Çatalca’mızda eğitime destek olacak çalışmalarımızı ara vermeksizin sürdürüyoruz. Sürekli Eğitim Merkezimizi kurarak siz kıymetli öğretmenlerimizin desteği ile çocuklarımızın hayallerindeki üniversiteleri kazanmalarını sağladık. Bu yıl derslerimiz online olarak devam ediyor. Sürekli Eğitim Merkezimizle başarılı olan ama maddi durumu elvermeyen çocuklarımıza, ailelerine destek olmaya devam edeceğiz” ifadelerine yer verdi.

Fen Lisemizin adımlarını attık

Başkanımız Mesut Üner sözlerinin devamında, “Yine ilçemizde bir Fen Lisesi olmaması büyük bir eksiklikti. Bugün sizlere bunun müjdesini verebilirim. Çünkü bu konuda da çok önemli adımlar attık. İnşallah ilçemiz yakın zamanda Fen Lisesine kavuşacaktır. Aynı zamanda ilçemizde puanla girilen Anadolu Lisemiz yoktu. Bunu da çözüme kavuşturmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Eğitim için elimizden ne geliyorsa yapmaya devam edeceğiz.

Tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyorum. Kıymetli öğretmenlerimiz bir gün değil her gün yanınızda olduğumuzu bir kez daha ifade etmek istiyorum Bu anlamlı günde şehit olmuş, ebediyete intikal etmiş öğretmenlerimizi saygı, minnet ve rahmetle anıyorum” şeklinde konuştu.

Ziyaretlerde; “Eğitime bu kadar destek olan bir belediye başkanına sahip olmanın mutluluğunu yaşarken Başkanımız Mesut Üner’e eğitim camiamız adına teşekkürlerimi sunuyorum” diyen İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Tayfun Özyolcu, Başkan Yardımcımız İkram Kaya ve Başkanımız Mesut Üner tarafından öğretmenlerimize hediyeleri sunuldu.

Başkan Yardımcılarımız ve Meclis Üyelerimiz Öğretmenlerimizi Ziyaret Etti

İlçemiz mahallelerindeki okullarımızda Başkan Yardımcılarımız ve Meclis Üyelerimiz tarafından ziyaret edildi. Öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü’nü kutlayan Meclis Üyelerimiz tarafından öğretmenlerimize Başkanımız Mesut Üner’in kutlama dilekleri eşliğinde selamları ve hediyeleri iletildi.

#BirlikteÇatalcayız