Çatalca Belediyesi
 Başkanımız Mesut Üner ‘Muhtarlarımızla Birlikte İlçemize Hizmet Etmeye Devam Ediyoruz’

Başkanımız Mesut Üner ‘Muhtarlarımızla Birlikte İlçemize Hizmet Etmeye Devam Ediyoruz’

Görüntülenme : 1227

Çatalca Belediye Başkanımız Mesut Üner, Çatalca Muhtarlar Derneği koordinesinde ilçemizde göreve başlayan Kaymakam Erdoğan Turan Ermiş için düzenlenen Tanışma Toplantısına katıldı.

Çatalca Muhtarlar Derneği tarafından ilçemizde göreve başlayan Kaymakam Erdoğan Turan Ermiş için Tanışma Toplantısı düzenlendi. Toplantıya Çatalca Belediye Başkanımız Mesut Üner, İlçe Jandarma Komutan Vekili Yüzbaşı Özgür Çakıcı, Belediye Başkan Yardımcılarımız ve Mahalle Muhtarlarımız katılım gösterdi.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Çatalca Muhtarlar Derneği Başkanı Ceyhun Koç, Kaymakam Erdoğan Turan Ermiş’e ve İlçe Jandarma Komutan Vekili Yüzbaşı Özgür Çakıcı’ya tüm muhtarlar adına yeni görevlerinde başarılar diledi.

Çatalca Kaymakamı Erdoğan Turan Ermiş, Muhtarların devletin vatandaşa ulaştıracağı hizmetlerde birinci muhatap olduklarını ifade ettiği konuşmasında, “Muhtarlarımız, vatandaşların ihtiyaçlarının tespit edilip devlet idaresine ulaştırılmasında önemli ve kritik bir göreve sahiptirler. Biz mülki idare amirlerinde en büyük yardımcıları muhtarlarımızdır. Bende Çatalca’da Belediye Başkanımız ile beraber sahada olacağım. Siz muhtarlarımıza her zaman kapımızda, gönlümüzde açık olacaktır” sözlerine yer verdi.

Derdimiz Çatalca’mıza en iyi hizmeti vermek

Düzenlenen toplantı için Çatalca Muhtarlar Derneği’ne teşekkürlerini sunan Çatalca Belediye Başkanımız Mesut Üner, yaptığı konuşmada ilçemize dair açıklamalarda bulundu.

Başkanımız Mesut Üner konuşmasında; “Çatalca’mızda bizler muhtarlarımızla daima iletişim halinde vatandaşlarımıza hizmet etmeye çalışıyoruz. Çatalca’mızın sorunlarının üstesinden gelmek için öncelikle projelendirme çalışmalarını yapmak daha sonra sonuçlandırmak gerekiyor. Bizlerde projelerimizi, planlamalarımızı yaparak tek tek hayata geçiriyoruz. Doğalgazı eksik olan, İSKİ alt yapı çalışmalarının tamamlanması gereken mahallelerimizin caddelerinde yapacağımız çalışmaları alt yapı çalışmalarının tamamlanması için bekletiyoruz. Bu konuda Muhtarlarımızla ortak bir çalışma yürüterek, ilgili yerlere başvurular yaparak bu sorunların çözümünü sağlayacağız.

İlçemize dair önemli bir diğer konu ise İBB’nin 2020 yatırım programında yer alan hayvan barınağı projesi. Çok büyük bir proje değil ama ötelenmiş bir proje. Mahallelerimizdeki en büyük sorunlarımızdan biriside sokak köpeklerinin çok fazla olması. Bu konu ile ilgilide gerekli girişim ve çalışmalarımızı yapıyoruz. Derdimiz Çatalca’mıza en iyi hizmeti vermek, en iyi hizmeti getirmek” ifadelerine yer verdi.

Makamlar, koltuklar gelip geçicidir

Yapımı devam eden projeler hakkında da açıklamalarda bulunan Başkanımız Mesut Üner, Çatalca’ya hizmet için yapılan çalışmaların siyasete alet edilmek istendiğini belirterek buna izin vermeyeceğinin altını çizdi.

Cumhuriyet Meydanı ve Millet Bahçesi Projelerinin Çatalca’nın vizyon projelerinden olduğunu belirten Başkanımız Mesut Üner,” Bu projelerimizi yaptığımızda bana kalmayacak, Çatalca’mızın olacak. Her zaman söylüyorum makamlar, koltuklar gelip geçicidir, kimseye kalmaz. Çatalca’mızın hizmete ihtiyacı var ve bizlerde bunun için gecemizi gündüzümüze katarak çalışıyoruz ve çalışmaya da devam edeceğiz” dedi.

Muhtarlarla karşılıklı görüş alışverişi ve istişarelerin yapıldığı Tanışma Toplantısı toplu fotoğraf çekimi ile son buldu.

#BirlikteÇatalcayız