Çatalca Belediyesi
 Başkanımız Mesut Üner Öğretmenler Günü Resmi Programı’na Katıldı

Başkanımız Mesut Üner Öğretmenler Günü Resmi Programı’na Katıldı

Çatalca Belediye Başkanımız Mesut Üner, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde Ferhatpaşa İlkokulu tarafından hazırlanan Öğretmenler Günü Resmi Kutlama Programı’na katılarak bir kez daha kıymetli öğretmenlerimizin gününü kutladı ve yanlarında oldu. 


Nazım Özbay Kültür Merkezi’nde düzenlenen programa; Çatalca Kaymakamı İnci Sezer Becel, Garnizon Komutanı Albay Gökhan Mayil, Belediye Başkanımız Mesut Üner, Çatalca İlçe Jandarma Komutanı Kadir Duvan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Erşahin, ilçe protokolü ve birbirinden değerli öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan resmi program; emekli öğretmenler adına Ferhatpaşa İlkokulu’ndan emekli olan sınıf öğretmeni Aşkın Alpay’ın ve adaylığı sona eren öğretmenler adına Çatalca Şehit İlhan Sonkaya Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Matematik öğretmeni Melis Çakır’ın konuşmalarıyla devam etti. Günün anlam ve önemine ilişkin konuşmayı ise İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Erşahin yaptı. 


Milli Eğitim Bakanlığı’nca yayınlanan “Öğretmenler Günü” kutlama mesajının okunması ardından emekli öğretmenlerimize Hizmet Şeref Belgeleri Çatalca Kaymakamı İnci Sezer Becel tarafından takdim edildi.  


Öğrenciler Özenle Hazırlandıkları Günde Öğretmenleri İçin Sahnedeydi


Minik öğrenciler, düzenlenen resmi program kapsamında öğretmenleri için hazırladıkları şiir dinletileri, 24 Kasım Öğretmenler Günü Oratoryosu ve “Ben Öğretmenim” şiirinin video gösterimi ile katılım sağlayan tüm öğretmenlere unutulmaz anlar yaşattı. Program, Ferhatpaşa İlkokulu öğretmenlerinden Azize Nur Kök’ün türkü dinletisi ile devam etti. 
Öğretmenler Günü ile ilgili ilçemizde düzenlenen resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri; İlçe Kaymakamı İnci Sezer Becel, Garnizon Komutanı Albay Gökhan Mayil ve Belediye Başkanımız Mesut Üner tarafından verildi. Program günün anısına çekilen hatıra fotoğrafıyla son buldu. 


#BirlikteÇatalcayız