Çatalca Belediyesi

BAŞKANIMIZ MESUT ÜNER “ÖRNEK ALINACAK OKULUMUZ ÇANAKÇA’MIZA HAYIRLI OLSUN”

Görüntülenme : 793

Başkanımız Mesut Üner’in önemle üzerinde durduğu bir konu daha çözüme kavuştu. Çanakça Mahallemiz ’de İstanbul’a örnek olacak kapsamlı ve modern okulun temel atıldı.

Çanakça Mahallemizde, İstanbul Valiliği İstanbul Proje Koordinasyon Birimi tarafından yürütülen İstanbul Sismik Riskin Azaltılması ve Acil Durum Hazırlık Projesi (İSMEP) kapsamında hasarlı bulunarak yıkılan okulumuzun yerine İstanbul Valiliğimiz tarafından çok daha kapsamlı bir okul yapılıyor.

Başkanımız Mesut Üner’in konunun üzerinde hassasiyetle durarak okulun yapılması için gerekli birçok temas ve girişimlerde bizzat bulunduğu okulumuzun temeli düzenlenen tören ile atıldı.

Başkanımız Mesut Üner, İlçe Kaymakamımız Erdoğan Turan Ermiş, AK Parti İlçe Başkanımız Yusuf Aslan, MHP İlçe Başkanımız Halit Uğur, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Tayfun Özyolcu ve ilçe protokolümüzün katılımıyla gerçekleşen temel atma töreninde dualar okunarak butona hep birlikte basıldı.

Çanakça’mız 22 derslikli modern bir okula kavuşuyor

Başkanımız Mesut Üner törende yaptığı konuşmada, “Bugün hepimizin gurur günü. Çünkü Ulusumuzun Kurtarıcısı Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün dediği gibi; Cumhuriyet  "fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür" nesiller ister. Bunu ancak eğitimle başarabiliriz. Bizlerde eğitime verdiğimiz değer ve desteklerimizle Cumhuriyet yolunda azimle yürüyoruz. Çanakça Mahallemizde bulunan ve depremde risk taşıyacak okulumuz İstanbul’a örnek olacak bir okul şeklinde yeniden yapılıyor. 22 derslikli okulumuzda; 3 anasınıfı, 3 laboratuvar, konferans salonu, güreş ve jimnastik salonları, kütüphane, destek eğitim sınıfı ve 3 adet beceri ve tasarım atölyesi yer alacak ve teknolojinin her türlü imkânını bünyesinde barındıracak” ifadelerine yer verdi.

Eğitime daima destek olacağız

Eğitimin her zaman önceliği olduğunu belirten Başkanımız Mesut Üner, ”Bizler için eğitim her şeyin üzerindedir. İlçemizde çocuklarımızı en iyi şekilde yetiştirmek için onların geleceklerini en iyi şekilde hazırlamak için çalışıyoruz. Eğitim konusunda önemli projeler hayata geçirdik. Öğrencilerimize, konusunda uzman öğretmenlerimizle kurs verdiğimiz Sürekli Eğitim Merkezimizle, okullarımızın ihtiyaçları doğrultusunda verdiğimiz desteklerle eğitimin ve yarınlarımız olan çocuklarımızın daima yanındayız” sözleriyle eğitime desteklerinin vazgeçilmezleri arasında olduğuna vurgu yaptı.

Konuşmasını Çanakça’mızın modern bir okula kavuşmasından onur ve mutluluk duyduğunu belirterek sürdüren Başkanımız Mesut Üner,”Daima bizlerden ve Çatalca’mızdan destek ve teveccühlerini esirgemeyen Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere; Çevre ve Şehircilik Bakanlığımıza, Milli Eğitim Bakanlığımıza, bölgemiz Milletvekillerine, İstanbul Valiliğimize, okulumuzun yapım aşamasına gelme sürecinde aynı heyecanla birlikte paylaştığımız Kaymakamımız Erdoğan Turan Ermiş’e, AK Parti Çatalca İlçe Başkanımız Yusuf Aslan’a, Çanakça Muhtarımız Recai Uslu’ya ve sevgili öğrencilerimiz için her zaman işbirliği içerisinde olduğumuz İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerimize sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Okulumuz en kıymetlilerimiz çocuklarımıza, ülkemize, ilimize, ilçemize ve Çanakça Mahallemize hayırlı uğurlu olsun” sözleri ile okulun yapılmasında emeği geçen herkese teşekkür etti.

Çanakça Mahalle’mizde temeli atılan okulumuz ilk ve ortaokul olarak hizmet verecek.

 

#ÇalışıncaOluyor

#BirlikteÇatalcayız