Çatalca Belediyesi
 Başkanımız Mesut Üner ve Sporseverler “Herkes İçin Spor ve Sağlık” Diyerek Yürüdü

Başkanımız Mesut Üner ve Sporseverler “Herkes İçin Spor ve Sağlık” Diyerek Yürüdü

Görüntülenme : 927

İlçemizde spor ve sağlıklı yaşam konusuna büyük önem veren Çatalca Belediye Başkanımız Mesut Üner, yine bu konuda farkındalık yaratacak bir etkinlik olan doğa yürüyüşüne vatandaşlarımızla birlikte katıldı.

23-30 Eylül Avrupa Spor Haftası nedeniyle, “Herkes İçin Ulusal Spor ve Sağlık Günleri” sloganıyla Çatalca Kültür ve Turizm Derneğimiz organizasyonunda, Kaymakamlığımız, Belediyemiz ve ilgili kurumlarımız işbirliğinde doğa yürüyüşü gerçekleştirildi.

Çatalca Belediye Başkanımız Mesut Üner, AK Parti İlçe Başkanı Yusuf Aslan, Başkan Yardımcılarımız, Meclis Üyelerimiz, Belediyemiz Spor Eğitmenleri, Turizm Derneği Başkanımız ve Meclis Üyemiz Ahmet Rasim Yücel, dernek üyeleri, spor kulüplerimiz ile sporsever vatandaşlarımızın katılımıyla gerçekleşen etkinlik saat 10.30’da Cumhuriyet Meydanımızdan hareketle başladı.

Muhteşem Çatalca Manzaraları Eşliğinde Yürüyüş

Kaleiçi Mahallemiz istikametinde devam eden yürüyüş muhteşem Çatalca manzaraları eşliğinde ilçemizi gözler önüne seren Çatalca Tepesine kadar devam etti.

Yürüyüş Kafilemiz, Kiptaş Konutları’ndan devam ederek varış noktası olan Cumhuriyet Meydanımıza geri döndü.

Başkanımız Mesut Üner, yürüyüş esnasında yaptığı açıklamada; her yaştan vatandaşımızın spor yapmasının öncelikle sağlığımız adına önemini vurgulayarak, “23-30 Eylül Avrupa Spor Haftası nedeniyle ilçemizde böyle bir organizasyon düzenlenmesi, farklı spor aktivitelerinin yapılması çok önemli. Bu tür etkinliklerle sporun daima hayatımızda olması adına farkındalık oluşturabiliyoruz. Spor yapmak, hareket etmek sağlığımız için de büyük önem taşıyor. Gençlik ve Spor Bakanlığımız ile Avrupa Delegasyonu tarafından hazırlanan ve çok sayıda farklı spor aktiviteleriyle her yaştan vatandaşımızı bir araya getirerek hareket bilincini arttıran bu önemli projeye katkı sunan Kültür ve Turizm Derneğimize ve yürüyüşe katılım gösteren tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum” ifadelerinde bulundu.

Yürüyüşün merkezde gerçekleşen kısımlarında karşılaştığı vatandaşlarımızla sohbet eden Başkanımız Mesut Üner’e çocukların ilgisi de yoğun oldu. “Başkan Amca “ sözleriyle yanına koşan çocuklarla ilgilenen Başkanımız Mesut Üner, çocuklarla hatıra fotoğrafı çektirdi.

#BirlikteÇatalcayız