Çatalca Belediyesi

BELEDİYE TARİHİNDE 2. KEZ BÜTÇE ARTISI VERDİK

Görüntülenme : 739

Çatalca Belediyemiz ‘’Nisan 2023’’ Meclis Toplantımızın Birinci Birleşimini Gerçekleştirdi

Çatalca Belediye Meclisimiz Nisan Ayı 2023 Yılı Toplantısının 1. Birleşimi 3 Nisan 2023 Pazartesi günü saat 11.00’da Başkanımız Mesut Üner Başkanlığında Çatalca Belediyesi Meclis Salonunuzda gerçekleştirdi.

Başkanımız Mesut Üner’in meclis toplantımızı başlatmasının ardından, meclis grup başkanlarımız özel gün ve haftalarla ilgili konuşmalarını yaptı.

Meclis Grup Başkanlarımızın özel gün ve haftalarla ilgili konuşmaları sonrası Başkanımız Mesut Üner gündem maddelerinin görüşülmesini başlattı.

Komisyon Üyeleri seçildi

 

Belediye Meclis Toplantımız komisyonlara üye seçimleri ile başladı.

 

1. gündem maddesi olan “5393 Sayılı Kanunun 33. maddesine göre 2(iki) " Encümen Üyesi" seçimi” ile ilgili Yazı İşleri Müdürlüğünün teklifine göre Meclis Üyelerimiz Hüseyin Aydın ve Turhan Uçar yapılan oylama ile Encümen Üyesi olarak seçildi.

2. gündem maddesi olan “ 5393 Sayılı Kanunun 24. maddesine göre "İmar Komisyonuna Üye Seçimi" ile ilgili Yazı İşleri Müdürlüğünün teklifine göre Meclis Üyelerimiz Ahmet Rasim Yücel, Lokman Naroğlu, Mahmut Acar, Ayhan Tutun ve Rıdvan Hacet İmar Komisyon Üyesi olarak seçildi.

3. gündem maddemiz olan “5393 Sayılı Kanunun 24. maddesine göre "Plan ve Bütçe Komisyonuna Üye Seçimi" ile ilgili Yazı İşleri Müdürlüğünün teklifine göre Meclis Üyelerimiz Süheyla Topçu, Özkan Arslanca, Recep Yılmaz, Reyhan Berber ve Filiz Öder Plan ve Bütçe Komisyon Üyesi olarak seçildi.

4. gündem maddesi olan “5393 Sayılı Kanunun 24. maddesine göre "Tarım, Orman ve Hayvancılık Komisyonuna Üye Seçimi" ile ilgili Yazı İşleri Müdürlüğünün teklifine göre Meclis Üyelerimiz Necati Dönmez, Recep Yılmaz, Hakan Göl, Rıdvan Hacet ve Hayrettin Özcan Tarım, Orman ve Hayvancılık Komisyon Üyesi olarak seçildi.

5. gündem maddesi olan, “5393 Sayılı Kanunun 24. maddesine göre "Deprem Komisyonuna Üye Seçimi" ile ilgili Yazı İşleri Müdürlüğünün teklifine göre Meclis Üyelerimiz Tuba Uzun, Ömer Erçin, Mahmut Acar, Reyhan Berber ve Rahşan Gündüz Deprem Komisyon Üyesi olarak seçildi.

6. gündem maddesi olan “5393 Sayılı Kanunun 24. maddesine göre "Kentsel Dönüşüm Komisyonuna Üye Seçimi" ile ilgili Yazı İşleri Müdürlüğünün teklifine göre Meclis Üyelerimiz Hasan Gökçe, Hakan Göl, Necati Dönmez, Belgin Tezer ve Utku Akbulut Kentsel Dönüşüm Komisyon Üyesi olarak seçildi.

7.gündem maddesi olan, “5393 Sayılı Kanunun 24. maddesine göre "Hukuk Komisyonuna Üye Seçimi" ile ilgili Yazı İşleri Müdürlüğünün teklifine göre Meclis Üyelerimiz Özkan Arslanca, Tuba Uzun, Ömer Erçin, Sevinç Özkatrancı ve Filiz Öder Hukuk Komisyon Üyesi olarak seçildi.

8. gündem maddesi olan, “ Ödenek Aktarması ile ilgili Mali Hizmetler Müdürlüğünün teklifi oy birliği ile Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi.

9. gündem maddesi olan, “İzzettin Mahallesi 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı itirazları ile ilgili Plan ve Proje Müdürlüğünün teklifi oy birliği İmar Komisyonuna havale edildi.

10. gündem maddesi olan, “İzzettin Mahallesi 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı itirazı ile ilgili Plan ve Proje Müdürlüğünün teklifi oy birliği İmar Komisyonuna havale edildi.

11. gündem maddesi olan, “Kaleiçi Kentsel Sit Alanı 1/1000 ölçekli Koruma Amaçlı Uygulama İmar Planı ile ilgili Plan ve Proje Müdürlüğünün teklifi oy birliği İmar Komisyonuna havale edildi.

12. gündem maddesi olan, “Kırsal Mahalle Yerleşim Alanları ile ilgili Plan ve Proje Müdürlüğünün teklifi oy birliği İmar Komisyonuna havale edildi.

Belediye Tarihinde 2. Kez Bütçemiz artı verdi

13.  gündem “Denetim Komisyonu Raporu ile ilgili Meclise bilgi verilmesi” maddesine istinaden Denetim Komisyon Raporu okundu.

Belediye Başkanımız Mesut Üner Denetim Komisyon Raporunun okunması ardından yaptığı konuşmada Çatalca tarihinde bütçede ikinci defa artı vermenin gurur ve mutluluğunu yaşadığını belirtti. Başkanımız Mesut Üner konuşmasında, “Öncelikle Denetim Komisyonumuzda çalışan tüm komisyon üyelerimize teşekkürlerimi sunuyorum. Çatalca Belediyesi olarak bir gururu daha hep birlikte yaşıyoruz. Belediye tarihinde bütçemiz ikinci olarak artı verdi. 8 milyon 547 bin 419 TL bütçe fazlası ile 2020 yılını tamamlamıştık. Bu yıl 15 milyon artı verdik. Bu iki tarihi olay da bizim dönemimizde gerçekleşti. Yaptığımız işlerimiz, yatırımlarımız ortada ve şeffaf. Tasarruf ederek, gelirlerimizi doğru kullanarak ilçemize hizmet etmeye devam edeceğiz. Başkan Yardımcılarımıza, Müdürlerimize, Meclis Üyelerimize ve tüm mesai arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Çatalca’mıza hayırlı olsun” ifadelerine yer verdi.

Meclisimizin14. gündem maddesi olan “5393 Sayılı Belediye Kanununun 56. maddesine göre “2022 Yılı Başkanlık Faaliyet Raporu’nun görüşülmesi ile ilgili Yazı İşleri Müdürlüğünün teklifi 6 Nisan 2023 Perşembe günü saat 11.00’da görüşülmek üzere karara bağlandı.

Meclis gündemlerimizin görüşülmesinin sonrası, bir sonraki meclis toplantımızın 6 Nisan 2023 Perşembe saat 11.00’da gerçekleşeceği Başkanımız Mesut Üner tarafından açıklanıp, Çatalca Belediyesi Nisan 2023 Birinci Birleşimi Meclis Toplantımız son buldu.

#EserlerimizVaatlerimiziGeçti

#BirlikteÇatalcayız