Çatalca Belediyesi

BİR ÇATALCAMIZ GELENEĞİ SÜNNET ŞÖLENİMİZ

Görüntülenme : 532

Başkanımız Mesut Üner döneminde ilçemizde efsane hizmetlerin Çatalcamıza kazandırılmasının yanı sıra ilçe halkımızın neşesine neşe katan bitmek bilmeyen etkinlik programlarımız durmaksızın devam ediyor. Geçen hafta tüm Türkiye’nin dikkatlerini çeken adeta Edirne Tarihi Kırkpınar Güreşleri’ni aratmayan yağlı güreşlerimiz, Çanakça Keşkek Festivalimiz ve Millet Bahçemizde sürekli devam eden etkinliklerin ardından Çatalcamızda sünnet şöleni coşkusu yaşandı.

SÜNNET SÖLENİ HAZIRLIKLARIMIZ GÜNLER ÖNCESİNDEN BAŞLADI

Tüm detaylarını Başkanımız Mesut Üner’in bizzat takip ettiği sünnet şölenimizin hazırlıkları günler öncesinden başladı. Çatalca Belediyemizin sosyal medya hesaplarından gerçekleştirilen çağrıyla çocuklarını sünnet ettirmek isteyen aileler kayıt işlemleri için belediyemize davet edildi. Kaydı yaptırılan çocuklarımız bizzat Çatalca Belediyemiz tarafından hastaneye götürülüp sünnetleri yaptırıldı.

SÜNNET ŞÖLENİMİZİN KORTEJ COŞKUSU GÖRÜLMEYE DEĞERDİ

Sünnet şöleni etkinliklerimiz Çatalca Belediyemiz önünde başlayıp, şölenimizin yapıldığı Çatalca Belediyesi Millet Bahçemize kadar devam eden yoğun katılımlı kortejimizle başladı. Başkanımız Mesut Üner’inde bizzat katılım sağladığı kortejimizde sünnet çocuklarımız, sünnet çocuklarımızın aileleri ve Çatalca halkımızın coşkusu görülmeye değerdi.

SÜNNET ŞÖLENİMİZ ÖNCESİ SÜNNET MEVLİD-İ ŞERİFİ OKUNDU

Kortejimiz sonrasında şölenimizin gerçekleştiği Çatalca Belediyesi Millet Bahçemizdeki Camide sünnet mevlid-i şerifimiz okundu. Sünnet mevlidimizin bitimine müteakip katılımcılarımıza yemek ikramımız sonrası ise sünnet çocuklarımıza sünnet kınaları yapıldı.

 ÇATALCAMIZ ÇOCUKLARI ÇOK ŞANSLI

Sünnetleri yapılan 200 çocuğumuza Başkanımız Mesut Üner tarafından bisiklet hediye edildi. Başkanımız Mesut Üner’in bisiklet hediyesi sürprizi sünnet çocuklarımızı ve ailelerini oldukça mutlu etti ve sünnet şöleni coşkularını doruklara çıkardı.

YEREL SANATÇILARIMIZ ve RUMELİ EKREM’İN SAHNE PERFORMANSI ŞÖLENİMİZDEKİ COŞKUYU TAVAN YAPTI

Coşkulu kortejimiz, sünnet mevlidimiz, yemek ikramımız ve sünnet kınamızdan sonra Çatalca Belediyesi Millet Bahçemizin eşsiz ortamında eğlencemiz tavan yaptı. Önce Çatalca ilçemizin yerel sanatçılarının sahnesi sonrası Rumeli ve Balkan müziğinin sevilen ismi ‘’Rumeli Ekrem’’ sahne aldı. Her iki sahne sonrası Çatalca halkımız yine Çatalca Belediyesi Millet Bahçemizin eşsiz ortamında unutulmaz neşeli ve eğlenceli bir akşam yaşadı. Yine kusursuz gerçekleşen bir organizasyonumuz sonrası sünnet şölenimize katılan Çatalca halkımız Başkanımız Mesut Üner’e teşekkür ederek, memnuniyetlerini iletti.

BAŞKANIMIZ MESUT ÜNER: DÜNYADA HİÇBİR ŞEY ÇOCUK GÜLÜŞÜ KADAR DEĞERLİ DEĞİLDİR.

Sünnet şöleni etkinliğimiz sonunda açıklamalarda bulunan Başkanımız Mesut Üner; ‘’Dünyada hiçbir şey çocuk gülüşü kadar değerli değildir. Bizde Çatalca ilçemizde yarınlarımızın teminatı çocuklarımızın yüzünden tebessümün hiç eksik olmaması için gece-gündüz demeden çalışıyoruz. Bugünde artık bir Çatalca geleneği haline gelen sünnet şölenimizde gün boyu çocuklarımızla birlikte olduk. Böylesine çocuklarımız için çok önemli bir güne ve şölene ilçe halkımızda çok yoğun bir katılım sağladı. Bu anlamda kıymetli halkımıza da çok teşekkür ederim. Rabb’im bize inşallah damatlıklarını da görmeyi nasip eder. Yarınlarımızın teminatı çocuklarımızın yüzünden tebessümün hiç eksik olmaması için gece-gündüz demeden çalışmalarımıza ilk günkü aşkla durmaksızın devam edeceğiz. Daha nice değerli etkinliklerimizle kıymetli halkımızla olmak umudu ve dileğiyle kalın sağlıcakla.’’ dedi.

 

#100YıllıkTarih100YıllıkEser

#BirlikteÇatalcayız