Çatalca Belediyesi

BİRBİRİNDEN SEVİMLİ BEBEKLER EN HIZLI OLMAK İÇİN EMEKLEDİ

Görüntülenme : 371

21. Erguvan Festivali kapsamında düzenlenen Bebek Emekleme Yarışması renkli görüntülere sahne oldu.

Etkinlikte birbirinden sevimli bebekler ilk üçe girebilmek için emekleme konusundaki tüm hünerlerini gösterirken anne babalar da bebeklerinin emekleyerek bitiş çizgisine gelmesi için büyük çaba gösterdi. Renkli görüntülere ve heyecan dolu anlara sahne olan yarışmanın birincisi Hira Esila bebek oldu. 

Mehmetçik Meydanı’nda düzenlenen yarışmaya 40’ın üzerinde yarışmacı katıldı. Birbirinden sevimli bebekler parkurda terlerken, aileleri ise bebeklerin dikkatini çekebilmek için kıyasıya yarıştı. Parkurda hızla ilerlerken birden vazgeçip oturan hatta geri dönerek başlama çizgisine doğru giden yarışmacılar hem anne babalar hem de izleyiciler için keyifli ve heyecanlı anlar yaşattı.

Başkanımız Mesut Üner’in katılarak ailelerin heyecan ve mutluluğunu paylaştığı yarışmanın sonunda, emekleme konusundaki tüm hünerlerini sergileyen bebeklerden Hira Esila Öğen birinci oldu.

Bebek Emekleme Yarışmasına Aileler Büyük İlgi Gösterdi

Emekleme döneminde olan bebeklerin katıldığı heyecan, neşe, kahkaha dolu anlara sahne olan Ödüllü Emekleme Yarışması’na, bebekli aileler yoğun ilgi gösterdi.Bebekler, emekleme parkurunda yarışırken aileler ise bitiş noktasında oyuncak araba, top, çıngırak, masal kitabı gibi bebeklerinin en sevdiği eşyaları kullanarak bebeklerini bitiş çizgisine getirebilmek için ellerinden geleni yaptılar. Bazı bebekler hızlı bir şekilde emeklerken bazı bebekler ise bir süre emekledikten sonra yarı yolda kendi aralarında oyuna başladılar.

Final Turunun Galibi Hira Bebek Oldu

Büyük bir heyecan içinde başlayan yarışmada Sümeyye-Evren Öğen çiftinin bebekleri Hira bebek, hızla emekleyerek kısa sürede bitiş çizgisinde kendisini bekleyen annesine ulaştı ve yarışmanın birincisi oldu.

Renkli ve heyecanlı görüntülere sahne olan etkinliğin sonunda, birinci gelen bebek çeyrek altın ile ödüllendirildi.

#ErguvanFwstivali

#BirlikteÇatalcayız