Çatalca Belediyesi

BİZLER EĞİTİME GÖNÜL VERDİK

Görüntülenme : 405

Eğitime verdiği önem ve destek çalışmaları nedeniyle vatandaşlarımız tarafından “Eğitim Gönüllüsü Başkan” olarak adlandırılan Başkanımız Mesut Üner, yeni eğitim öğretim yılına başlayan Sürekli Eğitim Merkezimizde öğrenci velilerimiz ile bir araya geldi.

Göreve gelir gelmez eğitime destek çalışmalarına başlayan Başkanımız Mesut Üner’in en önem vererek hayata geçirdiği projelerden birisi de Sürekli Eğitim Merkezi’ni açmak oldu.

Sürekli Eğitim Merkezi ilçemizde sınavlara hazırlanan öğrencilerimize ücretsiz olarak yıl boyu kurs vermek amacı ile kurulurken, çocuklarına özel ders aldırmak veya ücretli kurslara göndermekte zorlanan ailelerimizin de en büyük destekçisi oldu.

Başkanımız Mesut Üner’in İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile imzaladığı protokolle hayata geçirdiği Sürekli Eğitim Merkezimizde tüm yıl boyu alanında uzman eğitimci kadrosu, uzman rehberlik servisi ile sınavlara hazırlanan öğrencilerimiz hayal ettikleri okullara yerleşiyor. Aynı zamanda ilçemizde başlatılan eğitim seferberliği ile tüm okullarımızda yapılan deneme sınavları ile Çatalca’mızın sınav başarı grafiği de hızla yukarılara doğru yol alıyor.

Eğitim her zaman önceliğimizdir

Başkanımız Mesut Üner, Sürekli, Eğitim Merkezimizde bu yıl kurs görecek öğrencilerimizin velileri ile bir araya geldi. Sürekli Eğitim Merkezi Koordinatörü Erdoğan Atlas ve öğretmenlerimizin de hazır bulunduğu toplantıda velilerimize yıl boyu yapılacak çalışmalar hakkında bilgi verildi. Rehberlik servisimiz tarafından özellikle sınava giden dönemde veli öğrenci ilişkileri üzerinde seminer verilirken aynı zamanda öğrenci, öğretmen ve ailenin işbirliği içerisinde çalışmasının önemine değinildi.

Başkanımız Mesut Üner yaptığı konuşmada, eğitimin kendisi için vazgeçilmez olduğunu vurgulayarak, ilçemizde eğitim gönüllüsü olarak daima çalışacağını belirtti. Başkanımız Mesut Üner sözlerinde, “Eğitim her zaman önceliğimizdir. Çatalca’mızın Eğitim Gönüllüsü olarak çocuklarımızın geleceği için, ailelerimize destek olmak için ve eğitimde fırsat eşitliği yaratmak için kurduğumuz Sürekli Eğitim Merkezimizde yeni dönemimiz başladı. Bu yılda çok değerli evlatlarımızın daima yanında olacak, alanında uzman öğretmenlerimizle hiçbir ücret talep etmeden kurs verecek, kitaplarını, deneme sınavlarını dağıtacak ve sınavlara en iyi şekilde hazırlayacağız. Amacımız Sürekli Eğitim Merkezimizi büyüterek çok daha fazla öğrencimize ulaşmak. Bunu gerçekleştirmek için çalışmalarımızı durmaksızın yapıyoruz. Emin olun ki Çatalca’mızda öğrencilerimiz siz değerli velilerimizin daima yanlarında olacağım” ifadelerine yer verdi.

 

#ÇalışıncaOluyor

#BirlikteÇatalcayız