Çatalca Belediyesi
 Çatalca Belediyemiz 2021 Yılı’nın İlk Meclisini Gerçekleştirdi

Çatalca Belediyemiz 2021 Yılı’nın İlk Meclisini Gerçekleştirdi

Görüntülenme : 1612

Belediye Meclisimizin 2021 Yılı Ocak Ayı Toplantısının 1. Birleşimi 04.01.2021 Pazartesi günü saat 11.00’de Başkanımız Mesut Üner başkanlığında Belediyemiz Meclis Salonunda gerçekleştirildi.

2021 yılının ilçemiz ve ülkemiz için güzel bir yıl olması temennisinde bulunan Başkanımız Mesut Üner, yeni yılın ilk Meclis Toplantısı’nın ilçemize hayırlı olmasını diledi. Başkanımız Mesut Üner sözlerinde, “Bu güne kadar gerek Çatalca meclisimizde, gerekse İBB meclisimizde hep birlikte Çatalca’mız için güzel kararlara el kaldırdık. Çatalca’mıza birlik, beraberlik içinde yaptığımız hizmetlerden ve meclisimizde birbirimize olan anlayışımızdan dolayı tüm meclis üyelerimize tek tek çok teşekkür ediyorum. Diğer meclislere hiç benzemediğimiz için gerçekten gurur duyuyorum. Hepimiz burada birbirini çok iyi tanıyan, birbirimiz ile dışarda hasbihal eden, ağabey, kardeş ilişkileri yaşayan, görüşen kişileriz. İnşallah hep birlikte bu yılda Çatalca için güzel kararlar almaya devam ederiz” ifadelerine yer vererek 2021 yılında da ilçemiz için güzel kararlar alınması dileklerinde bulundu.

 Gündem dışı söz alarak 2020 yılı ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Meclis Üyelerimiz, Ocak ayı içerisindeki özel gün ve haftalarla ilgili mesajlarını iletti.

Meclis Toplantısı gündem maddelerinin görüşülmesi ile devam etti.

Gündemin 1. Maddesi olan “5393 Sayılı Kanunun 20. maddesi gereğince Belediye Meclisinin "2021 Yılı Çalışma Takviminin belirlenmesi" ile ilgili Yazı İşleri Müdürlüğü'nün teklifi oy birliği ile kabul edildi.

2. gündem maddesi “Sözleşmeli personel çalıştırılması ve ücretlerinin belirlenmesi” ile ilgili İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü'nün teklifi oy birliği ile kabul edildi.

3. gündem maddesi “Geçici İşçilerin Vize İşlemleri” ile ilgili İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü'nün teklifi oy birliği ile kabul edildi.

4. gündem maddesi “Mevsimlik İşçi Çalıştırılması ve Vize İşlemleri” ile ilgili İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü'nün teklifi oy birliği ile kabul edildi.

5. gündem maddesi “5393 Sayılı Kanunun 32. maddesi gereğince Meclis Üyeleri ve İhtisas Komisyon Üyelerinin ücretlerinin belirlenmesi” ile ilgili Mali Hizmetler Müdürlüğü'nün teklifi oy birliği ile kabul edildi.

6. gündem maddesi “5393 Sayılı Kanunun 25. maddesi gereğince Denetim Komisyonuna Üye Seçimi” ile ilgili Mali Hizmetler Müdürlüğü'nün teklifine istinaden yapılan oylama ile Denetim Komisyon üye seçimi gerçekleştirildi.

7. gündem maddesi “Mülkiyeti Belediyemize ait taşınmazlar hakkında 7244 Sayılı Kanunun uygulanmasının görüşülmesi” ile ilgili Emlak ve İstimlak Müdürlüğü'nün teklifi oy birliği ile kabul edildi.

8. gündem maddesi “Mülkiyeti Belediyemize ait olan taşınmazların kira süreleri” ile ilgili Emlak ve İstimlak Müdürlüğü'nün teklifi oy birliği ile kabul edildi.

Esnaflarımızın Yanındayız

Başkanımız Mesut Üner, “Belediyeye kira, ecrimisil, işgaliye, kullanım bedeli ödemek suretiyle faaliyet gösteren işyerlerinden, pandemi dönemi süresinde faaliyetleri tamamen durdurulan, kısmen durdurulan veya ekonomik olarak olumsuz etkilenen işletmelerden tahsil edilmesi gereken bedellerin alınmaması veya belli bir oranda indirim yapılması ya da ertelenmesi ve kiracıların sözleşme sürelerinin bu süreler kadar uzatılması” kararı ile pandemi nedeniyle ilçemizde zor günler geçiren esnaflarımızın dertlerine bir parçada olsa merhem olunacağı için meclis üyelerine teşekkür etti.

Başkanımız Mesut Üner tarafından, İYİ Parti Meclis Üyesi Recep Yılmaz ‘ın meclis gündem ve tutanaklarının meclis üyelerine mail yoluyla atılması önerisi 9. Gündem maddesi olarak meclise sunuldu ve meclisimiz tarafından oy birliği ile kabul edildi.

Çatalca Belediyesi 2021 Yılı Ocak Ayı Meclisimiz, 1 Şubat 2021 Pazartesi günü saat 11.00’de toplanmak üzere sona erdi.

#BirlikteÇatalcayız