Çatalca Belediyesi

Çatalca Belediyemiz Kasım 2021 Meclis Toplantımızın Birinci Birleşimini Gerçekleştirdik

Görüntülenme : 852

Çatalca Belediye Meclisimiz Kasım Ayı 2021 Yılı Toplantısının 1. Birleşimi 01.11.2021 Pazartesi günü saat 11.00’de Belediye Başkanımız Mesut ÜNER Başkanlığında Çatalca Belediyesi Meclis Salonumuzda gerçekleşti.

Kasım 2021 Meclis Toplantımızın Çatalca’ya hayırlı olmasını temenni eden Başkanımız Mesut ÜNER, meclis toplantımızı başlattı.

Başkanımız Mesut ÜNER’in meclis toplantımızı başlatmasının ardından, meclis grup başkanlarımız özel gün ve haftalarla ilgili konuşmaları gerçekleştirdi.

Sonrasında gündem maddelerine geçilmeden önce, Başkanımız Mesut ÜNER göreve gelir gelmez kurulumunu gerçekleştirdiği Çatalca Belediyespor sporcularımızdan Engin ATAR’ın Yunanistan’da gerçekleşen Balkan Güreş Şampiyonasında şampiyon olduktan sonra sporcumuza takdim edilen altın madalya törenini ve sporcumuzun altın madalyaya giden yolda Yunanistan’da Yunan güreş sporcusunu 10-0 mağlup ettiği maçtan görüntüleri sundu ve bu Çatalca’mızdan gelen uluslararası başarı tablosu tüm Çatalca Belediye Meclis Salonumuzdan coşkulu bir alkış aldı. Meclis salonumuzda Balkan Şampiyonu olan Çatalca Belediyespor’lu güreş sporcumuz Engin ATAR ve antrenörümüz Gökhan AKÇEN çok duygusal bir konuşma yapıp, destekleri için Başkanımız Mesut ÜNER’e  teşekkür ettiler.

Bu gurur tablosunun sunumundan sonra Başkanımız Mesut ÜNER, meclisin gündem maddelerinin görüşülmesini başlattı.

 GÜNDEM:

1-Mülkiyeti Belediyemize ait, İzzettin Mahallesi 130 ada 125 parsel sayılı 6.318,91m²’lik taşınmazın A ile krokide gösterilen  69,53m²’lik kısmının TEDAŞ Genel Müdürlüğüne tahsisi ile ilgili Emlak ve İstimlak Müdürlüğü’nün teklifi.

2- Amatör Spor Kulüplerine nakdi yardım ile ilgili Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü'nün teklifi.

3-1/1000 ölçekli Muratbey Havza Koruma Amaçlı Revizyon Uygulama İmar Planı Plan Notu Değişikliği ile ilgili Plan ve Proje Müdürlüğü’nün teklifi.

4-Kaleiçi Mahallesi eski 10 ada 19 ve 71 nolu parsellerin (yeni 324 ada 11 ve 13 nolu parseller) bir kısmına ilişkin 1/1000 ölçekli Çatalca Merkez ve Yakın Çevresi Revizyon Uygulama İmar Planı Değişikliği ile ilgili Plan ve Proje Müdürlüğü’nün teklifi.

5-Kaleiçi Mahallesi 191 ve 192 adalar arasında kalan Tescil Dışı Alana ait 1/1000 ölçekli Çatalca Merkez ve Yakın Çevresi Revizyon Uygulama İmar Planı Değişikliği ile ilgili Plan ve Proje Müdürlüğü’nün teklifi.

6-  Spor Hizmet ve Faaliyetlerinde üstün başarı gösteren veya derece alan sporcuların ödüllendirilmesi ile ilgili Başkanlık teklifi.

Gündem maddelerimizin ilk maddesi oy birliğiyle meclisimizden geçerken, ikinci ve altıncı madde plan bütçe ve hukuk komisyonlarına oy birliğiyle ve üç, dört ve beşinci maddelerde oy birliğiyle imar ve hukuk komisyonlarımıza havale edildi.

Meclis gündemlerimizin tamamlanması sonrası, Kasım 2021 Çatalca Belediyesi Meclis Toplantımızın ikinci birleşiminin 05.11.2021 Cuma saat 11.00’de gerçekleşeceği Başkanımız Mesut ÜNER tarafından açıklanarak, Çatalca Belediyesi Kasım 2021 Birinci Birleşimi Meclis Toplantımız son buldu.

 

#BirlikteÇatalcayız