Çatalca Belediyesi

Çatalca Belediyemiz Mart 2022 Meclis Toplantımızın Birinci Birleşimini Gerçekleştirdi

Görüntülenme : 944

Çatalca Belediye Meclisimiz Mart Ayı 2022 Yılı Toplantısının 1. Birleşimi 07.03.2022 Pazartesi günü saat 11.00’de Başkanımız Mesut Üner’in Başkanlığında Çatalca Belediyesi Meclis Salonunuzda gerçekleşti.

Meclis başlamadan Başkanımız Mesut Üner, meclisteki tüm bayan meclis üyelerimize ve meclisteki tüm bayanlara çiçek takdim etti. Başkanımız Mesut Üner’in meclis toplantımızı başlatmasının ardından, meclis grup başkanlarımız özel gün ve haftalarla ilgili konuşmalarını gerçekleştirdi.

Meclis Grup Başkanlarımızın özel gün ve haftalarla ilgili konuşmaları sonrası Başkanımız Mesut Üner gündem maddelerinin görüşülmesini başlattı.

GÜNDEM :

 

1-) Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü'nün "Spor Ödül Yönetmeliği"  ile ilgili teklifi.

2-) "Kadro Aktarımı ve Boş Kadro Derece Değişikliği" ile ilgili İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü'nün teklifi.

3-) 6306 sayılı Yasa kapsamında riskli yapı tespiti yapılan yerlerde "Otopark Yönetmeliği" uygulamalarına ilişkin İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün teklifi.

4-) İlçemiz Ferhatpaşa Mahallesi 212 ada 1 parsel sayılı taşınmazda yapılacak olan Ticaret Merkezi  ile ilgili Emlak ve İstimlak Müdürlüğü'nün teklifi.

5-) Ek Bütçe ile ilgili Mali Hizmetler Müdürlüğünün teklifi.   

Gündem maddelerimizin ilk üç maddesi oy birliğiyle meclisimizden geçti. Dördüncü madde oy birliğiyle Hukuk ve İmar komisyonlarımıza havale edilirken, beşinci madde ise oy birliğiyle Plan ve Bütçe komisyonumuza havale edildi.

Başkanımız Mesut Üner, 4. Maddeye geçmeden önce, Cumhuriyet Meydanımızda deprem riski yüksek yıkımını gerçekleştirdiği Çağlayan Ege İşhanı yerine yapımını gerçekleştireceği ve çok yakında temeli atılacak Modern Ticaret Merkezi’mizin animasyon videosu izletti.

Meclis gündemlerimizin görüşülmesinin sonrası, Mart 2022 Çatalca Belediyesi Meclis Toplantımızın ikinci birleşiminin 10.03.2022 Perşembe saat 11.00’de gerçekleşeceği Başkanımız Mesut Üner açıklanarak, Çatalca Belediyesi Mart 2022 Birinci Birleşimi Meclis Toplantımız son buldu.

#BirlikteÇatalcayız