Çatalca Belediyesi

Çatalca Belediyemiz Şubat 2022 Meclis Toplantımızın Birinci Birleşimini Gerçekleştirdi

Görüntülenme : 892

Çatalca Belediye Meclisimiz Şubat Ayı 2022 Yılı Toplantısının 1. Birleşimi 07.02.2022 Pazartesi günü saat 11.00’de Meclis Birinci Başkan Vekilimiz Süheyla Topçu’nun Başkanlığında Çatalca Belediyesi Meclis Salonunuzda gerçekleşti.

Meclis Birinci Başkan Vekilimiz Süheyla Topçu’nun meclis toplantımızı başlatmasının ardından, meclis grup başkanlarımız özel gün ve haftalarla ilgili konuşmalarını gerçekleştirdi.

Meclis Grup Başkanlarımızın özel gün ve haftalarla ilgili konuşmaları sonrası Meclis Birinci Başkan Vekilimiz Süheyla Topçu gündem maddelerinin görüşülmesini başlattı.

GÜNDEM :

 

1-) Sıfır Atık Projesi için  Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığınca verilecek şartlı bağışın kabulü ile ilgili Temizlik İşleri Müdürlüğü'nün teklifi.

2-) İlçemiz Ferhatpaşa Mahallesinde bulunan Mareşal Fevzi Çakmak Mesire Alanı Yapım İşi için Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Çevre Yönetimi Genel Müdürlüğünce verilecek şartlı bağışın kabulü ile ilgili Fen İşleri Müdürlüğü'nün teklifi.

3-) İlçemiz İhsaniye Mahallesi 294 parsel nolu taşınmaza ATM makinası konulmasına ilişkin 03.01.2022 tarihinde alınan 8 nolu  tahsis kararında  düzeltme yapılması ile ilgili Emlak ve İstimlak Müdürlüğü'nün teklifi.

4-) "Çatalca Belediyesi Sosyal İşler ve Yardım Esasları Yönetmeliği" nin Sayıştay Başkanlığı'nın görüşü doğrultusunda revize edilmesi ile ilgili Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğünün teklifi.  

5-) 22.12.2020 tarih onaylı 1/1000 ölçekli İhsaniye Mahallesi Uygulama İmar Planına yapılan itirazlar ile ilgili Plan ve Proje Müdürlüğü'nün teklifi.

6-) 1/1000 ölçekli İzzettin Mahallesi Uygulama İmar Planı ile ilgili Plan ve Proje Müdürlüğü'nün teklifi.

Gündem maddelerimizin ilk dört maddesi oy birliğiyle meclisimizden geçerken, beş ve altıncı gündem maddelerimiz oy birliğiyle imar komisyonumuza havale edildi.

Meclis gündemlerimizin görüşülmesinin sonrası, Şubat 2022 Çatalca Belediyesi Meclis Toplantımızın ikinci birleşiminin 11.02.2022 Cuma saat 11.00’de gerçekleşeceği Meclis Birinci Başkan Vekilimiz Süheyla Topçu tarafından açıklanarak, Çatalca Belediyesi Şubat 2022 Birinci Birleşimi Meclis Toplantımız son buldu.

#BirlikteÇatalcayız