Çatalca Belediyesi
 Çatalca Belediyesi 2020 Yılı Eylül Ayı Meclis Toplantısı Gerçekleştirildi

Çatalca Belediyesi 2020 Yılı Eylül Ayı Meclis Toplantısı Gerçekleştirildi

Çatalca Belediye Meclisimizin 2020 Yılı Eylül Ayı Toplantısının 1. Birleşimi Çatalca Belediye Başkanımız Mesut Üner Başkanlığında gerçekleştirildi.

Pandemi süreci nedeniyle ekiplerimiz tarafından sosyal mesafe kurallarına uygun olarak düzenlenen meclis salonuna katılımcılar ateş ölçümleri yapılarak alınırken, maske dağıtımları da yapıldı.

Başkanımız Mesut Üner, meclisin açılış konuşmasında Eylül ayı meclisimizin ilçemize hayırlar getirmesi temennisinde bulundu.

Geçmiş dönem Başbakanımız Binali Yıldırım ve eşine, Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt ve Başkan Yardımcısı ile tüm hastalarımıza acil şifalar dileyen Başkanımız Mesut Üner,  dünyanın ve ülkemizin corona virüsten bir an önce kurtulmasını diledi.

Gündem dışı söz alan Meclis Üyelerimiz tarafından geçtiğimiz ay ve içinde bulunduğumuz ayda bulunan özel gün ve haftalar ile ilgili kutlama mesajlarında bulunuldu. Meclis toplantısı gündem maddelerinin görüşülmesi ile devam etti.

Gündemin 1. Maddesi olan “Pazar Yerlerinin Taşınması” ile ilgili Zabıta Müdürlüğü'nün teklifi oy birliği ile kabul edildi.

2. gündem maddesi “İlçe Belediyelerine Yapılacak Yardım” ile ilgili Fen İşleri Müdürlüğünün teklifi oy birliği ile kabul edildi.

CEM KARA İSMİ ÇATALCA'MIZDA BİR ÖMÜR YAŞATILACAKTIR

Meclisin 3. gündem maddesi, “İlçemiz Ferhatpaşa Mahallesinde bulunan Eşekçi Deresi Parkı’nın isminin değiştirilmesi” ile ilgili Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nün teklifinin görüşülmesi esnasında Çatalca Belediye Başkanımız Mesut Üner, Ferhatpaşa Mahallesi İkizler Sokak ve Nadir Sokak arasında yer alan Eşekçi Deresi mevkiinin adının Cem Kara Yaşam Vadisi olarak değiştirileceğini belirtti.

Başkanımız Mesut Üner konuşmasında, “ İlçemize uzun yıllar hizmet eden benimde 2014-2019 yılları arasında beraber bu mecliste görev aldığım Belediye Başkanımız Cem Kara’yı geçtiğimiz ay kaybettik. İlçemizde Eşekçi Deresi adıyla bilinen alanda peyzaj ve çevre düzenleme çalışmaları yaparak orayı vatandaşlarımız için yeni bir yaşam alanı haline getireceğiz. Bu alanın isminin Cem Kara Yaşam Vadisi olması hepimizi mutlu edecektir. Cem Başkanımızın ismi Çatalca’mızda ömür boyu yaşatılacaktır” ifadelerine yer verdi.

CHP Grubu adına konuşma gerçekleştiren Meclis Üyesi Hasan Esgar geçmiş dönem Belediye Başkanlığı görevinde bulunan Cem Kara’nın isminin ilçemizde bu alana verilmesinden duydukları memnuniyeti dile getirerek Başkanımız Mesut Üner’e ve tüm meclise teşekkür ettiklerini belirtti.

3. gündem maddesi oy birliği ile kabul edildi.

Gündemin 4. maddesi “1/1000 Ölçekli Çatalca Merkez ve Yakın Çevresi Revizyon Uygulama İmar Planı (6306 sayılı yasa kapsamındaki yapılarla ilgili) plan notu değişikliği” ile ilgili Plan ve Proje Müdürlüğü'nün teklifi,

5. maddesi “1/1000 Ölçekli Muratbey Mahallesi Havza Koruma Amaçlı Revizyon Uygulama İmar Planı plan notu değişikliği” ile ilgili Plan ve Proje Müdürlüğü'nün teklifi,

6. maddesi “1/1000 Ölçekli Ovayenice Mahallesi Uygulama İmar Planı değişikliğine yapılan itiraz” ile ilgili Plan ve Proje Müdürlüğünün teklifi,

7. maddesi “1/1000 Ölçekli Karacaköy Mahallesi Uygulama İmar Planı değişikliği” ile ilgili Plan ve Proje Müdürlüğü'nün teklifi,

8. maddesi “1/1000 Ölçekli Çatalca Merkez ve Yakın Çevresi Revizyon Uygulama İmar Planı plan notu değişikliği” ile ilgili Plan ve Proje Müdürlüğü’nün teklifi oy birliği ile İmar Komisyonu’na havale edildi.

Çatalca Belediye Meclisinin 2020 Eylül Ayı Toplantısının 1. Birleşimi 11 Eylül Cuma Günü saat 11.00’de toplanmak üzere sona erdi.

 #BirlikteÇatalcayız