Çatalca Belediyesi

ÇATALCA ER MEYDANININ BAŞPEHLİVANI MUSTAFA TAŞ OLDU

Görüntülenme : 531

Başkanımız Mesut Üner’in büyük önem ve destek verdiği ata sporumuz Yağlı Güreşler, bu yıl da 21. Erguvan Festivali kapsamında pehlivanları ve güreş severleri Çatalca'da bir araya getirdi

Belediye Başkanımız Mesut Üner spora ve sporcuya verdiği önemi her fırsatta dile getirirken, ata sporumuz yağlı güreşleri de yaşatmaya devam ediyor.

Çatalca Belediye’mizin Erguvan Festivali kapsamında düzenlediği ve her yıl 30 Ağustos tarihinde yapılması gelenek haline gelen “Büyük Yağlı Pehlivan Güreşleri” Ulu Cami Çayır Alanı’mızda gerçekleşti. 

21. Erguvan Festivali’mizin son gününde gerçekleşen ata sporumuz “Büyük Yağlı Pehlivan Güreşleri” Türkiye’nin birçok yerinden gelen 600 pehlivanın muhteşem güreşlerine sahne oldu.

Çatalca Belediye Başkanımız Mesut Üner, güreşler başlamadan önce tüm konuklara hoş geldiniz diyerek güreşçilere ve hakemlere başarı dileklerinde bulundu. Türkiye’nin birçok il ve ilçesinden gelen pehlivanlar, Er Meydanı'nda kıran kırana bir mücadele sergileyerek, güç ve kuvvetlerini gösterdi.

Güreş severler yoğun ilgi gösterdi

Güreşleri, Çatalca Belediye Başkanı Mesut Üner, Çatalca Güreş Ağası Şeref Tatlı, İl ve İlçe Protokol Üyeleri ile çok sayıda güreş sever ilgi ve heyecanla izledi. Birçok güreş ağası da Çatalca Büyük Yağlı Pehlivan Güreşlerini izlemek için alanda yerlerini aldı.

Çatalca’nın Yeni Güreş Ağası Belli Oldu

Erguvan Festivali’nde düzenlenen Büyük Yağlı Pehlivan Güreşleri’nde Çatalca’nın yeni güreş ağası da belirlendi. Mega Su Yönetim Kurulu Başkanı Şeref Tatlı yeniden Çatalca Güreş Ağası ünvanının sahibi oldu.

Final Güreşinde Nefesler Tutuldu

İzleyicilerin nefeslerini tutarak izledikleri başpehlivan güreşlerinde ayakta izlenen müsabakanın galibi ve Çatalca’nın Başpehlivanı Mustafa Taş oldu.

Atalarımızın yadigârı güreşlerimizi yarınlara taşıyoruz

Çatalca Belediye Başkanımız Mesut Üner yaptığı konuşmada güreşlere katılan tüm güreşçilerimize teşekkür ederek, “Bu yıl Geleneksel Çatalca Yağlı Pehlivan Güreşlerimizde 38 Başpehlivanımız, 600 güreşçimiz kol bağladı. Spora ve sporcularımıza verdiğimiz destekle ata sporumuz güreşte; Balkan Şampiyonu çıkaran, Türkiye Güreş 1. Ligine çıkan ve yüzlerce genci güreşte madalyalar kazanan bir ilçe olmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Güreşimizi gelecek kuşaklara taşıdığımız Çatalca Yağlı Pehlivan Güreşlerinde dualı çayıra çıkan, başta Başpehlivan 1.si Mustafa Taş Kardeşimiz olmak üzere tüm güreşçilerimize teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyorum. Yeniden Güreş Ağamız seçilen güreşe gönül vermiş Şeref Tatlı Abimizi tebrik ediyor hayırlı, uğurlu olmasını temenni ediyorum ve ilçemiz içinden ve ilçemiz dışından gelen güreş sevdalısı tüm konuklarımıza teşekkürlerimizi sunuyorum” şeklinde konuştu.

MİNİK 1

1.YUSUF TOSUNCUK

2. Ö. SAİT DURAN

3. CAN GÖR

4. EGE TEKİN

MİNİK II

1.ADNAN OSMAN

2.İSMAİL ÇARAKÇI

3.OSMAN KAZIMOĞLU

3.ADEM GÜÇİN

TEŞVİK 1

1.YİĞİT PURCU

2.FERHAT DUMAN

3.CAN GÜMÜŞDAĞ

3.EFE DOĞAN

TEŞFİK II

1.İBRAHİM DOĞAN

2.MUHAMMED ÖZER

3.CAN ERGEN

3.OĞUZHAN YILDIRIM

TOZKOPARAN

1.CANER ARSLAN

2.YASİN UZUN

3.İSA ÇETİN

3.TARIK ÇAĞLAR

AYAK

1.SERKAN TARIM

2.İSMAİL SAİT IŞIKLI

3.EMİRHAN GİRAL

3.BARIŞ KEMAL YİĞİT

DESTE KÜÇÜK

1.BEYTULLAH ULUDAĞ

2.OĞULCAN YURDAKUL

3.ERKAN AVCIOĞLU

3.ABDULBAKİ YÜKSEL

DESTE ORTA

1.İLKAY AKDAĞ

2.MUHAMMED FARUK GÖKÇE

3.SALİH YETER

3.SALİH BAYDUMAN

DESTE BÜYÜK

1.ABDURRAHİM MUTLU

2.YUSUF İSLAN TAŞ

3.CENK AKPINAR

4.KEREM KILINÇ

KÜÇÜK ORTA KÜÇÜK

1.MURAT GONCA

2.SERKAN KARABULUT

3.SİNAN KAYA

4.M. CANER KOŞUM

 KÜÇÜK ORTA BÜYÜK

 1.FURKAN GÜLER

 2.OĞUZHAN ÜNAL

 3.EMRE AYYILDIZ

 3. ALİ TURAN

 BÜYÜK ORTA

 1.SAFA YEŞİLKAYA

 2.ŞAFAK YANIK

 3.CAFER HAMİ CARKACI

 3.İSMET KARABULUT

 BAŞALTI

 1.YILDIRAY PALA

  2.ERKAN TAŞ

  3.RIDVAN KAYA

  3. MERT ALTIN

  BAŞ

  1.MUSTAFA TAŞ

  2. ABDULLAH GÜNGÖR

  3. SERHAT BALCI

  3. SEMİH TURGUT

 

#BirlikteÇatalcayız

#ErguvanFestivali