Çatalca Belediyesi

ÇATALCA’MIZ İSTANBUL’UN KURBAN KESİM MERKEZİ OLDU

Görüntülenme : 545

Başkanımız Mesut Üner bir ilke daha imza atarak hayvan yetiştiricilerimiz ile bir araya geldi, sertifikalarını vererek görüş alışverişinde bulundu.

Çatalca’mızda yapılmamış çalışmaları, projeleri yaptığı için vatandaşlarımız tarafından “İlklerin Başkanı” olarak nitelendirilen Başkanımız Mesut Üner yine bir ilke imza atarak hayvancılıkla ilgilenen vatandaşlarımızla kahvaltı programında bir araya geldi.

Kurban Bayramına sayılı günler kala ilçemizde hayvan yetiştiriciliği yapan, satış ve kesim konusunda sertifika almaya hak kazanan vatandaşlarımızla Başkanımız Mesut Üner bir araya geldi.

İlçemizde ilk kez böyle bir organizasyon gerçekleştirildiğini ifade eden yetiştiricilerimiz Başkanımız Mesut Üner’e teşekkürlerini dile getirdi.

İlçe Kaymakamımız Erdoğan Turan Ermiş, Meclis Üyelerimiz ve Başkan Yardımcılarımızın katılımı ile gerçekleşen programda Başkanımız Mesut Üner, Çatalca’mızın İstanbul’un kurban kesim üssü olduğuna dikkat çekti.

İstanbul’un akın akın ilçemize gelmesi mutluluk verici

Başkanımız Mesut Üner sözlerinde, “Çatalca’mız gerçekten İstanbul’un kurban kesim üssü haline geldi. Sadece merkezimize değil artık mahallelerimize de bayramda İstanbul’un dört bir yanından insanlarımız akın akın geliyor. Bu oldukça sevindirici çünkü kurban kesimi için gelen vatandaşlarımız aynı zamanda mahallelerimizi tanıyor, alışveriş yapıyor. Bu yıl ilçemizde 153 kurban kesim yerimiz var. Bu bayramda 6000 büyükbaş, 3000 küçükbaş kesim bekliyoruz” ifadelerine yer verdi.

Hedefimiz Üreten Bir Çatalca

Çatalca’nın tarımda ve hayvancılıkta 1. sırada yer alması hedefiyle çalışmalar yaptığını belirten Başkanımız Mesut Üner, “1115 km² yüzölçümü olan İlçemizi tarım ve hayvancılıkta ilk sıralara taşımalıyız. Bizler hepimiz büyük bir aile olduk, el birliği ile çalışacak bu hedeflerimize ulaşacağız. Hayvan yetiştiricilerimizle bir araya gelmek bizler için çok önemli. Karşılıklı fikir alışverişinde bulunacağız. Bizler görevde bulunduğumuz 3 yılda ilçemizin ihtiyacı olan sosyalleşme, yapılaşma projelerimizi hızla hayata geçirdik. Önümüzdeki dönemde de hayvancılık, çiftçilik ve turizme dair büyük projelerimizi hayata geçireceğiz. Üreten bir Çatalca olma yolunda hızla ilerliyoruz. Çatalca’mızı üretimde, hayvancılıkta, tarımda 1. sıraya el birliği ile taşıyacağız. “Üreten bir Çatalca” olma hedefimize, hazırladığımız projelerimizle hızlı adımlarla hep birlikte ulaşacağız” dedi.

Program sonunda kurban satışı ve kesimine haiz yetiştiricilerimize Yetiştiricilik ve Kesicilik Sertifikalarını teslim eden Başkanımız Mesut Üner, Kurban Bayramı boyunca da tüm ekiplerimiz ile yetiştiricilerimizin yanında olacağımızı belirterek hayırlı bayramlar diledi.

#ÇalışıncaOluyor

#BirlikteÇatalcayız