Çatalca Belediyesi

ÇATALCA’MIZ TARİHİNE SAHİP ÇIKIYOR

Görüntülenme : 721

Görevinin ilk günlerinden bugüne, makamdan değil yerinden ve sahadan çalışma prensibinden asla taviz vermeyen Başkanımız Mesut Üner’in bu seferki ziyaret durağı Kalfaköy mahallemiz oldu. Başkanımız Mesut Üner’in Kalfaköy’deki yerinde denetim ve yönetim ziyaret programına, Kaymakamımız Erdoğan Turan Ermiş, Muratbey Muhtarımız ve Muhtarlar Derneği Başkanımız Ceyhun Koç ile birlikte İnceğiz Muhtarımız Ahmet Aktaş ve Kalfaköy Muhtarımız Hayati Avcıoğlu’da katılım sağladı.

 

 

Lisans eğitimini mimarlık fakültesinde tamamlayan Başkanımız Mesut Üner, dört bir köşesi tarihi eserlerle dolu olan Çatalca’mızdaki tarihi eserlere sahip çıkmayı, her daim kendisine bir görev olarak bildi. Bu anlamda İstanbul’un en büyük yüz ölçümlü ilçesi Çatalca’mızda devam eden restorasyonlar, Başkanımız Mesut Üner tarafından yerinde titizlikle incelenmeye ve denetlenmeye devam ediyor. Kalfaköy mahallemizde geçmişimizin izlerini taşıyan; Osmanlı hamamı, tarihi cami ve saray çeşmesinden oluşan Şeyh Sinan Külliyesi'nde devam eden restorasyonlarımız, Başkanımız Mesut Üner ve beraberindeki heyetle birlikte restorasyon şantiye alanında yerinde denetlendi.

 

 

Kalfaköy mahallemizdeki restorasyon çalışmalarımızın yerinde denetimleri sonrası açıklamalarda bulunan Başkanımız Mesut Üner; ‘’Geçmişimize sahip çıkıp, geleceğe taşımaya her zaman büyük önem vermeliyiz. Zira yarınlarımızın teminatı çocuklarımız ve gençlerimiz geçmişi okuyup, geleceklerini yazacaklar. Ayrıca geçmişte Atalarımızın bin bir emekle ve alın teriyle ortaya çıkardığı bu kıymetli eserlere sahip çıkmayı kendimizde bir vefa borcu ve emeğe saygı olarak gördük. Bu anlamda Kalfaköy mahallemizde devam eden restorasyonlarımızı yerinde titizlikle inceledik ve denetledik. Plan ve programlarımız çerçevesinde ilçemizdeki tüm geçmişimizin mirasına sahip çıkmaya durmaksızın devam edeceğiz. Kalfaköy mahallemizde başlayan ve devam eden restorasyon çalışmalarımız mahallemiz ve tüm Çatalca’mıza hayırlı olsun.’’ dedi.

 

 

 

 

#ÇalışıncaOluyor

#BirlikteÇatalcayız