Çatalca Belediyesi

Çatalca’mızda 23 Nisan Coşkusu

Görüntülenme : 1129

İlçemizde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Pandemi Şartları Kapsamında Coşku ile Kutlandı.

İlk Etkinlik 23 Nisan Haftasında 23 Açılış Oldu…

Türkiye Cumhuriyeti Kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün dünya çocuklarına armağanı 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri Bayramdan iki gün önce 23 Nisan Haftasında 23 Açılış ile başladı. Kaymakamlık riyasetinde Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 23 Nisan Haftasında 23 Akıl ve Zeka Oyunları Atölyesi projesi hazırlandı. Hazırlanan proje Başkanımız Mesut Üner tarafından tam destek gördü. Çocuklar tarafından büyük bir beğeni ile karşılık bulan atölyelerin açılışı 23 Nisan haftasında Kaymakamımız Erdoğan Turan Ermiş, Başkanımız Mesut Üner ve Milli Eğitim Müdürümüz Tayfun Özyolcu tarafından gerçekleşti.

23 Nisan Sabahı Program Resmi Tören ile Başladı…

23 Nisan Sabahı İlçe Protokolunun katılımı ile Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün manevi huzurunda Saygı Duruşu, İstiklal Marşı ve Çelenk takdim edilmesi ile başladı.

Evlerde Yaşanan 23 Nisan Coşkusuna Ortak Olundu…

Zorlu pandemi şartlarında evlerinde 23 Nisan coşkusunu yaşayan Çatalca halkı unutulmadı. Başkanımız Mesut Üner’in talimatı ile Belediye Kültür İşleri Müdürlüğü’müz tarafından 23 Nisan  Korteji hazırlandı. Hazırlanan kortejde animatörler ve ilçe halkının yerel müzisyenleri hazır bulundu. Belediye önünden hareket eden kortej ilçenin cadde ve sokaklarını animatörlerin gösterileri, müzisyenlerin ise coşku dolu melodileri ile dolaştı. Kortej başladığı yer olan Belediye önünde son buldu. Kortej sırasında Çatalca halkının evlerinden coşkun sevgi gösterileri ve kortejin canlı yayınlandığı Belediye sosyal medya hesaplarında ki sevinç mesajları dikkat çekti.

Programlar sonunda açıklamalarda bulunan Başkanımız Mesut Üner; ‘’ Ata’mızın Dünya çocuklarına armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramına okullarımızda 23 Akıl ve Zeka Oyunları Atölyeleri açılışını gerçekleştirerek başladık. Bu projeyi hazırlayarak bizlere tam destek olma imkanı sağladıkları için Kaymakamlık riyasetinde Milli Eğitim Müdürlüğü’müze çok teşekkür ederim. Zorlu pandemi şartlarında gönül isterdi ki birbirinden güzel etkinlikler hazırlayalım. Ama herşeye rağmen pandemi şartları kontrolü altında 23 Nisan animatör ve müzikli korteji hazırlayarak evlerinde bayram coşkusunu yaşayan halkımızın coşkusuna ortak olmaya çalıştık. Vatandaşlarımızın kortej sırasında ki evlerinin balkonlarından ve pencerelerinden gösterdikleri coşku ve sosyal medya hesaplarımızdan canlı yayınlanan korteje yapılan yorumlar gücümüze güç katarken, tüm yorgunluğumuzu aldı. Zorlu pandemi şartları bittiğinde Çatalca’mıza yakışır etkinliklerde birlikte olacağız.’’ dedi.

 

#BirlikteÇatalcayız