Çatalca Belediyesi

ÇATALCA’MIZDA BİR İLK DAHA

Görüntülenme : 1064

Çatalca’mızda az zamanda çok ve büyük işler başarmasının yanı sıra, sosyal ve kültürel hizmetlerle de dikkat çekmeye devam eden Başkanımız Mesut Üner, Türkiye Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün 19 Aralık 1930 günü Çatalca’mızı ziyaretinin 91. yılında hazırlattığı etkinliklerle yine Çatalca halkımızın gönlünde taht kurdu. Bu kıymetli hatırlatma etkinliği Çatalca’mız tarihinde ilk kez gerçekleşti.

Etkinliklerimizin ilk durağı Atamızın doksan bir yıl önce ziyaret ettiği Çatalca tren istasyonumuz oldu. Tren istasyonumuzda protokol konuşmaları sonrası, istasyona yaklaşan trenden inip Atamızın o tarihi gündeki anları canlandıran Çatalca Belediyemiz Kültür İşleri Tiyatro Eğitmenimiz Orçun Tansoylu’nun Atamızı canlandırması, istasyondaki tüm katılımcılara duygusal anlar yaşattı. Tren istasyonu ziyaretimiz sonrası, Atamızın Çatalca’mızı ziyaret edişinin anısına hazırlanan ‘’Cumhuriyet ve Atatürk’’ konulu pul sergisinin açılışı için Çatalca Belediyemiz Nazım Özbay Kültür Merkezimize geçildi. Sergiye tren istasyonunda da olduğu gibi Çatalca Kaymakamımız Erdoğan Turan Ermiş ve ilçe protokolümüzle birlikte Çatalca halkımızda yoğun katılım sağladı. Sergi katılımcılarına günün anısına özel hazırlanmış tebrik kartı ve zarf hediye ettik. Sergiye katılan Çatalca halkımız, Başkanımız Mesut Üner’in Cumhuriyet ve Atatürk gibi temel değerlerimize verdiği önem ve değer için çok teşekkür ettiler. Başkanımız Mesut Üner’in sergi açılışı sonrası kendisiyle günün anısına fotoğraf çektiren halkın kendisine gösterdiği ilgi ve alaka sırasında oldukça duygulandığı dikkat çekti. Başkanımız Mesut Üner’in talimatıyla bu özel ve güzel güne günler öncesinden hazırlanmaya başlayan Meclis Üyemiz Tuba Uzun riyasetindeki Çatalca Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğümüz, yine bir organizasyonu kusursuz tamamlayıp tam not aldı.

Çatalca Belediyemiz Nazım Özbay Kültür Merkezimizdeki Cumhuriyet ve ATATÜRK konulu pul sergisi sonrası açıklamalarda bulunan Başkanımız Mesut Üner; ‘’Çatalca’mızda ilk kez, Türkiye Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün 19 Aralık 1930 günü Çatalca’mızı ziyaretini 91. yılında etkinliklerle andık. Önce Atamızın 91 yıl önce bugün ziyaret ettiği tren istasyonumuzu ziyaret ettik. İstasyonumuzda Çatalca Belediyemiz Kültür İşleri Müdürlüğü Tiyatro Eğitmenimiz Orçun Tansoylu’nun Atamızın ilçemize gelişini trenden inmesiyle muhteşem canlandırıp, adeta 19 Aralık 1930’daki o büyük günü bize yaşattı. Sonra Çatalca Belediyemiz Nazım Özbay Kültür Merkezimizde düzenlediğimiz ‘’Cumhuriyet ve Atatürk’’ konulu pul sergimizin açılışını gerçekleştirdik. Sergimize tüm halkımızı bekliyoruz. Çatalca’mızda Cumhuriyet ve Atamızı sonsuza dek hatırlatacak etkinliklere aralıksız devam edeceğiz. Çünkü Atamızı, Cumhuriyetimizi ve Çatalca’mızı çok ama çok seviyoruz.’’ dedi.