Çatalca Belediyesi

ÇATALCA’MIZDA MUHTEŞEM MÜZİK RÜZGÂRLARI ESTİ

Görüntülenme : 482

İlçemizde kültürel ve sanatsal çalışmaların olmazsa olmazlarımızdan olduğunu ifade eden Başkanımız Mesut Üner’in belediyemiz bünyesinde kurduğu Türk Sanat Müziği Korosu, muhteşem bir konsere imza attı.

 Çatalca’da köklü çalışmalar gerçekleştiren ve daha yaşanabilir bir ilçe olması için mega projeler hayata geçiren Başkanımız Mesut Üner, önceliği olarak gördüğü eğitim çalışmaları yanı sıra ilçemizde kültürel ve sanatsal etkinlik ve çalışmalara da büyük önem veriyor.

“Her yaşa ve her yaşta eğitim” diyerek eğitici, öğretici birçok kurs açan Başkanımız Mesut Üner, ilçemizde müziksever vatandaşlarımız içinde belediyemiz bünyesinde Türk Sanat ve Türk Halk Müziği Korolarını kurdu.

Türk Sanat Müziği Koromuzdan Muhteşem Konser

Koro Şefi TRT Sanatçısı Cengizhan Sönmez tarafından çalıştırılan ve Koro Şefliği yine usta sanatkâr Cengizhan Sönmez tarafından yapılan Türk Sanat Müziği koromuz muhteşem bir yaz akşamı konseri verdi.

Hızlı bir şekilde hayata geçirerek vatandaşlarımıza sosyal yaşam alanı olarak armağan ettiğimiz Cem Kara Yaşam Vadisi’nde düzenlenen açık hava konserinde birbirinden güzel şarkılar seslendirildi.

Gecede konuk sanatçı olarak Türk Sanat Müziğinin muhteşem seslerinden Mine Geçili sahne aldı.

Konser sonunda Çatalca Belediye Başkanımız Mesut Üner, Koro Şefimiz Cengizhan Sönmez’e ve Konuk Sanatçı Mine Geçili’ye çiçek vererek teşekkür etti.

Kültürel değerlerimize sahip çıkıyor sanatın her dalıyla ilçemizi buluşturuyoruz

Başkanımız Mesut Üner yaptığı konuşmada, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Hepiniz milletvekili olabilirsiniz, bakan olabilirsiniz. Hatta cumhurbaşkanı olabilirsiniz. Fakat sanatkâr olamazsınız” sözünde ifade ettiği gibi ilçemizde kültürel değerlerimize sahip çıkıyor, ilçemizi sanatın her dalıyla buluşturmak için gayret sarf ediyoruz. Resimden, tiyatroya, gitardan, piyanoya, el sanatlarına, halk oyunlarına kadar açtığımız kurslar yanı sıra Türk Sanat Müziği ve Türk Halk Müziği Korolarımızı da kurduk ve iki yıldır korolarımızın muhteşem konserlerini izleme fırsatı buluyoruz. Bu güzel yaz akşamında Cem Kara Yaşam Vadimizin güzel atmosferinde çok güzel bir konser dinledik. Türk Sanat Müziği Koro’muzun muhteşem eserlerden oluşan muhteşem konseri, Cem Kara Yaşam Vadimizin güzel atmosferine eşlik ederek Çatalca’mızda müzik rüzgârları estirdi.

TRT Sanatçısı Koro Şefimiz Değerli Cengizhan Sönmez’e, müziğe gönül vererek her yaştan koromuza katılan ve bizleri bu güzel müzik yolculuğuna çıkaran koromuzun değerli koristlerine, muhteşem sesiyle müzik ziyafeti veren konuk sanatçımız Mine Geçili’ye ve Yaz Akşamı Açık Hava Konserimizde buluştuğumuz tüm Çatalca halkımıza teşekkürlerimi sunuyorum” şeklinde konuştu.

#BirlikteÇatalcayız

#ÇalışıncaOluyor