Çatalca Belediyesi

ÇATALCA’MIZDA MUHTEŞEM RAMAZAN ETKİNLİKLERİ

Görüntülenme : 624

Cumhuriyet tarihinin en önemli hizmetlerini görevinin ilk dört yılına sığdırıp, Çatalca’mıza adeta altın çağını yaşatan Başkanımız Mesut Üner, on bir ayın sultanı rahmet ve bereket ayı mübarek Ramazan ayı etkinliklerini Çatalca’mızda eksiksiz organize edilmesi için ekiplerimizle birlikte aylar öncesinden hazırlıklara başladı. Ramazan ayının daha ilk günlerinde başlayan etkinliklerimiz, ilçe halkımızın beğenisini ve takdirini kazandı.

RAMAZAN AYI BOYUNCA HER GÜN EDİRNE TURU ORGANİZE EDİYORUZ

Başkanımız Mesut Üner’in talimatıyla aylar öncesinden harekete geçen Çatalca Belediyesi Halkla İlişkiler Müdürlüğümüz, eksiksiz bir program için harekete geçti. İstanbul’un en büyük yüz ölçümlü ilçesi Çatalca’mızda, tüm mahallerimizdeki hanımefendilere mahalle mahalle program dahilinde Edirne turumuza katılma imkanı sağlandı. Edirne turumuz kapsamında; Karaağaç, Meriç Nehri Köprüsü, Şerefeli Camii, Ulu Cami, Selimiye Camii, Ulu Camii ve Edirne Kapalı çarşısını gezildikten sonra turdaki konuklarımız serhat şehri Edirne'de iftar programımızda ağırladık. Tur programımıza katılan hanımefendiler oldukça keyifli bir o kadarda huzurlu anlar yaşarken, böylesine değerli bir Ramazan etkinliği düzenlediği için Başkanımız Mesut Üner’e teşekkür ettiler.

İLK İFTAR PROGRAMIMIZ ŞEHİT AİLELERİMİZ, GAZİLERİMİZ ve GAZİ AİLELERİMİZE ORGANİZE EDİLDİ

Başkanımız Mesut Üner, her Ramazan ayında olduğu gibi ilçemizdeki tüm sivil toplum kuruluşları, dernekler ve ilçemize hizmet yolunda birlikte yol yürüdüğü kurum ve kuruluşlara iftar programı daveti organize etmeye devam etti. Ramazan iftar programlarımızın ilk konukları vatanımız ve bayrağımız için canını hiçe sayan Şehitlerimizin aileleri, Gazilerimiz ve Gazi ailelerimiz oldu. İftar programı öncesi Başkanımız Mesut Üner, tek tek masaları ziyaret edip, konuklarımızla bizzat ilgilendi. İftar programımız öncesi Kur’an-ı Kerim Tilaveti okundu. Gecenin sonunda Şehitlerimizin aileleri, Gazilerimiz ve Gazi ailelerimiz Başkanımız Mesut Üner’e iftar daveti için teşekkür ettiler.

Ramazan programlarımız sonrası açıklamalarda bulunan Başkanımız Mesut Üner; ‘’On bir ayın sulatanı rahmet ve bereket ayı Ramazan ayının başlamasının huzurunu ve mutluluğunu yaşıyoruz. Bizlerde böylesine mübarek bir ayın hazırlıklarına aylar öncesinden başladık. Mübarek Ramazan ayının huzurlu ve mutlu yaşanması için imkanlarımızı seferber ettik. Bu anlamda planlarımız ve programlarımız dahilinde Çatalca’mızın tüm mahallelerindeki hanımefendilerini Ramazan ayı boyunca Edirne turumuza katılma fırsatı sağladık. Bu anlamda yoğun talep için tüm halkımıza çok teşekkür ediyorum. Edirne tur programlarımız dışında ilçemizdeki tüm sivil toplum kuruluşları ve derneklerimize iftar programı düzenlemeye başladık. İlk konuklarımız Şehitlerimizin aileleri, Gaziler ve Gazi aileleri oldu. Onlar için ne yapsak az ve yarım kalır. Daha nice Ramazan etkinliklerinde buluşmak umudu ve Duasıyla Hayırlı Ramazanlar.’’ dedi.

 

#BirlikteÇatalcayız