Çatalca Belediyesi

ÇATALCA’MIZDA MUHTEŞEM ZAFER KORTEJİ MUHTEŞEM 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI COŞKUSU

Görüntülenme : 447

Çatalca’mızda 30 Ağustos Zafer Bayramı muhteşem bir Zafer Korteji ve muhteşem bir bayram coşkusuyla kutlandı.

“30 Ağustos Türk Milletinin Yazdığı Bir Destandır” diyen Çatalca Belediye Başkanımız Mesut Üner, bu büyük zaferin 100. yıl dönümünde ilçemizde muhteşem bir Zafer Korteji düzenledi.

Binlerce kişinin katılımı ile Belediyemiz önünden başlayan kortej Türk Bayraklarımız, meşaleler ve marşlar eşliğinde Mehmetçik Meydanımızda son buldu.

Başkanımız Mesut Üner ve İlçe Kaymakamımız Erdoğan Turan Ermiş’in yanı sıra ilçe protokol üyelerimizin, çocuk, genç yaşlı her yaştan vatandaşımızın katıldığı korteje evlerinin pencerelerinden, balkonlarından da birçok vatandaşımız alkışları ile eşlik etti.

30 AĞUSTOS TÜRK MİLLETİNİN YAZDIĞI BR DESTANDIR

Marşlar eşliğinde Mehmetçik Meydanına gelen konvoyumuzun coşkusu festival alanımızda Başkanımızın ve İlçe Kaymakamımız Erdoğan Turan Ermiş’in 30 Ağustos Zafer Bayramımızı kutlama konuşmaları ile devam etti.

Başkanımız Mesut Üner konuşmasında, “30 Ağustos, Türk milletinin birlik ve beraberlik içinde kazandığı muhteşem bir ZAFERDİR, 30 Ağustos Türk milletinin kadın-erkek, genç-yaşlı hep birlikte yazdığı bir DESTANDIR. Çatalca’mızda şanlı zaferimizi büyük bir gurur ve coşkuyla kutluyoruz. Zafer Kortejimizi tek yürek olarak gerçekleştirdik.

Başta Ulusumuzun Kurtarıcısı Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bu zaferi bize armağan eden aziz şehitlerimizi, kahraman gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum. 30 Ağustos Zafer Bayramımız Kutlu Olsun. Bu anlamlı gün aynı zamanda festivalimizin de son günü. Bayram coşkumuzu doruğa çıkaran sanatçılarımıza ve ilk gün ifade ettiğim gibi festivalimizde buluştuğumuz siz on binlerce vatandaşımıza gönülden teşekkürlerimizi sunuyoruz. 22 Erguvan Festivalimizde buluşmak üzere saygı ve sevgilerimizle…” ifadelerine yer verdi.

30 Ağustos Zafer Bayramımızın kutlama programı ve 21. Erguvan Festivalimiz ünlü sanatçılardan oluşan 90’lar Grubunun geçmişten günümüze unutulmayan şarkılarını seslendirmesi ve nostaljik bir müzik yolculuğu ile son buldu.

 

#BirlikteÇatalcayız

#ErguvanFestivali