Çatalca Belediyesi

ÇATALCA'MIZDAN DEPREM BÖLGEMİZE GÖNÜL KÖPRÜSÜ

Görüntülenme : 495

Dünya tarihinin en büyük felaketlerden birini ülkemizde yaşadığımız depremin ilk haftasında, deprem bölgesine çok önemli katkılarda bulunan Başkanımız Mesut Üner, depremin ikinci haftasında da deprem bölgesiyle ilgili çalışmalarına durmaksızın aralıksız devam etti.

Çatalca’mız, geçtiğimiz hafta gerek ayni yardımlar gerekse nakdi yardımlar noktasında A'dan Z'ye tüm yardımlarıyla İstanbul'un en az nüfuslu ilçelerinden biri olmasına rağmen deprem bölgesine en çok yardımcı olan ilçelerden biri olmuştu.

DEPREM BÖLGESİNE YARDIM SÜRECİNİN İKİNCİ HAFTASIDA ÇATALCA'MIZDA YİNE ÇOK YOĞUN OLARAK DEVAM ETTİ

BAŞKANIMIZ MESUT ÜNER DEPREMZEDE VATANDAŞLARIMIZLA EKMEĞİNİ PAYLAŞTI

Başkanımız Mesut Üner, Çatalca'mızda misafir etmeye başladığı depremzede vatandaşlarımızla akşam yemeğinde bir araya geldi. Oldukça duygusal bir ortamda gerçekleşen akşam yemeği davetinde depremzede vatandaşlarımız, katkı ve yardımlarından dolayı Başkanımız Mesut Üner'e teşekkürlerini sundular.


DEPREMZEDE VATANDAŞLARIMIZ HASTANEDE ZİYARET EDİLDİ

Başkanımız Mesut Üner, deprem bölgesinden Çatalca'mıza ulaşımı sağlanan ve ilçemizdeki hastanede tedavi altına alınan depremzede vatandaşlarımızı ziyaret edip, telefonlarının yedi yirmi dört açık olduğunu ifade ederek, depremzede vatandaşlarımıza büyük bir moral verdi.


BAŞKAN FATMA ŞAHİN'DEN BAŞKANIMIZ MESUT ÜNER ve ÇATALCA HALKIMIZA TEŞEKKÜR

Başkanımız Mesut Üner'in daha depremin ilk haftasında kuruluşu için harekete geçtiği çadır kentin ilk etabının kurulduğu Gaziantep İli İslahiye İlçesindeki alana, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanımız Fatma Şahin ziyarette bulundu. Başkanımız Mesut Üner'in kuruluşunu gerçekleştirdiği çadır kenti ziyareti sonrasında açıklamalarda bulunan Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanımız Fatma Şahin, Başkanımız Mesut Üner riyasetinde tüm Çatalca halkımıza böylesine acılı günlerinde verilen destekten dolayı teşekkür etti.

 

BAŞKANIMIZ MESUT ÜNER, ÇATALCA HALKIMIZIN HAZIRLADIĞI ODUNLARI DEPREM BÖLGESİNE ULAŞTIRDI

İlçe halkımızla büyük bir uyum içinde ve özveriyle deprem bölgesinin yaralarının sarılması için mücadele eden Başkanımız Mesut Üner, Çatalca halkımızın hazırladığı odunları, depremzede vatandaşlarımıza ulaşımını sağlayıp, deprem bölgesinin önemli bir sorunun daha çözümüne yardımcı oldu. Başkanımız Mesut Üner ve Çatalca halkımızın bu hamlesi sadece deprem bölgesinin değil, tüm ülkemizin içini ısıttı.

 

HOŞ GELDİN MASAL BEBEK

Başkanımız Mesut Üner'in deprem bölgesinden Çatalca'mızda misafir etmeye başladığı depremzede ailelerden biride Adıyaman İlimizde enkaz altından sağ kurtulan Güneş ve Baki Polat çifti oldu. Depremden sağ kurtarılan çiftin geçtiğimiz gün Masal adında bebeği dünyaya geldi. Masal bebeğin babası Baki Polat kendilerini Çatalca'da misafir eden ve her daim destek veren Başkanımız Mesut Üner ve Çatalca halkımıza teşekkür etti.

Depremin ikinci haftası sonrasında yapılan çalışmalar ile ilgili açıklamalarda bulunan Başkanımız Mesut Üner; "Her seferinde ifade ettim. Tekrar hatırlatmak istedim. Tarih boyunca acılar bizi asla yıkamadı. Aksine böylesine asil bir milleti birleştirdi ve güçlendirdi. Yaşadığımız bu iki hafta tüm dünyaya bunu ispatladı. Dayanışma ruhuyla bizde elimizdeki imkanları Çatalca'mızda maksimum derecede deprem bölgesinde değerlendirdik. Deprem bölgesinde tüm yaralarımız sarılana kadar deprem bölgemize A'dan Z'ye katkılarımız sürecek." dedi.

#BirlikteTürkiyeyiz 

#BirlikteÇatalcayız