Çatalca Belediyesi

ÇATALCA’MIZIN, EMEĞİN, ALIN TERİNİN DEĞERİNİ BİLİYOR BEREKETİNİ BÜYÜTÜYORUZ

Görüntülenme : 542

Üretimin ve üreticilerimizin daima yanında olan Başkanımız Mesut Üner yine görülmemiş bir projeyi hayata geçirdi. Üreticilerimize destek çalışmalarını bir üst aşamaya taşıyan Başkanımız Çatalca Belediyesi Hayvansal Gıda Ürünleri Girişimcilik ve Teknoloji Merkezi’mizi kurdu.

Çatalca Belediye Başkanımız Mesut Üner ilçemizde, tarıma, hayvancılığa ve üretime dair çalışmalarına bir yenisini daha ekledi. Tarımsal üretimin yanında ilçemizin temel faaliyetlerinden biri olan hayvancılığı desteklemek, daha da gelişmesini sağlamak amacıyla önemli bir projeyi hayata geçiren Başkanımız Mesut Üner, Çatalca Belediyesi Hayvansal Gıda Ürünleri Girişimcilik ve Teknoloji Merkezi’mizi kurarak vatandaşlarımızın hizmetine sundu.

İstanbul Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen Çatalca Belediyesi Hayvansal Gıda Ürünleri Girişimcilik ve Teknoloji Merkezi Projemiz kapsamında hayata geçirdiğimiz merkezimizde; süt ürünleri sektöründe işletmesi bulunan ve işletme kurmak isteyen girişimcilerimize yönelik eğitim ve danışmanlık hizmetleri, süt ürünleri alanında teorik ve uygulamalı eğitimler, mesleki gelişim ve danışmanlık seminerleri, rehberlik ve psikolojik destekler, paneller ve meslek bilinçlendirme gezileri düzenlenecek.

Hayvan hastalıkları tedavi ve bakımı, kaliteli süt ve sütte hijyenin önemi, süt ve süt ürünleri ürün yelpazesinin genişlemesi konusunda girişimciliğin önemi, kaliteli süt ürünlerinin pazarlanması ve ürünlerin işlenmesi, KOSGEB Girişimcilik Eğitimleri, girişimcilik farkındalık eğitimleri ile girişimcilik ve iş geliştirme danışmanlık hizmetleri yanı sıra hayvancılık ve hayvansal ürünlerde yenilikçi yaklaşımlar, süt ve süt ürünlerinde mesleki gelişim, hayvancılık ve süt ürünlerinde girişimci uygulamalar, işletmelerin finansal riskleri ve risk yönetimi SGK hakları bilinçlendirme, Tarım ve Orman Bakanlığı süt ve süt ürünleri destek seminerleri gibi üreticimize katkı sağlayacak seminerler ve hayvancılık, süt ürünleri, girişimcilik ve bunların ekonomiye katkıları gibi konularda paneller yapılacak.

Çatalca ekonomisine katkı sağlayacak

Başkanımız Mesut Üner merkez hakkında verdiği bilgilerde, “Üreten Çatalca” vizyonumuzla tarımda, hayvancılıkta İstanbul’un en önemli ilçelerinden biri olan Çatalca’mızda çiftçilerimizin, tarımla, hayvancılıkla uğraşan vatandaşlarımızın daima yanında oluyor, üretimi destekleyen çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Üretim olmazsa olmazımız diyerek bu çalışmalarımızla, Çatalca’mızın, emeğin, alın terinin değerini biliyor, bereketini büyütüyoruz.

 Çatalca Belediyesi Hayvansal Gıda Ürünleri Girişimcilik ve Teknoloji Merkezimizi kurarak ilçemizde süt ürünleri sektöründe faaliyet gösteren ve faaliyet göstermek isteyen üreticilerimize, girişimci vatandaşlarımıza destek olup ilçemizin ve bölgemizin ekonomik kalkınmasına katkı sağlamayı amaçladık” dedi.

Teorik ve uygulamalı eğitimler verilecek

Çatalca’mızın ve aynı zamanda bölgemizin ekonomik kalkınmasına katkı sağlayacak merkez hakkında açıklamalarına devam eden Başkanımız Mesut Üner sözlerinde, “Merkezimizde hayvansal ürünler sektöründe işletmesi bulunan ve işletme kurmak isteyen girişimci üreticilerimiz için işletmelerin kurulmasını ve mevcut işletmelerin büyütülmesini sağlamak amacıyla eğitim, danışmanlık hizmeti vereceğiz. Üretici ve girişimci vatandaşlarımıza eğitim, danışmanlık hizmetleriyle, seminerler, paneller vereceğimiz merkezimizde aynı zamanda uzman proje personelimizle yoğurt, ayran, peynir, kaşar peyniri, tereyağı, kaymak üretimi kursları gibi alanlarda teorik ve uygulamalı eğitimler verilecek ve mesleki bilinçlendirme gezileri düzenlenecek. Hayvancılığın gelişmesine, katma değerli ürün üretiminin artmasını sağlayarak üreticimizin gelir düzeyini yükseltmeye destek olacak merkezimiz Çatalca’mıza hayırlı olsun. Üreticilerimizin daima yanında olmaya devam edeceğiz” ifadelerine yer verdi.

 Teorik Eğitim Programlarının 15 Ekim’de başlayacağı Çatalca Belediyesi Hayvansal Gıda Ürünleri Girişimcilik ve Teknoloji Merkezimize dileyen vatandaşlarımız başvurabilecek.

 

#ÇalışıncaOluyor

#BirlikteÇatalcayız