Çatalca Belediyesi

ÇATALCA’MIZIN ŞİDDETLİ LODOSLA MÜCADELESİ

Görüntülenme : 557

Geçtiğimiz günlerde bölgemizde etkisini gösteren yoğun ve şiddetli lodos tüm bölgede olduğu gibi tüm Çatalca’mızda da etkili oldu. Lodos sırasında ve hemen sonrasında ilçemizde yaşanan lodos Çatalca halkımıza oldukça zor anlar yaşattı. Lodos sırasında ve sonrasında yaşanan zorluklara karşı Başkanımız Mesut ÜNER’in ve ekibinin verdiği mücadele sınavı tüm Çatalca halkımızdan tam puan aldı.

Başkanımız Mesut ÜNER’in ilk durağı, tüm yerel ve ulusal basında da yer alan Muratbey mahallemizde tırların devrildiği ve saat kulesinin yıkıldığı Trakya Serbest Bölge oldu. Şiddetle lodosa aldırış etmeden çalışmalarına devam eden Başkanımız Mesut ÜNER, sosyal medya hesaplarından da sürekli bilgilendirici ve çalışmalarıyla ilgili sunumlar yaparak halkımızın takdirini ve alkışını aldı.

Çatalca’mızda yoğun geçen şiddetli lodos sonrası açıklamalarda bulunan Başkanımız Mesut ÜNER; ‘’Tüm bölgemizde ve Çatalca’mızda görülmemiş şiddette yoğun ve etkili lodos hepimizi üzdü ve bizlere çok zor anlar yaşattı. Lodos etkisini gösterir göstermez ekip arkadaşlarımın özverili çalışmalarıyla müdahalelerimize başladık. Daha lodos etkisini gösterdiği ilk dakikalarda Muratbey mahallemiz mevkiinde Trakya Serbest Bölgesinde saat kulesi ve 3 tır devrildi. Hemen olay yerinde denetimlerde bizzat bulunduk ve gereken çalışmaları başlattık. Tüm ekiplerimiz ilçe genelinde harekete geçerek, Çatalca’mız genelinde şiddetli lodos sonucu meydana gelen olumsuz görüntülere müdahale ettiler. İstanbul İl Tarım ve Orman Müdürümüz Ahmet Yavuz KARACA’nın da katılımıyla Karacaköy mahallemizde hasar gören seralarımızda yerinde hasar tespit çalışmaları yaptık. Allah, Çatalca’mıza ve Türkiye’mize doğaüstü bir gün yaşatmasın. Bu vesileyle tüm halkımıza geçmiş olsun dileklerimi iletirken, şiddetli lodos sırasındaki tüm ekip arkadaşlarımın özverili çalışmaları için çok teşekkür ederim.’’ dedi.

 

#BirlikteÇatalcayız