Çatalca Belediyesi

ÇATALCAMIZDA BİR ASIRLIK MUHTEŞEM CUMHURİYET COŞKUSU

Görüntülenme : 338

Çatalcamız, Başkanımız Mesut Üner’in muhteşem organizasyonlarıyla bir asırlık ilçemiz tarihine ve en önemli değeri olan Cumhuriyetimize sahip çıkıp, uzun yıllar unutulmayacak muhteşem bir Cumhuriyet coşkusu yaşadı. Bu muhteşem coşku sadece Çatalca halkımızın değil tüm bölge halkımızın takdirini ve alkışını kazandı. Çatalca halkımız, Başkanımız Mesut Üner’in ilçemiz Cumhuriyet tarihinin en önemli hizmetlerinin sevincini ve mutluluğunu yaşadığı bir dönemde birde Çatalca’da yaşanan tarihe geçen Cumhuriyet kutlamaları ilçemizdeki coşkuyu tavan yaptı.

CUMHURİYET COŞKUMUZ 17 EKİM 2023’TE ANITKABİR ZİYARETİMİZ İLE BAŞLADI

Tarihi kutlamalarımızın hazırlık planları aylar öncesinden Başkanımız Mesut Üner riyasetinde başladı ve yapılan hazırlık istişarelerinde Başkanımız Mesut Üner çalışma arkadaşlarına Atamıza, Çatalcamıza ve Cumhuriyetimize yakışır organizasyonların eksiksiz yapılması için talimat verdi.

Başkanımız Mesut Üner, dönemi içinde 3’üncü kez Çatalcamızdaki 12’inci sınıf öğrencilerimizi Anıtkabir ziyaretine götürmenin mutluluğunu ve huzurunu yaşadı. Başkanımız Mesut Üner bu yılki Anıtkabir ziyaretiyle aynı zamanda Anıtkabir’de resmi tören organize eden ilk Çatalca Belediye Başkanımız oldu.

CUMHURİYET SERGİSİ GÖRÜLMEYE DEĞERDİ

Başkanımız Mesut Üner, Çatalca ilçemizdeki Anadolu ve Fen Lisesi’ndeki öğrencilerinin Cumhuriyet ve Atamıza olan sevgilerini tuallerine yansıttıkları resim sergisini ziyaret edip, tüm öğretmen ve öğrencilerimizi tebrik etti. Birbirinden değerli resim çalışmaları ilçe halkımızın yoğun ilgisiyle karşılaştı. Muhteşem sergi görülmeye değerdi.

MİNİK YÜREKLERİN BÜYÜK GÖSTERİSİ

Başkanımız Mesut Üner’in göreve gelmesiyle birlikte adeta yeniden doğan ve bambaşka bir kimlik kazanan ‘’Çatalca Belediyesi Bayram Kıran Çocuk Bakımevi’’ ilçemizdeki tarihi günlere damga vurdu. Yarınlarımızın teminat minik yüreklerin büyük gösterisi, izleyicilere oldukça duygusal anlar yaşattı. Başkanımız Mesut Üner, buradaki program sonrası ilçemizdeki iki özel okulun kutlama programlarına katılım sağlayıp, öğrencilerimizin Cumhuriyet coşkusuna ortak oldu.

ÖZEL BİREYLERDEN ÇOK ÖZEL ve ANLAMLI CUMHURİYET COŞKUSU

Başkanımız Mesut Üner’in göreve gelir gelmez Çatalca halkımıza kazandırdığı en önemli projelerden biri olan ‘’Çatalca Belediyesi Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’ öğrencilerimiz özel bireyler tüm katılımcılarımızı oldukça coşturan bir o kadarda duygulandıran Cumhuriyet gösterileri sergilediler. Çatalca Belediyesi Nazım Özbay Kültür Merkezimizde gerçekleşen böylesine önemli ve değerli gösterimiz, salondaki izleyenlerimizin gözlerinin dolmasına ve gururlanmasına vesile oldu.

ÖĞRENCİLERİMİZİN CUMHURİYET KONSERİ COŞKUSU UNUTULMAZDI

Çatalca Anadolu Lisesi öğrencilerimiz, Başkanımız Mesut Üner’in yakın dönemde Çatalca halkımıza kazandırdığı ‘’Çatalca Belediyesi Millet Bahçesi’’ sosyal tesislerimizdede unutulmaz bir konser performansı sergiledi. Gençlerimizin sahne yetenekleri marka ses sanatçılarını adeta aratmadı.

CUMHURİYET MEYDANIMIZDA RESMİ PROGRAMLAR BAŞLADI

Türkiye Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 29 Ekim’den bir gün önce ‘’Efendiler yarın Cumhuriyeti ilan ediyoruz.’’ dediği 28 Ekim günü ilçe protokolümüz ve ilçe halkımızın katılımıyla resmi programlar başladı. Cumhuriyet meydanımızda Atamızın huzurunda çelenk sunumu ve saygı duruşumuz sonrası dünyanın en muhteşem milli marşımız ile ilçe halkımız tek yürek ve tek ses oldu.

ÇATALCAMIZDA BÜYÜK GÜNE SAATLER KALA TARİHİ ANLAR

28 Ekim akşamı, gündüz Cumhuriyet Meydanımızdaki resmi törenimiz sonrası ‘’Çatalca Belediyesi Millet Bahçesi’’ sosyal tesislerimizde ilçe protokolümüz ve ilçe halkımızın yoğun katılımıyla ‘’Cumhuriyet Resepsiyonu’’ ve ‘’Atatürk Kıyafetleri Defilesi’’ organize ettik.  Cumhuriyet resepsiyonumuza katılan katılımcılarımızı, Başkanımız Mesut Üner ve eşi Aydan Üner kapıda karşılayıp tarihi günün anısına fotoğraf çektirdiler. ‘’Atatürk Kıyafetleri Defilesi’’ tüm katılımcılarımıza gurur ve coşku dolu duygusal anlar yaşattı. Çatalca halkımız ilçemizde ilk kez yapılan ‘’Atatürk Kıyafetleri Defilesi’’ için Başkanımız Mesut Üner’i gecenin sonunda ayakta alkışladı.

ÇATALCAMIZDA BİR İLK

Çatalca Kaymakamlığımızdaki tebrikat törenimiz sonrası, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız kutlamaları ilk kez ‘’Çatalca Belediyesi Millet Bahçesi’’ sosyal tesislerimizdeki etkinlik alanımızda kutladık. Çatalcamızdaki öğrencilerimizin günlerce hazırlanıp sundukları gösterinin dışında gökyüzündeki uçaklar eş zamanlı olarak gösteri uçuşları gerçekleştirdi.

MURATBEY ESİN OVACIK İLKOKULU ÖĞRENCİLERİMİZİN CUMHURİYET COŞKUSU BÜYÜK ALKIŞ ALDI

29 Ekim günü ‘’Çatalca Belediyesi Millet Bahçesi’’ sosyal tesislerimizde gerçekleşen kutlamalarımız sonrası Başkanımız Mesut Üner Muratbey mahalle halkımızın Cumhuriyet coşkusuna katılım sağladı. Başkanımız Mesut Üner doğup büyüdüğü Muratbey mahallemizde mezun olduğu okulda yarınlarımızın teminatı çocuklarımızın Cumhuriyet coşkusuna şahit olunca oldukça duygusal anlar yaşadı.

CUMHURBAŞKANLIĞI CUMHURİYET KUTLAMALARI MİLLET BAHÇEMİZDE DEV EKRANLARDAN İZLENDİ

Cumhurbaşkanlığımızın organize ettiği 100’üncü yıl Donanma ve Hava Kuvvetleri Komutanlığının İstanbul Boğazındaki tarihi gösterisi ‘’Çatalca Belediyesi Millet Bahçesi’’ sosyal tesislerimizdeki dev ekranlarda büyük ilgiyle izlendi.

YÜZ YILIN KORTEJİ CUMHURİYET ETKİNLİKLERİMİZE DAMGASINI VURDU

Saatlerimiz 19.23’ü gösterdiğinde Çatalca Belediyemiz önünde toplan 7’den 77’ye tüm Çatalca halkımız Çatalcamızda yüz yılın kortejine çok yoğun bir katılım sağladı. Böylesine coşkulu tarihe kalabalığa evlerinde bulunan Çatalca halkımızda balkonlara çıkıp ellerindeki şanlı bayrağımızla coşkuya ortak oldu.

Çatalcamızdaki tarihi kutlamalarımız sonrası açıklamalarda bulunan Başkanımız Mesut Üner; ‘’Cumhuriyetimizin 100’üncü yılını Çatalca ilçemizde dolu dolu büyük bir coşkuyla yaşamanın haklı gururunu ve mutluluğunu yaşıyoruz. Böylesine önemli ve değerli kutlamalara yoğun ilgi ve alaka gösteren Çatalca halkımızla gurur duyuyoruz. Çatalca bir kez daha Atamıza ve kurduğu Cumhuriyetimize olan sarsılmaz bağını gösterdi. Sadece 100’üncü yılda değil ebediyen Türkiye Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyetin yılmaz bekçileri olacağız. Yaşasın Cumhuriyet. Teşekkürler Çatalca.’’ dedi.

 

#100YıllıkTarih100YıllıkHizmetler

#BirlikteÇatalcayız