Çatalca Belediyesi

ÇATALCAMIZDA ÇİFTE BAYRAM SEVİNCİ

Görüntülenme : 507

Çatalcamız yine gerek ilçemiz tarihine geçen hizmetlerle gerekse bitmek bilmeyen kültür sanat etkinlikleriyle Başkanımız Mesut Üner ile birlikte adeta durmak bilmeyen ve gündemden düşmeyen bir ilçe oldu. Başkanımız Mesut Üner, günler öncesinden başlattığı hazırlıklarla ilçemizde hem Ramazan Bayramı sevincimizi hem de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının coşkumuzu adeta doruklarda yaşattı.

 

ÇATALCAMIZDA RAMAZAN BAYRAMI VE 23 NİSAN SEVİNCİMİZİ BİR ARADA YAŞADIK

Ramazan Bayramımızın birinci günü ilçemizde bir tarih yaşandı. Protokol bayramlaşma törenimiz ilk kez yakın dönemde ilçe halkımızın hizmetine sunulan millet bahçemizde gerçekleşti. Millet bahçemizde ilk kez gerçekleşen protokol bayramlaşma programımıza tüm ilçe protokolümüzün ve tüm siyasi partilerin eksiksiz katılması Çatalca halkımızın ve protokolümüzün ne kadar engin gönüllü olduğunu bir kez daha ortaya koydu. Ramazan Bayramımızın üçüncü gününe denk gelen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız etkinliklerimiz Mehmetçik Meydanımızdaki muhteşem etkinliklerle Ramazan Bayramımızın birinci günü 21 Nisan 2023 Cuma günü başlayıp, beş gün boyunca devam etti ve 25 Nisan 2023 Salı günü son buldu. Çatalca halkımızın Başkanımız Mesut Üner’in ilçe halkımıza hazırlattığı etkinliklerle adeta çifte bayram coşkusu yaşadık. Beş gün süren etkinliklerimizde; mini disco, balon patlatma, bubble Show, sepet basket, mumyalama, sandalye kapmaca, ibi ile tosi, fikri ile karaoke, halat çekme, balon bombastik, kaşıkla pinpon taşıma, ilizyonist Erkan Obüs, Kare Takımı, coco jombo, deve-cüce, bilgi yarışması, Çatalca Belediyesi Çocuk Bakım Evi Gösterisi, Fikri kukla Show, çocuk korteji, sandalye kapmaca, çuval yarışması, zıp zıp kurbağa, Karagöz Hacivat ve sosis balon Show gibi muhteşem etkinliklerle çocuklar ve aileleri beş gün boyunca muhteşem anlar yaşadı. Tüm bu etkinliklerimizin dışında alanda hazırlanan; şişme oyun grupları, çocuk atölyeleri, sahne gösterileri, animasyon Showları, çömlek atölyesi ve master junior katılımcılarımızın büyük beğenisini kazandı. Başkanımız Mesut Üner’in talimatlarıyla aylar öncesinden harekete geçen Kültürden Sorumlu Meclis Üyemiz Tuba Uzun ve Kültür İşleri Müdürlüğümüzde görev alan ekibi yine muhteşem bir çalışma ortaya koydu.

 

BAŞKANIMIZ MESUT ÜNER’E YOĞUN İLGİ

Etkinlik alanımızı her gün ziyaret eden Başkanımız Mesut Üner alana geldiğinde çocuklar ve aileleri Başkanımız Mesut Üner ile günün anısına fotoğraf çektirme yarışına girip, muhteşem etkinliklerden dolayı teşekkür ettiler. Başkanımız Mesut Üner kendisine gösterilen yoğun samimi ilgi ve alaka sırasında oldukça duygusal anlar yaşadığı gözlerden kaçmadı.

 

BAŞKANIMIZ MESUT ÜNER; ‘’BİZ BİRLİKTE ÇATALCAYIZ:’’

Çatalcamızda beş gün süren ve ilçemize adeta çifte bayram sevinci etkinlikler yaşatan etkinliklerimiz sonrası açıklamalarda bulunan Başkanımız Mesut Üner; ‘’Göreve geldiğimiz günden bugüne Çatalcamıza Cumhuriyet tarihimize geçen hizmetler kazandırırken, yaptığımız etkinliklerle ilçemize adeta altın çağını yaşattık. İlçemizde çifte bayram coşkusunu halkımıza yaşatmak için hazırlıklarımıza aylar öncesinden başladık. Beş gün boyunca etkinlik alanımızda yarınlarımızın teminatı çocuklarımız ve ailelerinin coşkusuna şahit olmak ilçemize hizmet yolunda bizlere güç verdi. Ben bu vesileyle tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ederken, yoğun katılım ilgi ve alaka için Çatalca halkımıza çok teşekkür ederim. Daha nice etkinliklerde buluşmak umuduyla kalın sağlıcakla.’’ dedi.

 

#EserlerimizVaatlerimiziGeçti

#BirlikteÇatalcayız